• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aquasky LED

Ami lámpa jó 60 cm széles akváriumra, az sehogy sem lesz jó egy 90-esre.

Fordítva meg a szobát fogod világítani a +30 cm hosszúsággal. Moduláris lámpáról meg még nem hallottam.

Ha van lehetőséged menj ki a GreenAqua-ba és nézd meg mindkét lámpát. Egészen más a színe az akváriumoknak a két fényforrás alatt. Aquasky előnye az alacsonyabb fogyasztás, a szebb design (kinek mi) és az évenkénti csőcsere megspórolása. Hátránya, hogy fix a magasság, néha lehet útban lesz és nem lehet nagyon kilógó dekort belerakni.
 
Fordítva meg a szobát fogod világítani a +30 cm hosszúsággal. Moduláris lámpáról meg még nem hallottam.

Ha van lehetőséged menj ki a GreenAqua-ba és nézd meg mindkét lámpát. Egészen más a színe az akváriumoknak a két fényforrás alatt. Aquasky előnye az alacsonyabb fogyasztás, a szebb design (kinek mi) és az évenkénti csőcsere megspórolása. Hátránya, hogy fix a magasság, néha lehet útban lesz és nem lehet nagyon kilógó dekort belerakni.
Esetleg egy függesztett HQI szóba jöhet...
 
Fordítva meg a szobát fogod világítani a +30 cm hosszúsággal. Moduláris lámpáról meg még nem hallottam.

Ha van lehetőséged menj ki a GreenAqua-ba és nézd meg mindkét lámpát. Egészen más a színe az akváriumoknak a két fényforrás alatt. Aquasky előnye az alacsonyabb fogyasztás, a szebb design (kinek mi) és az évenkénti csőcsere megspórolása. Hátránya, hogy fix a magasság, néha lehet útban lesz és nem lehet nagyon kilógó dekort belerakni.
Koszi, akkor megnezem oket meg megnezem! A felfugesztheto verziot is bar lehet hogy a kicsinek sok lenne a nagyobbnak meg keves... Ilyenre gondoltal: Arcadia Series 4 SW Mini - 150W HQI halogén lámpa - 55cm most csak 90 770,00 Ft - Green Aqua Ez alapbol 5200 Kelvines, ez nem lesz gond?
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua 81 l-es (60x30x45) 6mm üvegvastagságú akváriumával kompatibilis e az ADA Aquasky 601-es lámpa. És ha igen, akkor elég lenne e hozzá? :)
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua 81 l-es (60x30x45) 6mm üvegvastagságú akváriumával kompatibilis e az ADA Aquasky 601-es lámpa. És ha igen, akkor elég lenne e hozzá? :)

A lámpa fizikailag rámegy. Az hogy elég-e meg attól függ mi az elképzelés. Ide legtöbbször CO2-vel a 602-őt használjuk, ha a vörös stem bokor a cél.
 
Ez lenne az első növényesem. CO2 szett is menne hozzá, egyelőre csak "gyakorolni" szeretnék: a cél egy iwagumit összehozni egy sűrű gyepszőnyeggel :)
 
Ez lenne az első növényesem. CO2 szett is menne hozzá, egyelőre csak "gyakorolni" szeretnék: a cél egy iwagumit összehozni egy sűrű gyepszőnyeggel :)

Oda akár elég is lehet. a 602 annyival jobb, hogy ha bármikor a későbbiekben akarsz valami brutál színes dzsungelt akkor csak felkapcsolod a második sort.
 
De mondjuk a kettő között ott a Moon is teljesítményben, csak hogy nehezítsem a dolgot. :)

Mindig egyre nehezebb... :)

Ár érték arányban mi érné meg a legjobban egy ilyen medencéhez? (akár ADA-tól is elvonatkoztatva (bocs ha off))
 
Sziasztok szerintetek a ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa elegendő egy 30 x 30 x 35 -ös akváriumra (vagy érdemesebb az ADA AQUASKY MOON 301-30 cm Led lámpába beruházni?)
 
Sziasztok szerintetek a ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa elegendő egy 30 x 30 x 35 -ös akváriumra (vagy érdemesebb az ADA AQUASKY MOON 301-30 cm Led lámpába beruházni?)

Bőőőőven elég. A moont csak akkor vidd, ha lélekben felkészültél és minden leckét kívülről fújsz :)
 
:) Köszönöm a gyors választ! Még csak tervezgetem a beszerzését . Ezek kb. mennyi ideig bírják, illetve utána ledet valahogy lehet cserélni ?
 
:) Köszönöm a gyors választ! Még csak tervezgetem a beszerzését . Ezek kb. mennyi ideig bírják, illetve utána ledet valahogy lehet cserélni ?

Még nem sikerült a végéig elhasználni egyet sem. Így nem tudjuk mennyi ideig bírják. 4 éve használjuk az első darabokat. LED-et nem lehet benne cserélni. Adapterünk viszont van hozzá.
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy egy ADA Aquasky 601 elég egy 60*30*36 akváriumhoz mert most 2*24w van de én kevesellem nagyon. vagy feltétlen a 602-es kellene?
 
Back
Oldal tetejére