• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Mivel ilyen topic még nincs, és amúgy is kevés téma van ebben a topicban nyitottam neki egy újat :)

A kezdetektől Amazoniát használok ez 2009.08.07-től van (dátum később fontos lesz). Akkor talán más lehetőség nem is nagyon volt agyagos talajnál így ezt választottam.
A növények az első hetekben látványosan fejlődtek a talajban levő plusz tápanyagok miatt, de későbbiekben is jó tápanyagraktár a tápmegkötő képessége miatt.
Ami miatt, most nyitottam a naplót, hogy megszemlélve az akit volt pár agyagpor-mentes terület ahol még mindig teljesen egyben vannak a kis golyócskák, több mint 2,5 év után ami elképesztő még úgy is, hogy azóta átrendeztem az akit.
Szóval aki Amazonia talaj vásárlásán töri a fejét, ne is gondolkozzon tovább ;)
Rengeteg további jó tulajdonsága van a talajnak többek között, hogy nem kell mosni, de most ezt emeltem ki :thumbup: :angel: Képet majd teszek fel.

(Ide jöhet minden Amazoniával kapcsolaton infó, kérdés)
 
Szia!
Egy kérdésem lenne hozzád, mint tapasztalt amazónia használóhoz. Kb. egy hete indítottak újra az akimat és már korábban ezt az általános talajt néztem ki. Szép, tetszetős és sok jó tulajdonságot olvastam róla. Jelenleg a gyakori vízcseréknél járok még, de előre érdeklődnék, hogyan oldod meg a mulmozást ennék a talajtípusnál, ugyanis nekem nagyon könnyűnek tűnnek a szemek és tartok attól, hogy ki fogom szipkázni.
Köszönöm előre is a válaszod!
Üdv: Maci
 
Valamennyi szemcse nekem is kijön, de max olyan 15db :) A kulcs a jó szűrés. Meglegyezem óvatosan kézzel azt a részt ahol mulmos és odatartom a leszívócsövet. Ennyit szoktam csak csinálni. Átrendezésnél csináltam, hogy közényomtam a csövet és átmostam az egészet, de akkor nem volt az akiban a talajon kívül semmi. De ilyet nem kell csinálni máskor.

ADA Amazonia after 2,5 year by DanielSzente, on Flickr
 
Nem véletlen az egyik etalon talaj a mai napig.

Én is használtam már újra, simán működik. A port lemosod róla és mehet vissza az akváriumba. Ilyenkor érdemes rátölteni friss talajt a növények szempontjából.

A sok újrahasználást talán az nehezíti meg, hogy a talajban felhalmozódik mindenféle bomlástermék, ami egy egyszerű mosással nem jön ki. Ezeket a talajszemeket a felszín közelébe keverve a telepítésnél szép kis Cyano algát termelhet.

Ez az akvárium is egy újrahasznált Amazonia talajjal fut. 9 Liter friss rátöltéssel:
http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... hotostream

Egyébként a 3 éves talajomat nem dobtam ki, hanem kis mosás után kitettem a teraszomra a tujákra..... én balga ;)
Az agyagszemcsék azóta is tökéletesen ott vannak kint, mint új korukban, de minden vizet átenged magán.... így öntözni egy álom :lol:

A benne lévő tápanyag miatt szerintem bármely talajjal össze lehetne mérni hatékonyságban. Akár emers akár submers formában. Látványos a sprint különbség tényleg.
 
Nekem ez az Ázsiai téma is Amazoniás talajon van:
http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... hotostream

De a két nagy akváriumunk is ezzel ment (megy):
http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 0605814272
http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 0605814272

Ahogy látom az ADA galériában csak Amazonia van.

A szemcseméretben mások az ADA talajok a legtöbb agyagoshoz képest.

Amazonia:

1_1_l.jpg
 
Viktor!

Kérdeznék...
Miért mondtad a naplómban, hogy Amazoniával nem indíthatom azonnal az új scapet? Mármint a régi szűrő, régi víz kombóval. A sűrű vízcserék miatt?
(Van most nálatok?)

(Még mindig nem jutottam sehova a megfelelő talajt illetően, pedig esküszöm szorgosan olvasok.)
 
Borsi said:
Viktor!

Kérdeznék...
Miért mondtad a naplómban, hogy Amazoniával nem indíthatom azonnal az új scapet? Mármint a régi szűrő, régi víz kombóval. A sűrű vízcserék miatt?
(Van most nálatok?)

(Még mindig nem jutottam sehova a megfelelő talajt illetően, pedig esküszöm szorgosan olvasok.)

Tele van tápanyaggal és az első napokban az egekbe küldi az ammónia és a nitrit szintet az akiban. Ha egy ilyen talajt raksz be és a szűrésed nem egy túlméretezett jól bejáratott dolog, akkor nagy valószínűséggel napokig még túl sok lenne a halacsoknak, garniknak. Ezt be kell járatni.

Most nincs, hónap végén jön a szállítmány akkor jön bőségesen.

Szerintem Ne! manadot keress. Az az egyetlen ami szinte por az egész.
 
Még egy kérdésem lenne az amazóniával kapcsolatosan.
Milyen körülmények mellett és meddig áll el bontatlan csomagban ez a talajtípus? Van egyáltalán olyan, hogy minőségét xy ideig őrzi meg? A körülmények esetében természetesen nem nedves, vízalatti- és egyéb extrém viszonyokra gondolok. :mrgreen:
Maradt egy 9 literes kiszerelésem és ha nem kell, nem szeretnék megválni tőle, ki tudja mikor jön rám +1 aki berendezése vagy valamilyen átrendezési frász. ;)
 
Maci said:
Még egy kérdésem lenne az amazóniával kapcsolatosan.
Milyen körülmények mellett és meddig áll el bontatlan csomagban ez a talajtípus? Van egyáltalán olyan, hogy minőségét xy ideig őrzi meg? A körülmények esetében természetesen nem nedves, vízalatti- és egyéb extrém viszonyokra gondolok. :mrgreen:
Maradt egy 9 literes kiszerelésem és ha nem kell, nem szeretnék megválni tőle, ki tudja mikor jön rám +1 aki berendezése vagy valamilyen átrendezési frász. ;)

Szerintem sokáig ha bontatlan. ;) De ne tárold évekig.
 
Sziasztok!


Sokan fognak mostanában áttérni gyengébb aljzatokról Amazóniára!
Az jutott eszembe, hogy előre ki lehetne-e hajtani az első időben a plusz ammóniát, nitritet ha egy hórdóba raknánk és csinálnánk napi teljes vízcserét két hétig és utána kerülne az akváriumba telepítésre?!
Igaz így lenne tápanyag veszteség, de hamarabb mehetnének bele vissza az állatok (természetesen bejáratott szűrővel gondoltam)!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!


Sokan fognak mostanában áttérni gyengébb aljzatokról Amazóniára!
Az jutott eszembe, hogy előre ki lehetne-e hajtani az első időben a plusz ammóniát, nitritet ha egy hórdóba raknánk és csinálnánk napi teljes vízcserét két hétig és utána kerülne az akváriumba telepítésre?!
Igaz így lenne tápanyag veszteség, de hamarabb mehetnének bele vissza az állatok (természetesen bejáratott szűrővel gondoltam)!

A.ttila

Az aljzat elsősorban növények miatt készült. Ha kihajtod belőle ezeket a tápanyagokat, semmi értelme ilyen aljzatot vásárolni.
El kell dönteni, hogy halakat akarsz tartani vagy növényeket. Ha pedig növényes akvárium, akkor várj vele egy kicsit. A halak egy vödörben is elvannak egy szűréssel, amíg a bejáratás megvan. De a növények ebben az első 2 hétben robbanásszerűen fejlődnek és hasznosítják a tápanyagokat. ;)
 
Valamennyi szemcse nekem is kijön, de max olyan 15db :) A kulcs a jó szűrés. Meglegyezem óvatosan kézzel azt a részt ahol mulmos és odatartom a leszívócsövet. Ennyit szoktam csak csinálni. Átrendezésnél csináltam, hogy közényomtam a csövet és átmostam az egészet, de akkor nem volt az akiban a talajon kívül semmi. De ilyet nem kell csinálni máskor.

ADA Amazonia after 2,5 year by DanielSzente, on Flickr

Az összeesett talajt a front üvegnél bennehagyjátok? A beszúrt képen pont ez látszik. Én sehogy sem férek anélkül hozzá, hogy az előtéri hc gyökerét ne tenném tönkre. Azt tapasztalom, hogy ezeken a területeken megjelenik alga. Viszont a ga boltban sosem látom, hogy lenne olyan talaj, ami össze van esve.
 
Ez az agyag por/mulm amit por alakban látsz. Szépen betölti az agyagok közötti teret. Huzamosabb idő után előjöhet a Cyano - BGA alga, ami kifejezetten szereti az ilyen területeket.

Megoldás, bankkártya vagy műanyag lap bármi. Finoman betolod az üveg és a talaj közé és fentről kitölti a területet a jó talaj.
Ha nagyon beolgásodnál, fecskendő és a tűs fecsivel tolj be egy kis easy carbot ezekre a területekre a talajba. A BGA nagyon nem szereti.
 
Ez az agyag por/mulm amit por alakban látsz. Szépen betölti az agyagok közötti teret. Huzamosabb idő után előjöhet a Cyano - BGA alga, ami kifejezetten szereti az ilyen területeket.

Megoldás, bankkártya vagy műanyag lap bármi. Finoman betolod az üveg és a talaj közé és fentről kitölti a területet a jó talaj.
Ha nagyon beolgásodnál, fecskendő és a tűs fecsivel tolj be egy kis easy carbot ezekre a területekre a talajba. A BGA nagyon nem szereti.

Hmm..jó tippek,jó tudni,hogy a BGA nem szereti a carbot..mondjuk logikus,ha az egyik alga nem tolerálja,akkor a többi miért bírná!:ROFLMAO:
 
Kb pár óra alatt elpusztul tőle. Ezt a hatást semmilyen más algával kapcsolatban nem lehet látni. Szóval látványos. A napi adagot fecsizzétek rá. 1-2 óra múlva volt BGA nincs BGA. :)
 
Nagyon jó lenne egy kis Amazonia Powdert tenni a sima Amazonia felé, csak hát az ár.... Azon gondolkoztam, hogy nem lehetne-e esetleg csak simán összetörni kissebb szemekre a sima Amazoniát? Vagy nagyon hülye ötlet?
 
Korábban én is ezen filóztam :D
Az itthoni rézmozsárban gondoltam megzúzni asszonykám nagy örömére, de aztán lájkolás hiányában elvetettem az ötletet. Szerintem nem hülyeség! (y)
 
Sziasztok!

Nagyon jó lenne egy kis Amazonia Powdert tenni a sima Amazonia felé, csak hát az ár.... Azon gondolkoztam, hogy nem lehetne-e esetleg csak simán összetörni kissebb szemekre a sima Amazoniát? Vagy nagyon hülye ötlet?

Csak egy szemet próbálj először!
Szerintem belűl más a szerkezete mint ami kívűlről látszik!

Korábban én is ezen filóztam :D
Az itthoni rézmozsárban gondoltam megzúzni asszonykám nagy örömére, de aztán lájkolás hiányában elvetettem az ötletet. Szerintem nem hülyeség! (y)

Ha garnélákat is tartanál amor inkább ne a RÉZ mozsárban!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére