• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.

talachi

Legenda
Legjobb napló
Hali!

Most tervezek egy kis szűrőanyag tuningot!

A GA Shopban nézegetem az ADA Bio Rio-t. Gondolom elég profi cucc lehet!

Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a szűrőanyaggal?
 
Hát, nálam eléggé visszafogta a szűrőt.Én lecseréltem,most Eheim 2080 media szett van benne.
Ez már nem fogja le úgy a szűrőt mint a Bio Rio.
Kidobni nem dobtam ki,jó lesz majd növény táptalajba keverve.
Mintha itt láttam volna,hogy nagyon hasonló /vagy u.a./ az ADA növénytáptalajához.
Természetesen táp nélkül.
 
Én is olvastam a neten hogy eléggé fogja a szűrőt!

Maradok a substrate pró-nál, azt sokan dícsérik!
 
talachi said:
Én is olvastam a neten hogy eléggé fogja a szűrőt!

Maradok a substrate pró-nál, azt sokan dícsérik!

Más a szerkezete ezeknek a szűrőanyagoknak. Ezért elég rendesen be tudnak tömörödni. A szűrők többségét viszont nem ilyen közeghez tervezték.
A nanóban az aktív szenet is 3 hetente kell felpofoznom, hogy megint normál legyen a flow. ;)
 
talachi said:
Én is olvastam a neten hogy eléggé fogja a szűrőt!

Maradok a substrate pró-nál, azt sokan dícsérik!
Volt Pro-val tömött Eheim szűrőm és van Bio Rio-s szűrőm is. Ugyanaz.

Nem fogja - szemmel láthatóan legalábbis ugyanolyan a flow. (20x-os megforgatásom van).
 
keymaker said:
talachi said:
Én is olvastam a neten hogy eléggé fogja a szűrőt!

Maradok a substrate pró-nál, azt sokan dícsérik!
Volt Pro-val tömött Eheim szűrőm és van Bio Rio-s szűrőm is. Ugyanaz.

Nem fogja - szemmel láthatóan legalábbis ugyanolyan a flow. (20x-os megforgatásom van).

Ha eltekintük attól hogy fogja-e a szűrőt vagy sem, mint szűrőközeg melyik lehet jobb?
 
Szia Key!
Sajnos nincs mindenkinél Eheim. :( Így nálam sincs.Az enyémet lefogta.Most Substrat Pro van, azzal szemmel látható a különbség.
Nem kekeckedni akartam,csak egy észrevétel, nálam.
 
KB. 3 hónapja használom. Szépen betömörödött és mivel elég apró szemű áthullott az eheim kosarán és az összes a legalsó kosárban kötött ki.... Valami sűrűbb hálót kell a kosár aljára tenni, hogy ott is maradjon. :crazy: Amúgy jó és 1,5l az eheim 2073-as kosarába bőven elég.
 
Avval vigyázz Dani, hogy ha hálót raksz a töltet alá, az is le tudja rendesen fogni a flow-t. ;)
 
Nekem a JBL-ben van 2 liter a 3-ból! Az alsó kosár alján van egy vékony kék szivacs, direkt azért hogy a kosárban maradjon az ADA Bio Rio!
Biztos visszafogja a szűrőt, de úgyérzem a 36 liternek pont elég, még most az új setup-nál sem volt semmi gond!! ;)
 
Azt ne feledjétek, hogy a Bio Rio-t is a bika Iwaki pumpás ADA szűrőkhöz tervezte az ADA. Ezek a szűrők ugye arról híresek, hogy - bár viszonylag alacsony a gyári hozam - nagyobb terhelés, "eltömítődés" alatt sem csökken számottevően a hozam.

Tehát mezei szűrők esetén (értsd: Eheim PRO !!!) olyan helyen működhet, ahol rendesen túl van méretezve a szűrő, egyébként flow problémáitok lesznek. Nekem azóta is ez van a 2222-es szűrőmben egyébként (némi ADA aktívszén mellett), és elégedett vagyok vele.
 
keymaker said:
Azt ne feledjétek, hogy a Bio Rio-t is a bika Iwaki pumpás ADA szűrőkhöz tervezte az ADA. Ezek a szűrők ugye arról híresek, hogy - bár viszonylag alacsony a gyári hozam - nagyobb terhelés, "eltömítődés" alatt sem csökken számottevően a hozam.

Tehát mezei szűrők esetén (értsd: Eheim PRO !!!) olyan helyen működhet, ahol rendesen túl van méretezve a szűrő, egyébként flow problémáitok lesznek. Nekem azóta is ez van a 2222-es szűrőmben egyébként (némi ADA aktívszén mellett), és elégedett vagyok vele.
Hahó!
Én épp lefojtani szeretném vele a szűrőm. és ezt szeretném is kérdezni egyben, hogy jó lenne e....egy kb 20L es akvát egy 450L/h pumpával akarok meghajtani, de bio rio -val, mert úgy gondolom hogy 1/2- 1L ebből elég lenne 20 L szűréséhez és így nem is lesz vihar a medencében. Vagy kevés lenne a bio rio?
 
Hali!
Én szűrőanyag up-date miatt gondolkozok a bio rio-n. Viszont nem szeretném, fojtani a szűrést. Arra gondoltam keverem siporaxal az van most később talán matrix-al. Van ennek valami elvi akadálya?
 
Fecc, miért akarod lefojtani szűrőanyaggal? A 470lph nem olyan sok ha jól be van állítva, de még az elzáró csappal is tudsz rajta csökkenteni.
Én használok Bio Rio-t, eléggé összetömörödik, így meg kell mozgatni, viszont szűrőzsákba rakjuk, én az eheim szűrő kosarába csak beletöltöttem, és a 70%-a egy kosárral lentebb kötött ki. Wave szűrőzsákba raktam, egyetlen hátránya, hogy gyorskötözős, így ha ki akarom szedni a zsákból, akkor el kell vágni a bilincset. Én kb. 1-1,5l-t raktam a 2073-as egyik rekeszébe, 2db zsákba, ezt szűrőtakarításnál kiveszem, megmozgatom egy kicsit és megy is vissza.

Én nem hiszem hogy jó ötlet keverni a szűrőanyagokat egy rekeszben, de ettől még működhet.
 
inadsz said:
Fecc, miért akarod lefojtani szűrőanyaggal? A 470lph nem olyan sok ha jól be van állítva, de még az elzáró csappal is tudsz rajta csökkenteni.
Én használok Bio Rio-t, eléggé összetömörödik, így meg kell mozgatni, viszont szűrőzsákba rakjuk, én az eheim szűrő kosarába csak beletöltöttem, és a 70%-a egy kosárral lentebb kötött ki. Wave szűrőzsákba raktam, egyetlen hátránya, hogy gyorskötözős, így ha ki akarom szedni a zsákból, akkor el kell vágni a bilincset. Én kb. 1-1,5l-t raktam a 2073-as egyik rekeszébe, 2db zsákba, ezt szűrőtakarításnál kiveszem, megmozgatom egy kicsit és megy is vissza.

Én nem hiszem hogy jó ötlet keverni a szűrőanyagokat egy rekeszben, de ettől még működhet.
SZia Dani!
Szó sem volt arról, hogy keverném más szűrőanyaggal, csak ez lenne, és azért gondoltam ezt, mert a lehető legjobb anyag, és azért akarom ezt, mert a 450L/h sok lenne egy 40x20x20-16L es akvához, így nem kell a csapokkal lefojtanom, megteszi a bio rio...amúgy DIY szűrőről van szó. De azt a tanácsot megfogadom, hogy valami zsákba rakjam! Köszi a véleményed! :)
 
Természetesen lehet szűrőanyagokat keverni. Miért ne? Kérdés, hogy egy pl. 50-50% BioRio / Egyéb szűrőanyag keveréssel a bio rio tényleg 50%-ban fogja meg a flow-t vagy talán 75-80%-ban (azaz jobban)? Le kell tesztelni.

Ha már az elejétől betartanátok a 10x-es megforgatási szabályt, akkor ilyen gondotok nem lesz, el kell bírja egy 10xEheim a BioRio-t... ;)
 
Eheim 2222,m van ez épp a határon van. 500lph és 54l-t szűr. Van mellette egy koralia nano.
Viszont, ha olyan aprószemű, hogy áthullik az eheim kosáron akkor ki kell találnom valamit.

Bio Rio hatékonyságáról nincs valami tanulmány, mint a Seachem Matrix-ról??
 
Geris said:
Bio Rio hatékonyságáról nincs valami tanulmány, mint a Seachem Matrix-ról??

ha adsz fél órát írok egy tanulmányt ;)
ha most megerősítés miatt szeretnél ilyet olvasni, akkor azt mondanám felesleges.

sok jó bio szűrőanyag van a Bio Rio az egyik. inkább azt érdemes mérlegelni, melyik szűrőanyag hogyan fogja vissza a szűrőt.
ha a visszafogást nézem, akkor kevésbé visszafogó szűrőanyagtól a tömör szűrőanyagig ez lenne a sorrend.
Seachem Matrix > Substrat Pro > Bio Rio

Hatákonyság szempontből szerintem ugyanolyan jó eredményt érsz el mindegyik szűrőanyaggal.
A tömörebb fajták nem csak visszafogják a szűrőt, de hamarabb eltömődnek. Gyorsabban látsz majd flow vesztést. Sűrűbben kell karbantartani (pl havonta)

Geris said:
Viszont, ha olyan aprószemű, hogy áthullik az eheim kosáron akkor ki kell találnom valamit.

Vannak ilyen célra praktikus töltet zsákok. http://www.greenaqua.hu/wave-szurozsak-2db.html
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére