• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aquasky LED

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Ami lámpa jó 60 cm széles akváriumra, az sehogy sem lesz jó egy 90-esre.
Fordítva meg a szobát fogod világítani a +30 cm hosszúsággal. Moduláris lámpáról meg még nem hallottam.

Ha van lehetőséged menj ki a GreenAqua-ba és nézd meg mindkét lámpát. Egészen más a színe az akváriumoknak a két fényforrás alatt. Aquasky előnye az alacsonyabb fogyasztás, a szebb design (kinek mi) és az évenkénti csőcsere megspórolása. Hátránya, hogy fix a magasság, néha lehet útban lesz és nem lehet nagyon kilógó dekort belerakni.

Beni

VIP kertész
Fordítva meg a szobát fogod világítani a +30 cm hosszúsággal. Moduláris lámpáról meg még nem hallottam.

Ha van lehetőséged menj ki a GreenAqua-ba és nézd meg mindkét lámpát. Egészen más a színe az akváriumoknak a két fényforrás alatt. Aquasky előnye az alacsonyabb fogyasztás, a szebb design (kinek mi) és az évenkénti csőcsere megspórolása. Hátránya, hogy fix a magasság, néha lehet útban lesz és nem lehet nagyon kilógó dekort belerakni.
Esetleg egy függesztett HQI szóba jöhet...

Duffy

Kertész tanonc

Koszi, akkor megnezem oket meg megnezem! A felfugesztheto verziot is bar lehet hogy a kicsinek sok lenne a nagyobbnak meg keves... Ilyenre gondoltal: Arcadia Series 4 SW Mini - 150W HQI halogén lámpa - 55cm most csak 90 770,00 Ft - Green Aqua Ez alapbol 5200 Kelvines, ez nem lesz gond?

Szakimester

Kertész tanonc
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua 81 l-es (60x30x45) 6mm üvegvastagságú akváriumával kompatibilis e az ADA Aquasky 601-es lámpa. És ha igen, akkor elég lenne e hozzá? :)

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua 81 l-es (60x30x45) 6mm üvegvastagságú akváriumával kompatibilis e az ADA Aquasky 601-es lámpa. És ha igen, akkor elég lenne e hozzá? :)
A lámpa fizikailag rámegy. Az hogy elég-e meg attól függ mi az elképzelés. Ide legtöbbször CO2-vel a 602-őt használjuk, ha a vörös stem bokor a cél.

Szakimester

Kertész tanonc
Ez lenne az első növényesem. CO2 szett is menne hozzá, egyelőre csak "gyakorolni" szeretnék: a cél egy iwagumit összehozni egy sűrű gyepszőnyeggel :)

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Ez lenne az első növényesem. CO2 szett is menne hozzá, egyelőre csak "gyakorolni" szeretnék: a cél egy iwagumit összehozni egy sűrű gyepszőnyeggel :)
Oda akár elég is lehet. a 602 annyival jobb, hogy ha bármikor a későbbiekben akarsz valami brutál színes dzsungelt akkor csak felkapcsolod a második sort.

Szakimester

Kertész tanonc
De mondjuk a kettő között ott a Moon is teljesítményben, csak hogy nehezítsem a dolgot. :)
Mindig egyre nehezebb... :)

Ár érték arányban mi érné meg a legjobban egy ilyen medencéhez? (akár ADA-tól is elvonatkoztatva (bocs ha off))

aanti2

Kertész tanonc
Sziasztok szerintetek a ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa elegendő egy 30 x 30 x 35 -ös akváriumra (vagy érdemesebb az ADA AQUASKY MOON 301-30 cm Led lámpába beruházni?)

viktorlantos

Alapító
Admin
Sziasztok szerintetek a ADA AQUASKY 301 - 30cm LED lámpa elegendő egy 30 x 30 x 35 -ös akváriumra (vagy érdemesebb az ADA AQUASKY MOON 301-30 cm Led lámpába beruházni?)
Bőőőőven elég. A moont csak akkor vidd, ha lélekben felkészültél és minden leckét kívülről fújsz :)

aanti2

Kertész tanonc
:) Köszönöm a gyors választ! Még csak tervezgetem a beszerzését . Ezek kb. mennyi ideig bírják, illetve utána ledet valahogy lehet cserélni ?

viktorlantos

Alapító
Admin
:) Köszönöm a gyors választ! Még csak tervezgetem a beszerzését . Ezek kb. mennyi ideig bírják, illetve utána ledet valahogy lehet cserélni ?
Még nem sikerült a végéig elhasználni egyet sem. Így nem tudjuk mennyi ideig bírják. 4 éve használjuk az első darabokat. LED-et nem lehet benne cserélni. Adapterünk viszont van hozzá.

Pányi Tamás

Kertész szaki
Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy egy ADA Aquasky 601 elég egy 60*30*36 akváriumhoz mert most 2*24w van de én kevesellem nagyon. vagy feltétlen a 602-es kellene?

Oldal tetejére