• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aquasky LED

Sziasztok!

Rendeltem egy quasky 602 ami pár napon belül megjön.
Kérdésem az lenne ugye külön külön kapcsolható itt a két sor?
Illetve akinek van 602 milyen tapasztalata van mennyit érdemes vele világítani full hangerőn? (60l víz re)
 
Ezzel a világítással már elég sok növényt tervezek.
Elején megpróbálok 6 órát világítani úgy hogy csak az egyik megy 6 órát a másik meg 3 at ki kell próbálni hogy a legjobb.
 
Sziasztok,
Elkezdtem összeállítani az új akváriumomat (sok évvel ezelőtt más néven voltam itt regisztrálva és most éled újra a vágy) és egy kicsit ellentmondásba keveredtem. Teljesen felszerelt hightech lesz a vége és addig nem fogom elindítani amíg nincs meg hozzá minden megfelelő kellék. :X3:
Az üveg van meg eddig 🆒 ami 45x45x40 opti. A GA-ban átbeszéltük egy kicsit, hogy mik fognak kelleni és világítás terén az ADA Aquasky G 451 lett a kiszemelt. Eddig minden ok, csak éppen most nézegettem az oldalt és ott max 50l-es méret van megadva nekem viszont 80 van. A leg kevésbé se gondolom, hogy az üzletben kaptam volna rossz infót, de ez így számomra nem egyértelmű.
Esetleg rosszul értelmezek valamit? Van ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?
Remélem, sikerült eltalálnom a topicot...
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv,
C
 
Sziasztok,
Elkezdtem összeállítani az új akváriumomat (sok évvel ezelőtt más néven voltam itt regisztrálva és most éled újra a vágy) és egy kicsit ellentmondásba keveredtem. Teljesen felszerelt hightech lesz a vége és addig nem fogom elindítani amíg nincs meg hozzá minden megfelelő kellék. :X3:
Az üveg van meg eddig 🆒 ami 45x45x40 opti. A GA-ban átbeszéltük egy kicsit, hogy mik fognak kelleni és világítás terén az ADA Aquasky G 451 lett a kiszemelt. Eddig minden ok, csak éppen most nézegettem az oldalt és ott max 50l-es méret van megadva nekem viszont 80 van. A leg kevésbé se gondolom, hogy az üzletben kaptam volna rossz infót, de ez így számomra nem egyértelmű.
Esetleg rosszul értelmezek valamit? Van ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?
Remélem, sikerült eltalálnom a topicot...
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv,
C

Itt inkább az infók mehetettek félre.

Az ADA gyári ajánlása:
AQUASKY G 451W45×D24×H16cm(Glass thickness 5mm)
W45×D27×H30cm(Glass thickness 5mm)

Látni, hogy mélységben és magasságban is max egy 45x30x30-as akvárium elég a lámpa. Nem igazán a fényerő miatt, hanem mert egy led panel nem tud 45 cm-t sem mélységben, sem magasságban bevilágítani homogénen, a lámpa keskenysége miatt.
Ez nem jelenti, hogy nem használható hozzá, de nem számíthatsz annyira erőteljes vörös színre és sűrű gyepre, mint erősebb fénynél.

Ez egy 45x30x45-ös akvárium.
74371
 
Utoljára módosított:
Itt inkább az infók mehetettek félre.

Az ADA gyári ajánlása:
AQUASKY G 451W45×D24×H16cm(Glass thickness 5mm)
W45×D27×H30cm(Glass thickness 5mm)

Látni, hogy mélységben és magasságban is max egy 45x30x30-as akvárium elég a lámpa. Nem igazán a fényerő miatt, hanem mert egy led panel nem tud 45 cm-t sem mélységben, sem magasságban bevilágítani homogénen, a lámpa keskenysége miatt.
Ez nem jelenti, hogy nem használható hozzá, de nem számíthatsz annyira erőteljes vörös színre és sűrű gyepre, mint erősebb fénynél.

Ez egy 45x30x45-ös akvárium.
View attachment 74371

Érthető, köszönöm! Én is néztem utólag a gyári ajánlást, ezért sem igazán értettem. Viszont a magasságom 40 cm.
Gondolom, akkor az, hogy milyen lámpa lenne a megfelelő, ami a GA-ban elérhető és LEDes, ehhez a mérethez, az már más topic?!
 
Sziasztok!
Jelenleg egy 60p akváriumom van de váltani szeretnék egy 60x30x16 cm-es 29 literes akváriumra, amit egy meglévő ada aquasky 601-el világítanék. Papíron az aquasky tud 2520-2850 lument ami eszerint 87-98 lm/l, viszont ugye nem dimmelhető. Ez mennyire okozhat gondot algásodás szempontjából ha van co2?
 
A hamarosan indulo full Ada technikaval(light screen,szűrés)induló Ada 60p akvariummhoz szeretném kipróbalni az Aqua sky G-t.elegendő lenne az egy soros?
 
A hamarosan indulo full Ada technikaval(light screen,szűrés)induló Ada 60p akvariummhoz szeretném kipróbalni az Aqua sky G-t.elegendő lenne az egy soros?

Mohás/erdős dologhoz és minimálhoz igen. Gondolom nem színes akvárium a cél, ahhoz nem ez a legjobb lámpás.
 
Ennek a lámpásnak a fénye a zöld növényekhez passzol. Színeshez az ADA palettáról csak a Solar RGB megy.
Vagy más gyártótól ONF Flat One, Twinstar S stb.
Nem akarok egy 3 ik Rgb-t venni.Most cserélem a nagy alatt a bútort+Uj Akvarium,light screen,vupa 2.
Akkor lesz a twinstar light,mert én se csinálhatok örökké erdős scapeket.
Csak egy kérdés még:melyik a jobb? twinstar s,vagy az se?.
 
Nem akarok egy 3 ik Rgb-t venni.Most cserélem a nagy alatt a bútort+Uj Akvarium,light screen,vupa 2.
Akkor lesz a twinstar light,mert én se csinálhatok örökké erdős scapeket.
Csak egy kérdés még:melyik a jobb? twinstar s,vagy az se?.
@viktorlantos twinstar S vagy az SE?Van különbség?
 
Back
Oldal tetejére