• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Status
Not open for further replies.
Akkor a topik aktualizálásához beillesztem ide is a Terrás képeket Aquasky témában.

602-es model

8087926712_ff2ccf53cd_c.jpg

8087897511_5afd5ac56e_c.jpg


601-es model

8087920369_4a2e3ed566_c.jpg


8087925639_9e7f6bde4f_c.jpg

8087910852_10c89a4a47_c.jpg

8087912080_72e68f90c8_c.jpg


A 602-es modell-t én is a kiállításon láttam először működés közben. Szerintem simán levilágította a 150Wattos HQI-t ami mellette volt. Összességében még mindig azt mondom, hogy ez a LED teljesen más, mint amit eddig láttunk. Azon kívűl, hogy rendkívűl dekoratív, nagyon finom egyenletes fényt ad le az akváriumra. Nincs shimmering hatás, és nincs káprázás és nincsenek erőteljes árnyékok sem, amit megszokktunk az alacsony darabszámú power LED lámpatestektől. Melegedni azért ez is melegszik, de a hűtőborda szerintem elégséges ennek az elvezetésére. A lámpák színhőmérséklete inkább közelebb áll a T5-nél megszokott zöldekhez.

A 602-es modell két körről megy így a lámpatestek külön kapcsolhatóak.

A 601-es modellnél amit szerettem, hogy elég csak finoman hátratolnia az egész akril tartót, hogy két kézzel kényelmesen matassunk az akiban. Nincs rögzítve és ez baromi praktikus tud lenni.
 
Időközben bekerültek a lámpák a bemutatótermünkbe. Ha kihagytad a Terrát, de szeretnéd személyesen is megnézni milyen az Aquasky, ugorj be hozzánk.

Most már a Terra utáni bombatámadásnak is vége, kezd rend lenni a boltban :)
 
Nem power led es nem szalag. 60 led adja ezt az egyenletes fenyt emiatt hutoborda sem kell annyi. Uti vagja az osszes led csodat amit novenyes felett lattunk. Nyugtato ranezni mert nem anyira hideg es nem kapraztat mint a powerledek. Latni kell tenyleg.

CREE XP az Powerled tudomásom szerint. De hogy miért nem kell rá hűtés azt nem tudom.
 
Az ADA Galériában és a videón is lehetett látni ezt az akit ahol a duál lámpát használja az ADA.
Ki figom próbálni mennyire lehet algamentesen tartani ilyen stemes akit a két LED alatt.

A lenti fotó alapján brutálisan nőnek a növények, de a sok fény nem csak a fényképezőt tréfálja meg, kicsit kilövi a színeket. A zöldek egész világos zöldek lesznek ennyi fény alatt.
Viszont itt is jól látszik, hogy meglepően kevés árnyék van az akváriumban. Atom!

69111_397542263647229_627490782_n.jpg
 
A lenti fotó alapján brutálisan nőnek a növények, de a sok fény nem csak a fényképezőt tréfálja meg, kicsit kilövi a színeket. A zöldek egész világos zöldek lesznek ennyi fény alatt.
Viszont itt is jól látszik, hogy meglepően kevés árnyék van az akváriumban. Atom!
Polárszûrô. ;)
 
Sziasztok, lassan egy hónap eltelt mióta bekerült a shopba az Aquasky világításos akvárium. Ha írnátok róla egy kis beszámolót, az eddigi tapasztalatról, azt megköszönném. :) Ha mondjuk ugyanezt az akváriumot t5-tel világítanátok, akkor különbség? Mennyire zavaró a LED fénye, mondjuk egy T5 6500 K-hez viszonyítva? Ezt lehetne valami vezérlővel vezérelni (gondolok itt napkelte, napnyugta)? Garancia mennyi van rá? Nem melegszik nagyon? Shop oldalán írjátok, hogy több mint 30 000 óra élettartam, de szerintetek meddig lehet használni, mikor kell majd lecserélni?
Egyébként gondolkozok rajta, mert egy GA 40 literes optinak a világításán agyalok, és egy igényes tartó+t5 armatúra fénycsövekkel több mint 40 ezer Ft... ha még gyűjtögetnék egy kicsit rá, akkor vehetnék valami LED-es cuccot fölé. Az ADA Aquasky 451 hosszra pont méret,de ha jól sejtem egy 40 literes akváriumhoz, high-teches irányban kevés, márcsak azért is, mert az ADA Cube Garden Mini L, amihez kitalálták csak 32 literes...de lehet rosszul gondolom. Szeretnék én is a korral haladni, na meg a villanyszámlának se egy hátrány hosszú távon... :)
 
  • Like
Reactions: fkf
Sziasztok, lassan egy hónap eltelt mióta bekerült a shopba az Aquasky világításos akvárium. Ha írnátok róla egy kis beszámolót, az eddigi tapasztalatról, azt megköszönném. :) Ha mondjuk ugyanezt az akváriumot t5-tel világítanátok, akkor különbség? Mennyire zavaró a LED fénye, mondjuk egy T5 6500 K-hez viszonyítva? Ezt lehetne valami vezérlővel vezérelni (gondolok itt napkelte, napnyugta)? Garancia mennyi van rá? Nem melegszik nagyon? Shop oldalán írjátok, hogy több mint 30 000 óra élettartam, de szerintetek meddig lehet használni, mikor kell majd lecserélni?
Egyébként gondolkozok rajta, mert egy GA 40 literes optinak a világításán agyalok, és egy igényes tartó+t5 armatúra fénycsövekkel több mint 40 ezer Ft... ha még gyűjtögetnék egy kicsit rá, akkor vehetnék valami LED-es cuccot fölé. Az ADA Aquasky 451 hosszra pont méret,de ha jól sejtem egy 40 literes akváriumhoz, high-teches irányban kevés, márcsak azért is, mert az ADA Cube Garden Mini L, amihez kitalálták csak 32 literes...de lehet rosszul gondolom. Szeretnék én is a korral haladni, na meg a villanyszámlának se egy hátrány hosszú távon... :)

Szia, rendületlenül működik. Profi. Jó ránézni a növények színeire főleg a zöldekre. - más most nincs alatta.
Nem tudom mi lenne, ha T5 menne, előtte az volt. Ott is ment, itt is megy ugyanúgy. Ebben semmi különbséget nem látok.

A duál nagyon erős volt ott a minimál setup miatt le kellett kapcsolnunk egy sort. Majd egy stemesen kipróbáljuk később 2 sorral is.
Vezérlés nincs, szerintem barkács nélkül nem is lehet. Vagy profibb automatikával megy max.
Gari 1 év. Nem forró, de nem is hideg a lámpa háza. Szóval valahol féluton. Nagyjából hasonló mint a korábbi hűtőbordás lámpáknál.

Szeritem nincs aki választ tudna neked adni, hogy meddig lehet használni ma egy LED-et. Aki kiáll az élettartam mellett, az nem érti az egész technológiát vagy sosem használt még évekig semmilyen lámpát. 30.000 óra borzalmasan sok. Egyetlen LED sem fog ennyi ideig világítani ezt garantálom. Ezek gyártói adatok, behasalt saccolt dolgok némi labor előmérés után. Én most azt mondanám, hogy a jelenlegi világítások 5-10 évre vannak méretezve.
 
Szia, rendületlenül működik. Profi. Jó ránézni a növények színeire főleg a zöldekre. - más most nincs alatta.
Nem tudom mi lenne, ha T5 menne, előtte az volt. Ott is ment, itt is megy ugyanúgy. Ebben semmi különbséget nem látok.

A duál nagyon erős volt ott a minimál setup miatt le kellett kapcsolnunk egy sort. Majd egy stemesen kipróbáljuk később 2 sorral is.
Vezérlés nincs, szerintem barkács nélkül nem is lehet. Vagy profibb automatikával megy max.
Gari 1 év. Nem forró, de nem is hideg a lámpa háza. Szóval valahol féluton. Nagyjából hasonló mint a korábbi hűtőbordás lámpáknál.

Szeritem nincs aki választ tudna neked adni, hogy meddig lehet használni ma egy LED-et. Aki kiáll az élettartam mellett, az nem érti az egész technológiát vagy sosem használt még évekig semmilyen lámpát. 30.000 óra borzalmasan sok. Egyetlen LED sem fog ennyi ideig világítani ezt garantálom. Ezek gyártói adatok, behasalt saccolt dolgok némi labor előmérés után. Én most azt mondanám, hogy a jelenlegi világítások 5-10 évre vannak méretezve.
Köszi a válszt! :) Sejtettem, hogy nem 30 ezer óra :D Dolgoztam Philips LED lámpákat gyártó cégnél még pár évvel ezelőtt. :D Viszont kár, hogy nincs több gari rá :(
Talán egy kicsit lehetne még hűteni valahogy... Egyébként egy 5 évvel már kibékülnék, akkor jobban megéri mint egy T5-ös világítás. Na majd ha készen vagyok a hardscape-pel, meg minden más megvan akkor kikérem a véleményt, hogy elég lehet e a 451-es, vagy valami más LEDes téma a shopból. ;) :)
 
Kb 2 het mulva jon meg a 45-os japanbol akkor meg is tudod nezni a boltban


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Szia! Az Aqualighter LED lámpához képest mit mondanál előnynek és hátránynak?

Profibb es esztetikusabb az ada. Szebb es nagyobb fenye van de leginkabb egyenletesebb.

Az aqualighter nagyon muanyagnak tunik mellette de teljesitmenyben is alatta van. ADA rulez! :)
 
Profibb es esztetikusabb az ada. Szebb es nagyobb fenye van de leginkabb egyenletesebb.

Az aqualighter nagyon muanyagnak tunik mellette de teljesitmenyben is alatta van. ADA rulez! :)
Azért nekik is van szebb/jobb... ;)

Viszont az ADA valóban igényesebb, ez tény! (y)

aqualighter-led-3.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére