• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aquasky RGB

viktorlantos

Alapító
Admin
Végre lehet beszélni róla. Ő lesz az új Aquasky lámpás, ami az elődökhöz hasonlóan ültetős lámpa.
Kint feketében és ezüstben láttuk. A fekete limitált kiadás lesz.

Ki és bekapcsolásnál automatikusan fel és le dimmel, de menet közben 100%-on fut.
Patent, nagyon jó kis vázba rakták bele a Solar RGB-nél már megismert LED-et.

Kint az egyetlen hátrányát abban láttuk, hogy 6-os üvegre volt rakható. Reméljük a visszajelzések után ez picit flexibilisebb lesz.

Az ára még nem ismert, Japánban év végén, jöv év elején, az EU-ban tavasszal jelenik meg.

A februári ADA workshopunkon (tényleg erre is kell nyitnunk egy topikot) már itt lesz a lámpa. Ezt rakjuk majd a berendezés fölé, amit az ADA csapata készít.


MK7A4466.jpg

MK7A4344.jpg

MK7A4438.jpg

MK7A4339.jpg
 
Ugyan ez nem a milyen lámpát vegyek topic de azért fel tudom úgy tenni a kérdést hogy ide is releváns legyen. :)
Ezeken a képeken egy 60x30x36 -os akva felett van ugye? Fényerőben hogy áll a mostani Aquasky G szériákhoz képest, ugyanolyan vagy esetleg nagyobbat is elbír? Mondjuk egy 60x45x45-öt?
Vagy ebből is lesz pl: 451, 601, 602?
Mennyire van összeéptve a tartóval? Ki lehet venni belőle?
 
Szép új lámpa, bár a 95cri fehér és wrgb pilácsok korában kicsit megkésett terméknek tűnik. 2500 lumen kicsit soványka és nagyon behatárolja az alkalmazhatóságát.
 
Ugyan ez nem a milyen lámpát vegyek topic de azért fel tudom úgy tenni a kérdést hogy ide is releváns legyen. :)
Ezeken a képeken egy 60x30x36 -os akva felett van ugye? Fényerőben hogy áll a mostani Aquasky G szériákhoz képest, ugyanolyan vagy esetleg nagyobbat is elbír? Mondjuk egy 60x45x45-öt?
Vagy ebből is lesz pl: 451, 601, 602?
Mennyire van összeéptve a tartóval? Ki lehet venni belőle?

Nem lehet kivenni a tartóból.

Az alap koncepció az, hogy aki függesztettet szeretne annak ott a Solar RGB. Aki ültetne 60-ra az most már választhatja ezt.
Fényerőben az akváriumon ülve ugyanazt hozza mint a Solar RGB. Tehát kapott egy nagy boost-ot a régi aquasky-ok után.

Most odateszed a Solar RGB mellé és ugyanazt látod.

60x45x45 jó kérdés. A fix magasság miatt valószínűleg fényerő csökkenés lesz az alapterületen mélységben. A vetítési szög erre a 30-as alapra van kitalálva.
 
Szép új lámpa, bár a 95cri fehér és wrgb pilácsok korában kicsit megkésett terméknek tűnik. 2500 lumen kicsit soványka és nagyon behatárolja az alkalmazhatóságát.

60-as ültetősben nincs ennél combosabb jelenleg. Beleértve az ONF-et is. Ezt az egész lumen témát nem értem. Lassan ki lehet jelenteni, hogy ezek a számok kb használhatatlanok az akvarisztikában.

Elsősorban azokat célozza a termék, akik a Solar RGB színvilágával, intenzitásával szerettek volna egy olcsóbb terméket. Ugyanazt fogod látni, mint a függesztett tesóval.
 
Hogyhogy használhatatlanok?
Úgy, hogy a lumen érték egy olyan világítástechnikai fogalom, amely az emberi szem érzékenységére súlyozva van meghatározva.
Az emberi szem az egyenlő erősségű, de különböző hullámhosszúságú fényt különböző intenzitásúnak érzékeli. Ez alapján fel lehet venni a V(lambda) görbét, és ez a görbe alapján súlyozva határozzák meg sok-sok más dolgon keresztül a lumen értéket.
Tehát azt jelzi, hogy a fényből az emberi szem mennyit érzékel.
Szerinted a növényt ez mennyire érdekli?
Segítek: semennyire. A növényt a sugárzott teljesítmény érdekli. Azonos sugárzott teljesítmény adhat különböző lumen értéket, ha más a spektruma. Ez azt jelenti, hogy te láthatod erősebbnek az adott fényt, de ha pl. olyan spektrummal rendelkezik, ami a növény számára hasznosíthatatlan, akkor mindegy, ha csak a konyhába lógatod ki, akvárium fölött teljesen haszontalan lesz. Ezzel szemben (mint pl. az ADA pilácsoknál) ha a fényforrás spektruma a növények igényeihez van igazítva, akkor könnyen lehet, hogy az emberi szem a fényár helyett csak halovány gyertyalángot érzékel (holott a sugárzott teljesítmény valójában azonos, csupán olyan hullámhosszon sugározza, amelyet az emberi szem kevésbé intenzívnek érzékel).
Röviden-tömören. :)

-OFF vége-
 
Végre lehet beszélni róla. Ő lesz az új Aquasky lámpás, ami az elődökhöz hasonlóan ültetős lámpa.
Kint feketében és ezüstben láttuk. A fekete limitált kiadás lesz.

Ki és bekapcsolásnál automatikusan fel és le dimmel, de menet közben 100%-on fut.
Patent, nagyon jó kis vázba rakták bele a Solar RGB-nél már megismert LED-et.

Kint az egyetlen hátrányát abban láttuk, hogy 6-os üvegre volt rakható. Reméljük a visszajelzések után ez picit flexibilisebb lesz.

Az ára még nem ismert, Japánban év végén, jöv év elején, az EU-ban tavasszal jelenik meg.

A februári ADA workshopunkon (tényleg erre is kell nyitnunk egy topikot) már itt lesz a lámpa. Ezt rakjuk majd a berendezés fölé, amit az ADA csapata készít.


View attachment 84645

View attachment 84646

View attachment 84647

View attachment 84648
Na végre,akkor tavaszig várok az uj 60p beizzitásával.
Komoly lesz.
 
Ezzel szemben (mint pl. az ADA pilácsoknál) ha a fényforrás spektruma a növények igényeihez van igazítva, akkor könnyen lehet, hogy az emberi szem a fényár helyett csak halovány gyertyalángot érzékel (holott a sugárzott teljesítmény valójában azonos, csupán olyan hullámhosszon sugározza, amelyet az emberi szem kevésbé intenzívnek érzékel).
Röviden-tömören. :)

-OFF vége-
Nos képeztem magam a témában az eltelt időben. Arra jutottam, hogy nagyon jó lenne egy PAR mérő. Ez az új ADA nem fényágyú. Sőt én azt hittem dimmelve van (pedig nem). Ugyanakkor teljesen biztos vagyok benne, hogy iszonyatosan jó PAR értékei lennének, ahogy a többi ADA lámpának is. Ha végre lehetne egy nagy cri/lumen/spektrum/par összehasonlító mérést csinálni, lezárulhatna nagyjából minden lámpa vita. Ki ki a mérési eredmények és a pénztárcája alapján el tudná dönteni melyik számára a legmegfelelőbb pilács.
 
Nos képeztem magam a témában az eltelt időben. Arra jutottam, hogy nagyon jó lenne egy PAR mérő. Ez az új ADA nem fényágyú. Sőt én azt hittem dimmelve van (pedig nem). Ugyanakkor teljesen biztos vagyok benne, hogy iszonyatosan jó PAR értékei lennének, ahogy a többi ADA lámpának is. Ha végre lehetne egy nagy cri/lumen/spektrum/par összehasonlító mérést csinálni, lezárulhatna nagyjából minden lámpa vita. Ki ki a mérési eredmények és a pénztárcája alapján el tudná dönteni melyik számára a legmegfelelőbb pilács.

Ennyire nem bonyolult szerintem a dolog.
Szerintem jelenleg is mindenki el tudja dönteni a szimpátia és a pénztárca, na meg a tapasztalat alapján, hogy melyik a nyerő.
Nagyjából már tapasztalatból tudjuk, hogy melyik lámpa alatt kb. miket lehet nevelni.
Figyelembe véve ezt, továbbá hogy melyik kialakítás a szimpatikus, hogy melyiknek a fénye szimpatikus az emberi szemnek, illetve átnézve a pénztárcát azért szerintem eldönthető.

A döntés legalább 50%-ban személyes ízlés kérdése, így szerintem a többi dologgal ennyire részletekbe menni kb. felesleges.
Más lenne a dolog, ha még egyik lámpával sem lennének tapasztalataink, de vannak. Tudjuk, mit tud egy ONF, egy Twinstar, az ADA lámpák, az ATI-k. A fényét személyesen kell megnézni, mert pl. nekem is van ezek közül olyan, amelyikről tudom, hogy szép növények nőnek alatta, mégis az én szememnek zavaró a lámpa fénye, a színek, stb. Ez mind-mind egyéni ízlés kérdése.
 
Ennyire nem bonyolult szerintem a dolog.
Szerintem jelenleg is mindenki el tudja dönteni a szimpátia és a pénztárca, na meg a tapasztalat alapján, hogy melyik a nyerő.
Nagyjából már tapasztalatból tudjuk, hogy melyik lámpa alatt kb. miket lehet nevelni.
Figyelembe véve ezt, továbbá hogy melyik kialakítás a szimpatikus, hogy melyiknek a fénye szimpatikus az emberi szemnek, illetve átnézve a pénztárcát azért szerintem eldönthető.

A döntés legalább 50%-ban személyes ízlés kérdése, így szerintem a többi dologgal ennyire részletekbe menni kb. felesleges.
Más lenne a dolog, ha még egyik lámpával sem lennének tapasztalataink, de vannak. Tudjuk, mit tud egy ONF, egy Twinstar, az ADA lámpák, az ATI-k. A fényét személyesen kell megnézni, mert pl. nekem is van ezek közül olyan, amelyikről tudom, hogy szép növények nőnek alatta, mégis az én szememnek zavaró a lámpa fénye, a színek, stb. Ez mind-mind egyéni ízlés kérdése.
Na igen de te már benne vagy jó ideje. Sokaknak hasznos lenne. Ppfd adatok meg alig vannak.
Ez tipikusan GA teljes körű szolgáltatásba passzolna. ;) Egyébként köszönöm a teát.
 
Addig is egy picit abból ami mi látunk a lámpásból.

Amikor múlt évben Japánban láttuk egy elzárt irodai részen - tele ablakokkal. Ugyanolyan intenzitásúnak érzékeltük, mint a Solar RGB-t.
Ezt még jobban felerősítette valószínűleg, hogy nem volt mellette más lámpa, csak 2 terrárium a DOOA világításával.

Talán pont ezért hatott meglepően a boltban a múlt héten amikor felpattintottuk a Cihi 130? wattos LED-je után.
Gyengébbnek tűnt. Hát persze ez 40 watt. A Solar RGB és a Cihi is 100+
Még jobban látszik a különbség, hogy az akvárium mellett a boltban egy Aquasky Moon megy, ami az egyik legerősebb LED a boltban.

Fényerőben kb az Aquasky G körül van, talán picit több, de az RGB miatt máshogy érzed az intenzitást.

Az Aquasky Moon-al a legnagyobb baj az volt, hogy az átlag aquascapernek sok volt. Így a kevesebb fény valószínűleg sikeresebb akváriumokat hoz majd. De mi azért még el tudtunk volna viselni egy +20 wattot (és az ennek megfelelő LED teljesítményt)

A lámpa most is erősebb, mint egy Twinstar S széria, de gyengébb mint az ONF, vagy a Solar RGB. Mondjuk ha a specifikációkat megnézzük érthető is.

Talán korábban csináltam már ilyen listát valahol, de jelenleg így néz ki talán egy sorrend az általunk forgalmazott LED lámpásokból. kb 60-as akváriumokat nézve.

Odyssea 600 (ezt nem is raknám csak olyan helyre ahol 0.25watt körüli fény elég)
Odyssea D600
Twinstar E
Twinstar S
Aquasky G
Aquasky RGB
ONF Flat One
Aquasky Moon - kifutó
Solar RGB

A színnel kapcsolatban ez mondjuk egyéni preferencia, de mivel a Solar RGB színeit hozza a lámpa, a zöldek itt a legjobbak szerintem.
A vörös is várhatóan az lesz, de ezt még teszteljük.

LED lámpa cserénél nem látjuk azonnal a színeket, ezért érdemes 2-3 hetet várni, amíg az adott lámpához alkalmazkodnak a növények.
Ez alapján én még várok a végső véleménnyel, mert az akvárium ahol most használjuk Twinstar S széria alatt nevelkedett, majd kb 1+ hónapot ment a Chihiros lámpával megnövel intenzitással.

A boltban - bár a többiek nem szerenték, de ha bejön a lámpás hangulata én szeretném lecserélni a teljes 60-as sort, hogy egységes legyen a fény a galériában. Fotózásra, látványra/eredményre, látogatói fotók és vidik miatt.
Persze csak akkor ha a fekete modellt fel tudjuk tenni.

Ami esetleg cumi, hogy csak 6-os üvegen használható a lámpa ez picit limitálja a használhatóságot.
Mivel nincs venti nincs zaj ez sokaknak lesz vonzóbb a ventis lámpákhoz képest. A borda nem melegszik annyira mint a Moon esetén.

Árban a fenti lista alapján kb arányosan várható, de mivel prémium márkáról van szó az ONF felett jelenik meg valószínűleg.
 
Back
Oldal tetejére