1. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  2. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

ADA Bio Rio 2014-03-10

Biológiai szűrőanyag növényes akváriumokhoz

1. talachi
    Épp nem fórumozik ...

talachi Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 24, 2009
    Kedvelik:
    4,479
    Hely:
    Herend,Veszprém megye
    Hali!

Most tervezek egy kis szűrőanyag tuningot!

A GA Shopban nézegetem az ADA Bio Rio-t. Gondolom elég profi cucc lehet!

Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a szűrőanyaggal?

2. gelo
    Épp nem fórumozik ...

gelo Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Nov 7, 2009
    Kedvelik:
    5
    Hely:
    Dunaújváros
    Hát, nálam eléggé visszafogta a szűrőt.Én lecseréltem,most Eheim 2080 media szett van benne.
    Ez már nem fogja le úgy a szűrőt mint a Bio Rio.
    Kidobni nem dobtam ki,jó lesz majd növény táptalajba keverve.
    Mintha itt láttam volna,hogy nagyon hasonló /vagy u.a./ az ADA növénytáptalajához.
    Természetesen táp nélkül.

3. talachi
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 24, 2009
    Kedvelik:
    4,479
    Hely:
    Herend,Veszprém megye
    Én is olvastam a neten hogy eléggé fogja a szűrőt!

Maradok a substrate pró-nál, azt sokan dícsérik!

4. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    58,950
    Hely:
    Budapest
    Map
    Más a szerkezete ezeknek a szűrőanyagoknak. Ezért elég rendesen be tudnak tömörödni. A szűrők többségét viszont nem ilyen közeghez tervezték.
    A nanóban az aktív szenet is 3 hetente kell felpofoznom, hogy megint normál legyen a flow. ;)

5. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

keymaker Alapító Admin Moderátor

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    393
    Volt Pro-val tömött Eheim szűrőm és van Bio Rio-s szűrőm is. Ugyanaz.

Nem fogja - szemmel láthatóan legalábbis ugyanolyan a flow. (20x-os megforgatásom van).

6. talachi
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 24, 2009
    Kedvelik:
    4,479
    Hely:
    Herend,Veszprém megye
    Ha eltekintük attól hogy fogja-e a szűrőt vagy sem, mint szűrőközeg melyik lehet jobb?

7. gelo
    Épp nem fórumozik ...

gelo Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Nov 7, 2009
    Kedvelik:
    5
    Hely:
    Dunaújváros
    Szia Key!
    Sajnos nincs mindenkinél Eheim. :( Így nálam sincs.Az enyémet lefogta.Most Substrat Pro van, azzal szemmel látható a különbség.
    Nem kekeckedni akartam,csak egy észrevétel, nálam.

8. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    KB. 3 hónapja használom. Szépen betömörödött és mivel elég apró szemű áthullott az eheim kosarán és az összes a legalsó kosárban kötött ki.... Valami sűrűbb hálót kell a kosár aljára tenni, hogy ott is maradjon. :crazy: Amúgy jó és 1,5l az eheim 2073-as kosarába bőven elég.

9. atti76
    Épp nem fórumozik ...

atti76 Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Jan 19, 2010
    Kedvelik:
    174
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Avval vigyázz Dani, hogy ha hálót raksz a töltet alá, az is le tudja rendesen fogni a flow-t. ;)

10. Cecska
    Épp nem fórumozik ...

Cecska Moderátor Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 20, 2009
    Kedvelik:
    2,452
    Hely:
    Nagykőrös
    Map
    Nekem a JBL-ben van 2 liter a 3-ból! Az alsó kosár alján van egy vékony kék szivacs, direkt azért hogy a kosárban maradjon az ADA Bio Rio!
    Biztos visszafogja a szűrőt, de úgyérzem a 36 liternek pont elég, még most az új setup-nál sem volt semmi gond!! ;)

11. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Vigyázni fogok ;)

UI: újra vagyok. :p

12. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    393
    Azt ne feledjétek, hogy a Bio Rio-t is a bika Iwaki pumpás ADA szűrőkhöz tervezte az ADA. Ezek a szűrők ugye arról híresek, hogy - bár viszonylag alacsony a gyári hozam - nagyobb terhelés, "eltömítődés" alatt sem csökken számottevően a hozam.

Tehát mezei szűrők esetén (értsd: Eheim PRO !!!) olyan helyen működhet, ahol rendesen túl van méretezve a szűrő, egyébként flow problémáitok lesznek. Nekem azóta is ez van a 2222-es szűrőmben egyébként (némi ADA aktívszén mellett), és elégedett vagyok vele.

13. Feccc
    Épp nem fórumozik ...

Feccc Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 21, 2010
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Dorog
    Hahó!
    Én épp lefojtani szeretném vele a szűrőm. és ezt szeretném is kérdezni egyben, hogy jó lenne e....egy kb 20L es akvát egy 450L/h pumpával akarok meghajtani, de bio rio -val, mert úgy gondolom hogy 1/2- 1L ebből elég lenne 20 L szűréséhez és így nem is lesz vihar a medencében. Vagy kevés lenne a bio rio?

14. Geris
    Épp nem fórumozik ...

Geris Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 13, 2009
    Kedvelik:
    10
    Hely:
    Balmazújváros
    Hali!
    Én szűrőanyag up-date miatt gondolkozok a bio rio-n. Viszont nem szeretném, fojtani a szűrést. Arra gondoltam keverem siporaxal az van most később talán matrix-al. Van ennek valami elvi akadálya?

15. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Fecc, miért akarod lefojtani szűrőanyaggal? A 470lph nem olyan sok ha jól be van állítva, de még az elzáró csappal is tudsz rajta csökkenteni.
    Én használok Bio Rio-t, eléggé összetömörödik, így meg kell mozgatni, viszont szűrőzsákba rakjuk, én az eheim szűrő kosarába csak beletöltöttem, és a 70%-a egy kosárral lentebb kötött ki. Wave szűrőzsákba raktam, egyetlen hátránya, hogy gyorskötözős, így ha ki akarom szedni a zsákból, akkor el kell vágni a bilincset. Én kb. 1-1,5l-t raktam a 2073-as egyik rekeszébe, 2db zsákba, ezt szűrőtakarításnál kiveszem, megmozgatom egy kicsit és megy is vissza.

Én nem hiszem hogy jó ötlet keverni a szűrőanyagokat egy rekeszben, de ettől még működhet.

16. Feccc
    Épp nem fórumozik ...

Feccc Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 21, 2010
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Dorog
    SZia Dani!
    Szó sem volt arról, hogy keverném más szűrőanyaggal, csak ez lenne, és azért gondoltam ezt, mert a lehető legjobb anyag, és azért akarom ezt, mert a 450L/h sok lenne egy 40x20x20-16L es akvához, így nem kell a csapokkal lefojtanom, megteszi a bio rio...amúgy DIY szűrőről van szó. De azt a tanácsot megfogadom, hogy valami zsákba rakjam! Köszi a véleményed! :)

17. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    A keverést Gerisnek írtam ;)
    Tehetsz egy próbát a rio-val is. ;)

18. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    393
    Természetesen lehet szűrőanyagokat keverni. Miért ne? Kérdés, hogy egy pl. 50-50% BioRio / Egyéb szűrőanyag keveréssel a bio rio tényleg 50%-ban fogja meg a flow-t vagy talán 75-80%-ban (azaz jobban)? Le kell tesztelni.

Ha már az elejétől betartanátok a 10x-es megforgatási szabályt, akkor ilyen gondotok nem lesz, el kell bírja egy 10xEheim a BioRio-t... ;)

19. Geris
    Épp nem fórumozik ...

Geris Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 13, 2009
    Kedvelik:
    10
    Hely:
    Balmazújváros
    Eheim 2222,m van ez épp a határon van. 500lph és 54l-t szűr. Van mellette egy koralia nano.
    Viszont, ha olyan aprószemű, hogy áthullik az eheim kosáron akkor ki kell találnom valamit.

Bio Rio hatékonyságáról nincs valami tanulmány, mint a Seachem Matrix-ról??

20. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    58,950
    Hely:
    Budapest
    Map
    ha adsz fél órát írok egy tanulmányt ;)
    ha most megerősítés miatt szeretnél ilyet olvasni, akkor azt mondanám felesleges.

sok jó bio szűrőanyag van a Bio Rio az egyik. inkább azt érdemes mérlegelni, melyik szűrőanyag hogyan fogja vissza a szűrőt.
    ha a visszafogást nézem, akkor kevésbé visszafogó szűrőanyagtól a tömör szűrőanyagig ez lenne a sorrend.
    Seachem Matrix > Substrat Pro > Bio Rio

Hatákonyság szempontből szerintem ugyanolyan jó eredményt érsz el mindegyik szűrőanyaggal.
    A tömörebb fajták nem csak visszafogják a szűrőt, de hamarabb eltömődnek. Gyorsabban látsz majd flow vesztést. Sűrűbben kell karbantartani (pl havonta)

Vannak ilyen célra praktikus töltet zsákok. http://www.greenaqua.hu/wave-szurozsak-2db.html

mmccannon kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése