• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Ki, milyen zsákot tudna ajánlani a bio-riohoz? Jelenleg egy 2 literes papillon zsákban van, de egyrészt folyamatosan potyog ki belőle pár szem, másrészt most nem lapos, hanem hosszú, hasáb alakban kéne használnom, tehát az alakja sem jó, váltanom kell.
A GA kínálatából néztem a következőket:

Wave szűrőzsák 1 literes - 2 db. most csak 590,00 Ft - Green Aqua
Nekem ez tűnik a legjobbnak. Azért szimpi, mert nyilván egymásra tudom tenni a 2 zsákot hosszában, egy hasábot kapva. Viszont nem tudom mennyire minőségi, illetve a lukmérete rendben van-e?! A leírásban nagyon apró van, ami jól hangzik, de lehet, hogy túl apró?!

szűrőzsák - 2 liter most csak 890,00 Ft - Green Aqua
Ez a következő. Sajnos nincs megadva méret, Nekem kb 10*10*30 cm-re kéne formáznom, gyanítom ez nem jó... A kép alapján legalábbis nem tűnik jónak.

szűrőzsák - 4 liter most csak 990,00 Ft - Green Aqua
Ez bizony hatalmas, ami nem probléma, már-már szűrőanyagnak is jó! :D Gondolom ez megvan 30 cm hosszú, kérdéses a lukmérete. @viktorlantos jó lenne ez a zsák bio rio-hoz?
 
Én is úgy használom,mint Tibi,és tökéletes.2 havonta nekem meg kell lazítani a Bio Riot,de ez a szemcseméret miatt van,kicsit tömörödik.Nincs nagy tapasztalatom,ez a harmadik típusú szűrőanyag,amit próbálok,de messze a legjobb!
 
Sziasztok!
2 hónapja tettem a jbl e701-s szűrőmbe 1 liter bio riot! Az normális hogy ennyi idő alatt teljesen össze állt?:(
 
Köszönöm, mert a GA kívánságlistába. :D Gyűlik a motyó... ajjaj asszonynak ezt hogy fogom beadni... Októberi 5%-os akcióval, hehe.
 
Remélem lesz novemberi akció is. :D
Mert így hónap végén már nincs keret egy nagy rendelésre sajna.
 
Uff!
Vettem 2 L BioRio-t, ha bepakolom a 2213asomba a 12 literes nanot az el fogja vinni egy kis szivacs és perlon társaságában anélkül, hogy ringispiel lenne az akváriumban?
Fog rajta annyit? :) vagy szerezzek be hozzá duplacsapot szabályozni...
Hogy muzsikál a 2213 a BioRioval?
 
1200-as Tetra-ban én is úgy használom,hogy sima szúnyoghálót szabtam a tálca aljába és csak ráöntöttem a Biorio-t :)
Srácok, ez jó megoldásnak hangzik. Én már kb. 1 éve használom, zsákban van Ex1200-ban. Minden szűrőtisztításnál fel szoktam lazítani, de utáni mindig küzdeni kell vele, hogy felvegye a tálca alakját. (Két zsákban van, pont tele van vele egy tálca.)
Legközelebbi tisztításnál én is kipróbálom ezt a szúnyoghálós módszert.
Felfelé nem szokott elszökni? Én úgy tapasztalom, hogy vannak benne nagyon apró "vízen úszó" anyagok is.
 
Srácok, ez jó megoldásnak hangzik. Én már kb. 1 éve használom, zsákban van Ex1200-ban. Minden szűrőtisztításnál fel szoktam lazítani, de utáni mindig küzdeni kell vele, hogy felvegye a tálca alakját. (Két zsákban van, pont tele van vele egy tálca.)
Legközelebbi tisztításnál én is kipróbálom ezt a szúnyoghálós módszert.
Felfelé nem szokott elszökni? Én úgy tapasztalom, hogy vannak benne nagyon apró "vízen úszó" anyagok is.
Felül megfogja a perlon.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére