• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Csak azért filozok mert félek hogy nagyon lerontaná az áramlást. Mégis csak a 4 kosárból egyet elvesz. Meg amúgy is úgy tudom eléggé be tud tömörödni. Nem? De gondolkodtam helyette a Matrixon is, arról sok jót halottam.
 
Csak azért filozok mert félek hogy nagyon lerontaná az áramlást. Mégis csak a 4 kosárból egyet elvesz. Meg amúgy is úgy tudom eléggé be tud tömörödni. Nem? De gondolkodtam helyette a Matrixon is, arról sok jót halottam.
Egyikkel sem lősz mellé.
Nekem egy 900-as Jbl-be van 4 liter Bio(csak az van benne),nem fogja le számottevően.
Az a lényeg,hogy ne tömd fullig a kosarat,kissé szellősen legyen.
 
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a szűrőm (Tetra 1200) "rétegrendjével" kapcsolatban. (aki 112l) Most ez van:
alsó tálca: Sera bio fibres
második: kerámia gyűrűk (eredeti Tetra töltetből)
harmadik: Seachem Matrix
felső tálca: szivacs + perlon + purigen

Hamarosan érkezik 2 liter Bio Rio és két 1 literes Papillon szűrőzsák.
Mit vegyek ki? Hova tegyen a 2 db 1 liter zsákba töltött új szűrőanyagot?

Köszi: Gábor
 
@koverg70
A szivacs a felső tálcába teljesen értelmetlen, mivel az csak nagy méretű szennyeződéseket tud megszűrni és ott már olyan biztosan nincs.

Az alsó tálcába ezt javaslom: tegyél bele kerámiagyűrűt félig, majd rá egy szivacsot. Ez megoldja a nagy méretű lebegő szennyeződések megfogását.
A középső 2 tálcába mehet mindenféle biológiai szűrőanyaga(ennek csak a pénztárca szabhat határt).
A legfelső tálcába szintén biológiai szűrőanyag + Purigen, majd a legtetejére egy vékony perlon.
 
@koverg70
A szivacs a felső tálcába teljesen értelmetlen, mivel az csak nagy méretű szennyeződéseket tud megszűrni és ott már olyan biztosan nincs.

Az alsó tálcába ezt javaslom: tegyél bele kerámiagyűrűt félig, majd rá egy szivacsot. Ez megoldja a nagy méretű lebegő szennyeződések megfogását.
A középső 2 tálcába mehet mindenféle biológiai szűrőanyaga(ennek csak a pénztárca szabhat határt).
A legfelső tálcába szintén biológiai szűrőanyag + Purigen, majd a legtetejére egy vékony perlon.
Szia eMZé!
Köszi a tanácsot. Akkor így fogom átrendezni. A Bio Fibres is biológiai szűrőanyagnak számít, vagy azt dobjam ki belőle teljesen?
Ha jól emlékszem, akkor Benni azt írta egyszer, hogy a Purigen legyen legfelül és ne a perlon.
Üdv:
Gábor
 
A Bio Fibres is biológiai szűrőanyagnak számít, vagy azt dobjam ki belőle teljesen?
Nem ismerem ezt az anyagot.

Ha jól emlékszem, akkor Benni azt írta egyszer, hogy a Purigen legyen legfelül és ne a perlon.
Kicsit nehézkesebb megoldani, de valóban lassabban koszolódik úgy el.
Viszont a perlon fölé csak vízszintesen tudod elhelyezni, ami nagyobb szűrő fojtással jár, mivel a Purigen nagyon sűrű.
Én inkább függőleges elhelyezést szoktam javasolni a tálcán belül, úgy kevésbé fogja le az áramlást, viszont való igaz, hamarabb elkoszolódik.
A döntés a Tied.
 
Szia eMZé!
Köszi a tanácsot. Akkor így fogom átrendezni. A Bio Fibres is biológiai szűrőanyagnak számít, vagy azt dobjam ki belőle teljesen?
Ha jól emlékszem, akkor Benni azt írta egyszer, hogy a Purigen legyen legfelül és ne a perlon.
Üdv:
Gábor
Csak egy "n" van a nickemben, de tényleg ezt írtam. :LOL:

Viszont a perlon fölé csak vízszintesen tudod elhelyezni, ami nagyobb szűrő fojtással jár, mivel a Purigen nagyon sűrű.
Ha egy 100 ml-es zacsiról van szó, akkor elfektetve a szűrőtálca felületének csak 20-25%-át foglalja el, tehát nagyon sok fojtást nem ad, nyugodtan lehet úgy használni, Nálam is úgy van. (y)
 
Csak egy "n" van a nickemben, de tényleg ezt írtam. :LOL:
Elnézést! Még próbáltam is rádkeresni, de akkor már értem, hogy miért nem találtalak meg.

Ha egy 100 ml-es zacsiról van szó, akkor elfektetve a szűrőtálca felületének csak 20-25%-át foglalja el, tehát nagyon sok fojtást nem ad, nyugodtan lehet úgy használni, Nálam is úgy van. (y)
Khmm. Nekem akkor is vízszintesen volt, amikor a perlon alatt volt. Azt gondoltam, minél nagyobb felületen "találkozik" a vízzel, annál hatásosabb. Nem vettem észre, hogy fojtotta volna az Ex 1200-at.
 
Off még mindig de szerintem is jobb vízszintesen, nagyobb felületen találkozik a vízzel.
 
Sziasztok!

Tegap 16-17 óra környékén indítottam el az akit, megpakolva Bio Rioval, viszont még most reggel is elég opálos a víz. Ez normális?
 
Sziasztok!

Tegap 16-17 óra környékén indítottam el az akit, megpakolva Bio Rioval, viszont még most reggel is elég opálos a víz. Ez normális?
Az, ne aggódj. Úgyis cserélni kell az elején sűrűbben a vizet, szépen le fog tisztulni 1-2 nap alatt.
 
Sziasztok!

Tegap 16-17 óra környékén indítottam el az akit, megpakolva Bio Rioval, viszont még most reggel is elég opálos a víz. Ez normális?

Baktérium is lehet....

A szűrőanyag is be van oltva. Ha még ezen kívül is használtál baktériumot simán lehet tőle.
Vagy csak a homok miatti opálosságot látod.

Hamarosan elillan vagy a vízcserével normalizálódik.
 
Üdv kertészek!
Érdekelne a véleményetek, mielőtt a saját káromon tanulnék meg bármit is.
Szóval tervezem, hogy egy JBL900-as szűrőbe 2l bio-rio menne a szivacsok közé és mind e mellé, mivel a co2 bubikat sem szeretném újra indított kiskertemben látni, egy 500-as sera reaktor. Az akva kb 95 liter, persze bruttó.
Csak én érzem úgy, hogy ez a kis szűrőnek már sok lenne, vagy nem kell aggódnom e miatt, gondolván itt elsősorban arra, hogy a bio-rio eléggé lefogja a flow-t (és akkor még a reaktorról nem is beszéltünk...)?
 
Uff!
Vettem 2 L BioRio-t, ha bepakolom a 2213asomba a 12 literes nanot az el fogja vinni egy kis szivacs és perlon társaságában anélkül, hogy ringispiel lenne az akváriumban?
Fog rajta annyit? :) vagy szerezzek be hozzá duplacsapot szabályozni...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére