• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Igen elsosorban zseles novenyeket tervezek tobbsegeben. Akkor ugy tapozok, ahogy irtad, nulladik perctol fel adaggal.Max. valtoztatok, ha kell.
Na ez igy vegre kerek.
Nagyon szepen köszönöm.
Szerintem inkább menj biztosra és egy hetet adj a zselés növényeknek emersen. Kisebb az esélye, hogy elolvadnak majd.
 
Kérlek, nincs mit, szívesen. :)

RE: nálam még soha nem volt gond, submersen indítottam mindig a zseléseket is, de abban is van valami, amit Dukenukem ír.
(Submers = víz alatt azaz teljesen feltöltve az akvát, emers = víz felett, magyarán nem töltöd fel vízzel az akvát csak a talajszintig és úgy ültetsz.)
 
Submers = víz alatt azaz teljesen feltöltve az akvát, emers = víz felett, magyarán nem töltöd fel vízzel az akvát csak a talajszintig és úgy ültetsz.

Oooo. Tudom am! Honapok ota csak olvasom-bujom a forumot! Csak sokszor osszekavarodom a sok infoban. Lehet kiprobalom mindket verziot. Az a tuti.

Köszönöm
 
Első héten két-három naponta 30-50%, utána két hétig 4-5 naponta 30-50%, és aztán átállhatsz a heti, kétheti vízcserékre, én legalábbis így csinálnám.
Sziasztok. Indulo 60 literes low tech akvariumnal milyen utemben csinaljam a vizcsereket, ha amazonia light van benne? (plusz alatta taptalaj)
Koszonom
Ez a gyakori vízcsere a sima Amazoiára vonatkozik a Light verziónál nem kell ennyire erőltetni a vízcserét.
Tápozás mehet az első naptól. Én az óvatos tápozásnak vagyok a híve de erősen függővé szoktam tenni a beültetett növények fajtájától, mennyiségétől.
 
Ez a gyakori vízcsere a sima Amazoiára vonatkozik a Light verziónál nem kell ennyire erőltetni a vízcserét.

Szia. Amazoniara ugy olvastam, hogy naponta kell akar 50% vizet cserelni az elso heten, aztan fokozatosan csokkenteni. Nekem ehhez kepest a ket-harom naponta is "nem eroltetett"-nek tunik. Bajt azert nem csinalok vele... (vagy igen?)
Koszonom, hogy megosztottad velem a gondolatod. Átragom.
 
Mi az előnye?

A zseles novenykek emers modon születnek, novekednek. De ok meg "gyerekek", amikor az ember hazaviszi oket. Lemosom a zselet, szetszedem, megbolygatom oket. Aztan bumm bele egy uj kozegbe, vagyis teljesen viz ala nyomom oket. Lehet, hogy jobban megterheli oket a hirtelen valtas, mint az, ha hagyom oket erosodni es lassan merulnek viz ala?
Lehet, hogy teljesen rosszul gondolkodom...
@Dukenukem butasag, amit irok?
 
A cserepes novenyek 95 szazaleka is emersen nevelkedik, tolunk a novenyek nagy resze egy heten belul kifut, ezek mind emersen kerulnek beultetesre.
 
A zseles novenykek emers modon születnek, novekednek. De ok meg "gyerekek", amikor az ember hazaviszi oket. Lemosom a zselet, szetszedem, megbolygatom oket. Aztan bumm bele egy uj kozegbe, vagyis teljesen viz ala nyomom oket. Lehet, hogy jobban megterheli oket a hirtelen valtas, mint az, ha hagyom oket erosodni es lassan merulnek viz ala?
Lehet, hogy teljesen rosszul gondolkodom...
@Dukenukem butasag, amit irok?
Ez ebben a formában működhet de csak abban az esetben ha más fajta növény nem kerül az akváriumba, értem ezt a cserepes vagy a kéz alól más akváriumból beszerzett növényekre.
Ha megfelelő meleg párás környezetet lehet neki biztosítani akkor akár működhet is de ezt is macerásnak tartom.
 
Látom elindítottam valamit :whistle:

A zselés növényekkel az utóbbi időben mindig megszívtam. Aki ismer, vagy látta már az akváriumaimat, az tudja, hogy nem lowtech körülmények uralkodnak nálam.

240 liter 216-324W tápozok rendesen, micro-macro carbo és mégis elolvadt mindig. 2 doboz arcuata-ból csak 2 szál maradt meg. 1 doboz rotala, mind kidöglött, HC 8 db, a fele ment le a lefolyón.
Amit én látok, hogy az erősebb szálúak mint pl a cryptok, echinok stb és a gyepek zselésbe jobban megmaradnak, a stemnövények kevésbé. Viszont ahogy most csináltam, hogy beültettem őket és emersen ment a nevelésük egy hétig, sokkal erősebbeklettek. 100%os arányban megmaradt minden egyes szál elültetett zselés növény. Még úgy is, hogy a futár legyalázta a doboz sarkát és két doboz szétpukkant.
 
Elhasznált amazoniával mi a teendő? Kuka vagy kiszórhatom a veteményesbe? Van ott haszna?
Elhasznált Dennerle 9in1 táptalajjal mi a teendő? Kuka vagy kiszórhatom a veteményesbe? Van ott haszna?
 
Amazoniát fel tudod dobni a megfelelő topikba, akár minimális pénzért, akár csokiért, sörért, szép szóért. Wabiba, terráriumba szokták keresni.
A táptalaj passz, ha még nincs teljesen kimerülve, akár mehet wabiba tölteléknek.
 
Elhasznált amazoniával mi a teendő? Kuka vagy kiszórhatom a veteményesbe? Van ott haszna?
Elhasznált Dennerle 9in1 táptalajjal mi a teendő? Kuka vagy kiszórhatom a veteményesbe? Van ott haszna?
Mehet a veteményesbe
 
Sziasztok!
Megjelenése óta gondolom már kiderült. Mennyi ideig marad jó talaj a light? mikor kell cserélni, ha egyáltalán kell?
köszönöm.
 
Sziasztok!
Megjelenése óta gondolom már kiderült. Mennyi ideig marad jó talaj a light? mikor kell cserélni, ha egyáltalán kell?
köszönöm.
Nekem a normálra mondták, hogy 9 hónap. A light gondolom még kevesebb. Onnantól táp rudazni kell.
 
Back
Oldal tetejére