• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia VS Environment Aquarium Soil

Botond

Kertész tanonc
Bocsánat az új témáért,de nem vagyok valami tapasztalt ezért szükségem lenne egy kis segítségre.Jelenleg Manadom van de aztélni szeret mindenképp cserném.Nem nagyon tudok dönteni melyik talajt válasszam a kettő közül.
 
Attól függ, hogy milyen akit szeretnél, garnis vagy inkább növényest. Írhatnál az elképzeléseidről és így egyszerűbb nekünk is ajánlani.
 
Elolvastad már mindkét talaj topikját? Elég sok hasznos infó van mindkettőben. Amit még ajánlok, hogy nézd meg a naplóknál az akikat amiben ilyen talajok vannak.
 
Növényest szeretnék (sok növénnyel),de garnélát is szeretnék bele rakni.Ez eddig a pontos elképzelés a többi még kialakulóban van.
 
Elolvastad már mindkét talaj topikját? Elég sok hasznos infó van mindkettőben. Amit még ajánlok, hogy nézd meg a naplóknál az akikat amiben ilyen talajok vannak.
Ez jogos, nem mind a kettőt olvastam el.(n) Gondoltam egy ilyen pro-kontra alkalmával több infóhoz hozzá juthatnék.Mert a GA-ban a termék infóknál szinte azonosak a jó tulajdonságok.Véleményeket átolvasva szintén nem jutottam előrébb.
 
Hát pedig muszáj le elolvasni. Sokan nem fogják ide leírni ugyan azt amit oda.
 
Szia Botond!

Amikor mi az akinkat indítottuk, mi is Amazoniát terveztünk bele, de éppen nem lehetett kapni. Nem győztük kivárni, ezért Evironment került bele. Azt kell mondjam, nem bántuk meg!
Nem tudni mi lett volna Amazoniával, de egy elég pofás növényes-garnélást tudtunk összehozni vele.

Fullness by Luigipapa13, on Flickr

Niki, Attila
 
Szia Botond!

Amikor mi az akinkat indítottuk, mi is Amazoniát terveztünk bele, de éppen nem lehetett kapni. Nem győztük kivárni, ezért Evironment került bele. Azt kell mondjam, nem bántuk meg!
Nem tudni mi lett volna Amazoniával, de egy elég pofás növényes-garnélást tudtunk összehozni vele.

Fullness by Luigipapa13, on Flickr

Niki, Attila
Köszönöm.Nagy rajongótok vagyok,olvastam a naplótokat és kaptam növény listát is :D de arra nem emlékeztem hogy milyen talajt használtatok.
 
Én használtam már mindkét talajt és nem találtam számottevő különbséget. Mindkettő nagyon jól működik és jól lehet ültetni beléjük. Ami az Amazonia ellen szól, hogy hosszabb bejáratási idő és több vízcsere kell a kezdeti időszakban. Illetve emiatt a lakók is csak később költöztethetők be. Cserébe viszont gyorsabban beindulnak a növények.
 
Én is használom mindkettőt. Véleményem szerint növényesben az amazonia jobb a tápanyag tartalma miatt, a hátránya tényleg az amit eMZé említ. Garnisban viszont az envinronment nagyon baba, stabil a ph, minden paraméterem tuti. A legutóbb egy új indítású, közel 2 hetes akiban (korán érkező szállítmány) taiwanok kerültek és minden gond nélkül éldegélnek, jól érzik magukat.
 
Még egyszer átfutottam a termékek leírását a GA webshopban és megakadt a szemem az Environment leírásában : Természetes módon ...... és lágyítja a vizet.Ez viszont számomra kedvezőbb lenne,ezt a tulajdonságot Amazonianál nem láttam vagy esetleg csak elsiklottam felette?Erről van esetleg valami tapasztalatotok?
 
Back
Oldal tetejére