• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Status
Not open for further replies.

viktorlantos

Alapító
Admin
Sokat ostorozták az ADA-t, hogy hiányoznak a korszerű világítások.

Változnak az idők, itt az első LED lámpa

http://www.adana.co.jp/en/sc/news/detail/699

4f9a33d584cfa.jpg


2012 Juniustól elérhető a termék az ADA kínálatában. :thumbup:
 
További infókat kaptunk a lámpáról:

Kétféle méretben jelenik meg a lámpa. Első körben nano akáriumokra:

108-068 AQUASKY for aquarium 30cm (W)
108-069 AQUASKY for aquarium 36cm (W)

Mindkettő kb. 50 ezer forintos áron lesz kapható. Június 4-től kezdi meg az ADA a forgalmazást.

A termékek CE Certified termékek és 110-240V-on használhatók.

A lámpatest mérete: W280mm x D68mm x H9mm
A tartó mérete: W300mm x D100mm x H95mm (30cm széles akikhoz) / W360mm x D100 x H95mm (36cm széles akikhoz)

Input voltage: AC100~240V 50/60Hz
Power consumption: 17W
Current consumption: 0.4A
Luminous flux: 1450~1550ml
Color temperature: 7,000K~8,000K
LED: 0.4W/each x 30
LED lifespan: over 30,000hrs (depending on operating environment)
Operating temperature range: -20℃~ 35℃

http://www.adana.co.jp/en/sc/news/detail/699
 
Gyönyörű. De engem még képről is vakít, ilyen szögből mi lenne élőben? :rolleyes:
 
Az utóbbi időben egyre inkább egy cég jut az eszembe erről a lámpáról. Vitrea.
Ők csináltak ilyen minőségű és fényerejű lámpát 2 éve az interzoon. Ami mégis ellene szól, hogy kizárt, hogy az amúgy is borsos high-end lámpákat gyártó olaszokat bízták volna meg ezzel a világítással.
 
Két apróság - sajnos csak láttatlanban: nem tudom effektíve mennyire melegszik, de egészen kis hô is eldeformálja a plexit; túl magasan van (nyilván, hogy a keskeny akiban még elférjen az ember keze), így kevésbé hatékony.
 
Két apróság - sajnos csak láttatlanban: nem tudom effektíve mennyire melegszik, de egészen kis hô is eldeformálja a plexit; túl magasan van (nyilván, hogy a keskeny akiban még elférjen az ember keze), így kevésbé hatékony.

A múltkor volt egy jó fotó, amin a SOLAR mini-vel volt összehasonlítva. A 27Wattos PC lámpát simán lenyomta, pedig elég jó fénye van a kis mininek, ráadásul az alacsonyabban is volt.
Ilyen kis akváriumoknál nem nehéz egy jobb led fénnyel szétdurrantani az akit.
 
Az látszik, hogy jó hatásfokú - de ugye a távolsággal együtt exponenciálisan csökken a fényerő. Szóval esetleg kevesebb led közelebbről? ;)
 
Az látszik, hogy jó hatásfokú - de ugye a távolsággal együtt exponenciálisan csökken a fényerő. Szóval esetleg kevesebb led közelebbről? ;)

Gondolom kompromisszumok nélkül akartak egy jó ledet csinálni. Nekem a felfüggesztés módja nem szimpi, de lehet meg tudnék barátkozni vele.
Az kifejezetten jó, hogy nincs ráültetve az akváriumra, mert nem rabol el látványt a felszínből és a kis méretű akvárium ellenére kényelmessé teszi a matatást.

Amit nem értek még, hogy ez a 30cm-s fix méret miért kellett? Csinálnak egy profi lámpát, ami csak 30cm széles akihoz használható. Lehetett volna kicsit rugalmasabb a tervezés.
 
Jó kis lámpás, szépen leváltották vele a Solar Mini-ket.

De ez a Vuppa... Eszembe nem jutna egy nano akváriumba betenni. :)
 
Az elsô két video privát lett... :( Nem teljesen értem miért csinálja ezt az ADA.

A 4 meg 7 méteres akváriumok videóival is ez volt, aztán visszarakták őket angol felirattal. Gondolom itt is ez fog történni.
 
Jah és azért tettem linket, mert csak így tudtam megoldani, hogy adott időtől kezdődjön, de mind1 valaki kicserélte az elejéről kezdődőre.
 
Jah és azért tettem linket, mert csak így tudtam megoldani, hogy adott időtől kezdődjön, de mind1 valaki kicserélte az elejéről kezdődőre.

ops ezt nem néztem, csak láttam a linket és már reflexből toltam az embedet. nem gond.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére