• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aquasky Moon

viktorlantos

Alapító
Admin
Az ADA Aquasky Moon LED lámpák megérkeztek Japánból! Egy gyors teszt kedvéért feltettük az új lámpát a régi ADA Aquasky 602 dual LED mellé. A két lámpa nem csak a fotón, de életben is szinte azonos teljesítményt hoz. Wow nem gondoltuk volna. Érdemes körbenézni mit tud egy kifejezetten növényes akváriumokra készített LED manapság. A fotón ahol a többi akváriumaink látszódnak 150W HQI lámpák és 4x39W T5 ATI lámpa van ami bitang erős. A kis 60-as LED szerintem még az ATI fényágyúval is partiban van!

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr
 
Az ADA Aquasky Moon LED lámpák megérkeztek Japánból! Egy gyors teszt kedvéért feltettük az új lámpát a régi ADA Aquasky 602 dual LED mellé. A két lámpa nem csak a fotón, de életben is szinte azonos teljesítményt hoz. Wow nem gondoltuk volna. Érdemes körbenézni mit tud egy kifejezetten növényes akváriumokra készített LED manapság. A fotón ahol a többi akváriumaink látszódnak 150W HQI lámpák és 4x39W T5 ATI lámpa van ami bitang erős. A kis 60-as LED szerintem még az ATI fényágyúval is partiban van!
Dimmelős tekerentyű-herkentyű erre sem került? :)
 
Az Új ADA lámpáról pár szó:
Próbálom értelmezni ezt a tejüveg hatású új műanyagot, de sehogy sem értem a dolgot.
Eddig azért volt átlátszó a plexi, hogy szemből nézve szinte észrevehetetlen legyen a lámpa. Ez sikerült is teljes mértékben. Sőt még oldalról nézve sem volt zavaró egyáltalán. Ez a tejüveg viszont látszik - nem is kicsit.

Innentől szubjektív a dolog nem kell egyet érteni velem.
Karbantartásoknál kell a hely, ezért tök jó, hogy hátra tolva a lámpát kicsivel több hely lesz. De van olyan, hogy ez sem elég, akkor sajnos nincs tovább.
Ez függesztett lámpánál is gondot okoz, de ott egyszerűen feljebb húzom a lámpát és kész, már el is férek. Igen, tudom a függesztés macerás, nem mobil.
Azt is tudom, hogy az ADA a végtelenül egyszerű letisztult formákhoz és egyszerű technológiákhoz ragaszkodik. Ezért nincs dimmer, mert az sajnos egy komoly hibaforrás lehet. Viszont ez a tejüveg nekem nem tetszik (még mindig nem kell egyet érteni). Pont azt a kecsességet és láthatatlanságot veszítette el, ami az előző szériában majdnem 100 %-ban hozott. Volt a kezemben az előző széria és bátran mondhatom, hogy a műanyag házból kivéve is gyönyörű darab. Itt felmerült bennem a kérdés: hogy nézne ki függesztve?
Szerintem iszonyat jól. Nagyon minimális átalakítás kellene csak hozzá. Egy függesztő szett, két pici menet a hűtőbordába vagy ragasztással két egészen apró tartó és már függeszthető is. Súlya alig van, így nem kell gigantikus méretű és a lámpát elcsúfító beavatkozásra gondolni.
Innentől már a dimmelés is megoldott lenne.
Én biztos függeszteném, ha vennék egyet. Mondom ezt úgy, hogy van itthon jópár ADA cuccom és van egy kis ADA mániám is, de az a tejüveg.......
 
Itt felmerült bennem a kérdés: hogy nézne ki függesztve?

Hányszor gondolkoztam ezen én is amikor néztem a lámpát. Gyönyörű lehet.

A matt plexit én sem tudom értelmezni, nem csúnya, de ott van összehasonlítási alapnak a clear ami meg szép. :)
 
Tök jogos. Én korábban is írtam amikor megjelent, hogy elveszti az új tartó ezt az üveg hatást, ami korábban megvolt.

Oldalról most sem tudok megbékélni vele, mert ott nagyon látszik, hogy nem egy anyag az akvárium üvege és a tartó.

Szemből viszont érdekes. Nem tudom megmondani miért, de úgy érzem az új valamiért többet ad a látványhoz.

ADA Aquasky Moon 601 by viktorlantos, on Flickr

Green Aqua Showroom by viktorlantos, on Flickr

Az új lámpa tartóját átdolgozták. A lámpa süllyesztése megváltozott ezért a LED jobban megvilágítja a plexit és kevésbé szórja a LED a fényt az akváriumon kívülre.
El tudnám képzelni, hogy otthon ettől az izgi világítós kerettől jó kis hangulatfény lenne az akvárium körül.

Takarítani könnyebb lesz az új tartót nem látszik rajta minden pötty.

Egy függesztős verziót azért én is megnéznék. Japánban láttam DIY verziót
 

Az új sokkal jobban tetszik!
A régi víztiszta plexi pucolás, törölgetés hatására idővel karcos lett, ami nagy pofon volt a látványnak, figyelembe véve a termék árát! Ezt a problémát tökéletesen megoldották! A tej plexin ez nem lesz gond. Sokáig marad olyan, mint vadonatúj korában! Továbbá van az akváriumnak egy dizájnos lezárása, teteje, nem olyan a látvány, mint egy laboratórium. Ezt a fenti két kép tökéletesen illusztrálja. Nem fizetett reklám volt, de szerintem ezek miatt egyértelműen jobb, szebb. Pláne, ha készítenek hozzá illő állványt mondjuk ilyen tejplexi polcokkal.
Azt a tükröt nem tudom hova tenni... Az alatta lévő két akvárium pedig fantasztikus! Vajon kik csinálhatták? :whistle::D
 
Kép nincs róla?

Megpróbálom megkeresni. Talán 1 éve láttam az első ilyen megoldást.
Egy fém pánt ami a két végén fogta a lámpatestet és ebbe volt fúrva a sodrony.
Így nem kell szétbarmolni a lámpást, csak ráhúzni a két végére ezt a hajlított lemezt.
 
Pláne, ha készítenek hozzá illő állványt mondjuk ilyen tejplexi polcokkal.
Már van. :) Cube Cabinet Mist néven fut.
2_00.jpg
 
Igen, az eredetire. :D

Újabb kérdés: a képen, amit én linkeltem, a szűrő mellett az ADA-féle CO2 palack? Van nekik ilyesmi is?:hungry:

Nem palack, hanem CO2 palack tartó palack. :) ADA CO2 Tower néven fut, elég sok kép van róla a neten.
 
Sok ér szól a tejplexy mellett. Nekem önmagában nem tetszik jobban a clearnél, viszont használatban az akváriumon szerintem praktikusabb és szebb is :)
Nem tükröződik, így tényleg az akvárium a lényeg, nem macerás takarítani, egy clear változat pöttyökkel nagyon ronda tud ám lenni (gondolom ezért is változtattak, mert egy prémium terméknél a prémium vevők csak panaszkodtak, hogy pöttyös és milyen ronda, de hogy takarítsák arra drága!). A függesztésen én is gondolkodtam, de látványban annyival kevesebbet hozna, hogy nem éri meg szétbarmolni a lámpát. Ezt így találták ki, ekkora lábakkal és kész. Nem utolsó sorban ahogy élben megvilágítja az gyönyörű..
Nekem a 601 változatom van, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. A dupla változat nem tetszett, mert kicsit DIY megoldás volt a dupla fényerő szerintem :) Ez a Moon ez nagyon ott van, nyilván az ára nem reális, de mind tudjuk, hogy a kereslet határozza meg az árat, ha így is eladják a tervezett mennyiséget, akkor minek legyen olcsóbb? :) És elfogják. Lehet egyszer én is lecserélem, bár megmondom őszintén, hogy eddig egy növényemmel sem volt gond a 601 alatt, nem tudom van-e értelme ekkora fénynek, és ha igen, mik azok a növények/körülmények ami igényli.
 
Back
Oldal tetejére