• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Valaki megtudná nekem mondani, hogy ez a típusú talaj meddig tudja megkötni a vízben levő foszfátot. Fél éves az akvárium és még mindig kivon minden foszfátot a vízből. Van rá esély, hogy valamikor telítődni fog?

Jelenleg EL foszfot adagolok napi szinten nem csekély mennyiségben. Sajnos plusz foszfát adagolás nélkül kb. 2 nap és már nem is mérhető a szint a vízben. Havi szinten több ezerbe kerül nekem csak a foszfát adagolás, ami elég idegesítő. Nincs esetleg az EL foszfo helyett valami gazdaságosabb foszfát adagolás?
A GA honlapján néztem a kálium-foszfát port, de nekem nem kellene kálium, csak mert Green Aqua Macro-val tápozok és csak a foszfátom az alacsony.
 
Csak foszfátot nem fogsz találni!
De több a foszfát benne mint a kállium!
A nitrát is kállium nitrát ként árulják!
De az is csak nitrát!
Egy kémikus ezt jobban el tudná magyarázni!
 
Sajnos idáig kvarchomok talajom volt és sosem volt ilyen, hogy megborult volna a tápanyag egyensúlyom. Sajna idáig nem igazán foglalkoztam ilyen szinten a tápok összetételével, mert a GA tápok jól ki vannak keverve, így csak adagolnom kellett. Most viszont ebbe is bele kell tanulnom.

Akkor ha jól értem az EL foszfo és a GA-nál árult kálium- foszfát por gyakorlatilag ugyanaz lenne, azzal a külömbséggel, hogy az utóbbit nekem kell bekeverni?
 
Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne ,hogy uj akva indításánál,első oldalon @viktorlantos írta ,hogy Amazonia mellé az első két hétben nem kell tápozni ,csak káliumot adagolni.Ha teszem fel adagolok Brighty-k-t az első 2 hétben ,akkor utána áttérhetek a GA wellnessre?Életképes lehet ez a párosítás??????
 
Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne ,hogy uj akva indításánál,első oldalon @viktorlantos írta ,hogy Amazonia mellé az első két hétben nem kell tápozni ,csak káliumot adagolni.Ha teszem fel adagolok Brighty-k-t az első 2 hétben ,akkor utána áttérhetek a GA wellnessre?Életképes lehet ez a párosítás??????

EI tápozást bármikor elkezdheted.
A tápozáshoz annyi kiegészítést tennék, hogy ha zselés növényeket ültettél akkor első perctől tápozni kell!
Mivel az egész zselé növény téma fiatal az akvakertészkedésben ez viszonylag nem régi infó. Szóval a szabály úgy módosul, hogy ha zselés akkor azonnal, minden más esetben az első 2 hétben elég a Brighty K (ADA talajok esetén)
 
EI tápozást bármikor elkezdheted.
A tápozáshoz annyi kiegészítést tennék, hogy ha zselés növényeket ültettél akkor első perctől tápozni kell!
Mivel az egész zselé növény téma fiatal az akvakertészkedésben ez viszonylag nem régi infó. Szóval a szabály úgy módosul, hogy ha zselés akkor azonnal, minden más esetben az első 2 hétben elég a Brighty K (ADA talajok esetén)
Szia Vik,és abban az esetben ha vegyes a növényzet ,tehát zselés és nem zselés is van a repertoárban???Amugy mennyiben másabb a két csoport ???Nem egyformán tudják hasznosítani ,esetleg a táp felszívódása másképp megy végbe e két csoportnál?????
 
Szia Vik,és abban az esetben ha vegyes a növényzet ,tehát zselés és nem zselés is van a repertoárban???Amugy mennyiben másabb a két csoport ???Nem egyformán tudják hasznosítani ,esetleg a táp felszívódása másképp megy végbe e két csoportnál?????

Ha túlnyomó részben zselés, akkor már a zselés növényekhez igazítod a tápozást.

A 2 növény abban mást, hogy a labor növények extra tápanyag dús zselében vannak. Mivel legtöbbje nagyon fiatal növény, ha kiveszed a zseléből és beteszed egy "steril" akváriumba azt nem jól viselik.
 
HAli
Most mértem 4 hét után hogy a sima csapvizem az gh 16, az amazonia talaj miatt(gondolom:rolleyes:) lement olyan 7re.., a kh pedig 13 rol olyan 5re
JBL tesztekkel néztem. meddig tudja szerintetek ezt tartani? csak mondjuk az érzékeny garnélák miatt...
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni azoktól akik használnak ADA aqua soil africana - általános növénytalajt, hogy szemcséi megtartják formájukat?
Mennyi idő után kezdenek szétesni, mennyi idő után kell cserélni ezt a fajta talajt?
 
Helló mindenkinek!

Több helyen is próbáltam már áttúrni a fórumot az ADA talajok pH csökkentő és vízlágyító hatása miatt, de megnyugtató információt még nem találtam.. szóval nálam ugyanaz a helyzet, mint az előttem kettővel hozzászólónak: Africana talaj és mélyrepülésben a KH/pH - csak nálam a kiindulási értékek KH 3 és pH 7,4 (csapvíz). Ez most egy keves CO2-vel és Africana talajjal 1 alatti KH-t és 6-os (vagy kicsivel az alatti) pH-t csinálnak.. (a pH-t pontosan nem tudom, mert a 6-7.6 JBL teszt minium értéket mutat, a 3-10 pH teszt kb. 6-on áll meg, de az meg nem igazán pontos.) Mindezt 1 hét után, vizcsere után 1 nap alatt is képes megcsinálni hiába sózom veszettül a cserevizet :)

Ezt találtam egy angol oldalon az ADA talajról: Most desirable pH level for most aquatic plants(ph 5.5 - 6.5) to develop their root systems.

Szóval akkor a növények még lehet örülnének is ennek a nagyon lágy vínek és pH-nak, de mi van a halakkal? Nekik ez már nagyon alsó határérték, nemde?
Illetve mindenhol azt olvasni, hogy ha nincs karbonátkeménység akkor nem lesz ami stabilizálja a pH-t, aminek az ingadozó szintjét a halak nem tolerálják az algák viszont annál inkább?

Ezért most pár napja minden nap 20-30% vizet cserélek, Dennerle KH/GH+ -al keverve, hogy felhúzzam az akvárium vizét KH-t 3-4-re, ami viszont 1 nap alatt lemegy KH1 alá. Félek többet ártok vele, mint használok, mert így meg a sózott vízcsere után ugye egyből megugrik a KH és a pH érték is... de nem marad úgy, szóval másnap megint leesik.. ez 3 napja megy így kb, mert azt hittem, hogy be fog állni majd egy kicsit magasabb értékekre majd a víz (mondjuk 3KH, 6.5pH vagy ilyesmi.)
De most már kezdek aggódni, valaki nyugtasson meg és mondja meg a tutit :)
Biztos sokan tiszta RO vízzel is használnak ADA talajokat, azt látom, hogy 3-5 KH-ra felsózzák az RO vizet (ami ha jól sejtem még savasabb is, mint nekem a csapvíz). Na most utána már nem kell vele törődni, hogy az akváriumba ez hogyan változik? Vagy csak nálam csökken le ennyire? :-o

A 4KH-s DC-m csak sötétzöld még, csak lassan emelem a CO2 szintet, mert eltört a bubiszámlálóm és igazán tovább szénsavazni sem merem a vizet.
A növények bubiznak, a halakon még nem látok semmi furcsát.

Teljes sztori a naplóban: Növényes - Neustart 140 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Köszönöm előre is a rám fordított időt ;)
 
Ne foglalkozz Kh-val. A talajod azert van azert fizettel tobbet, hogy stabilizalja a vizet. A ph nem fog beszakadni a talaj es a novenytapok stabilizaljak
 
Ne foglalkozz Kh-val. A talajod azert van azert fizettel tobbet, hogy stabilizalja a vizet. A ph nem fog beszakadni a talaj es a novenytapok stabilizaljak

Szóval a 6 körüli pH nem túl kevés? Még a DC sem limezöld szóval még több CO2-t szeretnék beoldani..
 
Abban segítsetek legyetek szívesek, hogy melyik ADA általános talaj csökkenti legkevésbé a pH-t?
A fajsúlyuk is érdekelne és a nehezebbet keresném.
Ha a két szempont találkozik és nem kerül csillagászati összegbe, akkor már a vásárláson töröm a fejem;)
 
Abban segítsetek legyetek szívesek, hogy melyik ADA általános talaj csökkenti legkevésbé a pH-t?
A fajsúlyuk is érdekelne és a nehezebbet keresném.
Ha a két szempont találkozik és nem kerül csillagászati összegbe, akkor már a vásárláson töröm a fejem;)
Viktor írta az első hsz-ban;):
Nitrogen tartalom csökkenő sorrendben:
Amazonia -> Amazonia II -> Africana -> Malaya (ebben már nincs nitrogen)
* Az akváriumi növények jobban fejlődnek olyan talajban aminek nagyobb a nitrogen tartalma. Ezért a növények jobban fejlődnek az Amazonia és Amazonia II talajokban.

PH csökkentő képesség csökkenő sorrendben:
Malaya -> Africana -> Amazonia II -> Amazonia
* Ahogy a PH csökken a KH szintén csökken. Malaya és Africana talajok a legjobbak a PH csökkentése céljából.

A talajok bomlására a Malaya talajt említette ami a leg hajlamosabb, hogy részekre törjön. A többi három talaj nagyjából hasonlóan törik/bomlik
 
Köszönöm Laci, akkor mivel a vizet nem nagyon kellene lágyítani, de fontos a növények növekedése mint középutas megoldás, lehet, hogy az Afrcana-ra szavazok, de a dolog még képlékeny.
 
Hi all van egy kérdésem! Remélem jó helyre írom.
Szóval. Ha a táptalajból nem a megadott 2 cm. teszem le hanem mondjuk 4-5 cm. és persze befedem bármilyen, akár égetett agyag talajjal legalább 5 cm vastagon, azzal többet ártok a táptalaj vastagsága miadt, vagy tovább lesznek boldogak a növényeim?
 
Back
Oldal tetejére