• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia felhősödés

viktorlantos

Alapító
Admin
Mindig elmondjuk, hogy ezekkel a talajokkal csak óvatosan szabad bánni, mert könnyen felkeverik a port. Sajnos van olyan alkalom amikor egy egy régi növényt kell eltávolítani stb. és ha ezek a növények már szépen begyökerezték magukat akkor a legnagyobb ovatosság is hasonló eredménnyel jár....

A nagy akváriumot 1-2 héten belül teljesen átalakítom. Tegnap a lótuszt adtam Nigronak az akvárium bal feléből.
Az Amazonia miatt iszonyat nagy gyökeret növesztett az elmúlt hónapokban, így a kihúzásnál elkerülhetetlen volt a felhősödés.

Íme a kép róla:

3819365825_8ff06a1631.jpg

Ma reggelre kristálytiszta víz fogadott. A 2 szűrő nagyon hamar rendbevágta az akit.... gondolom majd nyomhatok egy perlon cserét a szűrőkben.

Egy előnyt mégis mondanék. A laza szerkezetű Amazóniából szinte gyökér sésülés nélkül tudtam kihúzni a növényt.
Egy súlyos tömör talajból ez aligha sikerült volna. Gondolok itt a bazalt stb dolgokra.
 
:eek: Durván néz ki, nem csak azért mert felhős hanem mert kopár :(
Nekem sikerült úgy feltöltenem asz akit, hogy nem felhősödött, és még nem is kavartam fel annyira hogy így nézzen ki.
Idézet a shopról, Tropica táptalaj:
" A növények későbbi eltávolításánál vágjuk le a növények szárát a gyökerüknél egy ollóval. A gyökereket nem kell kihúzni a talajból, mert ezzel felkavarjuk azt.
A talajban maradt gyökerek le fognak bomlani és további tápanyagokkal dúsítják a talajt."

Ez nem tudom mennyire lett volna kivitelezhető a lótusnál, de egy próbát megért volna... szvsz.
Sok sikert a nagy akvárium átalakításhoz ;)

A halak, és garnélák mit szóltak a ködhöz??
 
inadsz said:
:eek: Durván néz ki, nem csak azért mert felhős hanem mert kopár :(
Nekem sikerült úgy feltöltenem asz akit, hogy nem felhősödött, és mg nem is kavartam fel annyira hogy így nézzen ki.
Idézet a shopról, Tropica táptalaj:
" A növények későbbi eltávolításánál vágjuk le a növények szárát a gyökerüknél egy ollóval. A gyökereket nem kell kihúzni a talajból, mert ezzel felkavarjuk azt.
A talajban maradt gyökerek le fognak bomlani és további tápanyagokkal dúsítják a talajt."

Ez nem tudom mennyire lett volna kivitelezhető a lótusnál, de egy próbát megért volna... szvsz.
Sok sikert a nagy akvárium átalakításhoz ;)

A halak, és garnélák mit szóltak a ködhöz??

halak elsőre megijedtek de inkább csak a növény kivéttől. a köd annyira nem volt gáz.
én nem szeretem a teljesen levágott növényeket ha bent maradnak mert egy egy nagyobb növénynek borzalmas nagy gyökere van. egy két növénynél az sem kizárt hogy ujjáépítené magát vagy a gyökérzet elvenné a tápanyagot a friss ültetésektől. Esetleg meggátolná a friss növények normális gyökereződését. Az Amazonia laza szerkezetét csak úgy tudod megtartani ha ezeket a böszme növényeket kiszeded.

meg vár rám a nagy echi ami gázos lesz. a többi növény nem ilyen robosztus már. talán meg a crypto elöl :eek:

mindenesetre meg kell csinálni hogy a friss telepítés renden menjen. stem stb nem maradhat :cool:
 
Feltételezem azért nem akarta Viktor levágni a gyökerét mert az a növény kellet Nigronak. Ha levágod a gyökerét akkor annak kapáltak. Én egy cryptocoryne wendtii-t ültettem nemrég át az aki egy másik helyére mert nagyon megnőtt. Sajnos a gyökérzete is rendkívül nagy volt és nem is bírtam rendesen kiszedni. Meg is lett az eredménye, a levelek 80 százaléka már elment és szerintem ki is fog pusztulni az egész. Vagy ha meg is marad akkor kezdheti elölről a fejlődését :(
 
Nálam nem az ADA Soil csinált felhősödést,hanem én.Van egy 6 köbméteres müa. medencénk.Kilyukadt,újat kell venni jövőre.Itt az alkalom,gondoltam,van ennek egy vízforgatója.Gyorsan szét is kaptam,kiszedtem a motorját.Majd kipróbálom az akiba. :idea: Be is raktam,le a talajra,felfelé a beszívó nyílással.Bedugtam a konnektorba,ami úgy 2,5méterre volt magától a szivattyútól.Azzal a lendülettel oda is léptem a motorhoz,hogy majd igazgatom,hogy hogyan lenne a legjobb.De akkora flowot csinált,hogy majdnem szökőkút lett az akiból,ha máshogy igazítottam,akkor meg a centrifuga kutya füle hozzá képest. Nem bírtam elereszteni,hogy kihúzzam,mert akkor meg a talajt kezdte ki.De aztán kénytelen voltam .Keresztben van egy merevítő az akin , az miatt nem értem el a konnektort.Hát ami utána fogadott látvány.... :roll: Tej fehér lett az aki.
Nos én tudtam ,hogy ez a motor nagy teljesítményű,kb 2500l/óra.De hogy ekkora gubit csinál....Persze tudhattam volna,hogy az a 2500 az ténylegesen 2500,nincs , ami visszafogja.De szerencsére csak a talajt keverte fel,ott , ahol nem volt növény.Meg van az összes hal,bár biztosan egy darabig tudathasadásos állapotban voltak. :) A szűrő 3-4 óra alatt kristály tiszta vizet csinált.

Mindig mondjátok,hogy a flow nagyon fontos , hogy meglegyen.Én igyekszem....... :)
 
Szia tibicuk,

Jajjj, ez nagyon jó volt, a könnyem potyogott. Ahogy leírtad, könnyű volt elképzelnem az eseményeket, örülök, hogy baj nem lett belőle. :lol:
 
Akváriumom megújítását ADA Aqua Soil talajjal szeretném megvalósítani. Azt szeretném tudni, hogy kedvenc pandáim folyamatos turkálásának okán számíthatok-e felhősödésre???? Amazonia-t vagy Africana-t válasszak, utóbbi könnyebben kezelhető állítólag. Dekoráció fa és indiai megkövesedett fa lenne, ezek színe ugye vöröses-barnás.
 
Kápi said:
Akváriumom megújítását ADA Aqua Soil talajjal szeretném megvalósítani. Azt szeretném tudni, hogy kedvenc pandáim folyamatos turkálásának okán számíthatok-e felhősödésre???? Amazonia-t vagy Africana-t válasszak, utóbbi könnyebben kezelhető állítólag. Dekoráció fa és indiai megkövesedett fa lenne, ezek színe ugye vöröses-barnás.

Nálam a nagy aksiban egy 10cms torocatum van jelenleg egy 15cms Pleco. De korábban 2 toro volt 2 pleco 1 anci. Csak azért írom mert ezek a halak lényegesen többet túrnak, illetve a mozgásuk felépítésük alapján jobban "zavarják" a talajt.

Szóval nálam jelenleg is aktívak és nincs gond. Amit a pandád turkál az viszonylag csak a felső 1cm. Nálam a toro időnként belefúrja magát 2-3cm mélyen és órisit csapkod a fejével. Ilyenkor kicsit felkavarja, de a szűrés és a természetes ülepedés viszonylag gyorsan megoldja. - Egyébként is csak olyan helyen tud túrni ahol nincs beépítve.

Nálam a torocatum időnként beveszi a szájába ezt az agyagos cuccot mintja gargalizálna vele :p

Úgyhogy nem lesz gond nálad sem. Egy hasznos tulajdonsága biztos van amiről nem igen beszélünk. Ezek a talajok finoman legömbölyített agyag alapú szemcsék. Korábban a bazaltos akimnál ezek a talajlakó halak rendszeresen vérző sérült szájjal úszkáltak, mert az éles bazalt a túrkálás miatt felvágta őket. (illetve időnként a többi halat is amikor kergetőztek). Amióta Amazonia van azóta ilyen jelenség nincs és ez már csak a halak épsége miatt is jó.

A talaj színe inkább a megálmodott dekorációhoz választandó. Az indiai megkövesedett fához valóban szerencsésebb egy színes aljzat.
 
Köszi Viktor. Még ezen a héten szeretném leadni a rendelésem, addig döntenem kell. Konkrétan Te melyiket választanád, Amazonia, Africana vagy Malaya?
A köveket hogyan lehet kiválasztani? Elmondom, hogy mit szeretnék és próbáltok ennek megfelelően választani, vagy kapon azt a súlyt amit kértem és abból "főzzek"?
 
Kápi said:
Dekoráció fa és indiai megkövesedett fa lenne, ezek színe ugye vöröses-barnás.
Kíváncsian várom az akidat, már csak azért is, mert sajnos méltánytalanul mellőzött dekoráció az indiai megkövesedett fa. Pedig látványos kő, de ennek ellenére valamiért nem sok akiban (vagy készülő akiban) lehet látni.
 
Kápi said:
Akváriumom megújítását ADA Aqua Soil talajjal szeretném megvalósítani. Azt szeretném tudni, hogy kedvenc pandáim folyamatos turkálásának okán számíthatok-e felhősödésre???? Amazonia-t vagy Africana-t válasszak, utóbbi könnyebben kezelhető állítólag. Dekoráció fa és indiai megkövesedett fa lenne, ezek színe ugye vöröses-barnás.

Szia Kápi

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy az corydoras fajoknak (mint a panda is) a homok a legmegfelelőbb aljzat. Ez nem csak a sérülés miatt van, hanem azért, mert szeretik a homokot beszívni, ezzel kiszűrve a táplálékot, és visszatrombitálni. :)
Én azt javasolnám, hogy használd nyugodtan a ADA aljzatot, de alakítsál ki egy homokos részt is. Ha igazán jót akarsz számukra, akkor így cselekedsz. ;)
 
Kápi said:
Köszi Viktor. Még ezen a héten szeretném leadni a rendelésem, addig döntenem kell. Konkrétan Te melyiket választanád, Amazonia, Africana vagy Malaya?
A köveket hogyan lehet kiválasztani? Elmondom, hogy mit szeretnék és próbáltok ennek megfelelően választani, vagy kapon azt a súlyt amit kértem és abból "főzzek"?

Hát a vöröshöz nem választanék fekete-barna aljzatot. Így az Amazonia I és II kiesik.
Bár az egyik kedvenc aki, ahol ilyen téma van simán használt Amazoniát is:
http://www.blueaquarium.org/2009/07/aga ... g-contest/

Csak ami látható helyen van ott ADA Sarawak Sand-et tett ami ilyen meleg sárgás dekorhomok. Ez is lehet megoldás.

Vagy egy másik kedvenc:
http://bubblesaquarium.com/images/Aquas ... Forest.htm

Ő Africana-t használt.

Vagy rendes aljzat + meleg dekor homok (de akkor elrejteném növényekkel az Amazoniat), vagy Africana, vagy Africana + Dekorhomok lenne a választásom valószínűleg.

Kövekre leadod a rendelést kg-ban és utána beszélünk milyen darabokból állítsuk össze. Több kicsi nagy stb... Ezt telón lerendezzük ;)
 
Back
Oldal tetejére