• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Sziasztok!
Szeretném az akváriumomat újra indítani amazoniaval. Ha a vízcserék rendesen meg vannak akkor se mehetnek vissza rögtön a lakók?

Esetleg rárakhatsz pár vízfelszíni növényt. Pár Pistia Stratiotes nagy mennyiségű ammóniát meg tud kötni a 0. (indítási) naptól. Ammóniát nem csak akkor veszi fel, amikor fotoszintetizál, hanem sötétben is. Ezeket később ki lehet dobálni. (Békalencsét már nehezebben :) )

Beállt szűrő, vagy vízfelszínen úszó növény nélkül sosem indítok akváriumot kapásból halakkal / garnélákkal, hacsak nincsen - nagy mennyiségű - víz alatti növény nagyon jó állapotban.
 
Utoljára módosított:
Érdemes azt is számításba venni, hogy az elején a növények nincsenek legyökerezve, így ha bekerülnek a lakók, ki tudják túrni/piszkálni őket. Ez főleg algázókra, garnélákra, fenéklakó halakra jellemző. A minimális gyökerezés miatt érdemes egy hetet várni legalább az ilyen jellegű állatok visszatelepítésével. Ez nem Amazonia kérdés persze, csak sokan nem gondolnak rá, csak az ammóniára.
 
Ez is olyan talaj, hogy akvárium indítás után megszívja magát vízzel és nehezebb lesz? Hozzávetőlegesen mennyi idő alatt történik ez meg?
 
Ez is olyan talaj, hogy akvárium indítás után megszívja magát vízzel és nehezebb lesz? Hozzávetőlegesen mennyi idő alatt történik ez meg?
És még egy kérdés: egy 20-centi magas emelésnél mire lehet számolni: mennyire fog magától megsüllyedni, tömörödni? Fog-e egyáltalán? Ha igen, pár milli, vagy 1-2 centi? Mennyi idő alatt?
 
És még egy kérdés: egy 20-centi magas emelésnél mire lehet számolni: mennyire fog magától megsüllyedni, tömörödni? Fog-e egyáltalán? Ha igen, pár milli, vagy 1-2 centi? Mennyi idő alatt?
pár hét alatt fog kb egy centit tömörödni, ilyenkor simán rá lehet tölteni a tetejére
 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki hogyan szíjva le a mulmot az amazoniáról, úgy hogy a szemcséket ne szívja ki. Köszi
 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki hogyan szíjva le a mulmot az amazoniáról, úgy hogy a szemcséket ne szívja ki. Köszi

Mi szúnyoghálót kötöztünk a cső végére, azzal egész finoman lehet leszívni a trutyit az aljzat közelében is, ill. a fennakadt amazonia golyókat könnyen le lehet róla pöckölni.
 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki hogyan szíjva le a mulmot az amazoniáról, úgy hogy a szemcséket ne szívja ki. Köszi
Úgy, hogy a leszívócsőre felszerelsz egy szimplacsapot, amivel az átfolyás sebességét tudod szabályozni. Aztán ezt pont úgy állítod be, hogy az Amazoniat ne szivja fel, de a mulmot igen. Persze még így is ésszel kell csinálni.
eheim-szimpla-csap-akv%C3%A1riumi-k%C3%BCls%C5%91-sz%C5%B1r%C5%91kh%C3%B6z.jpg
 
Ki takarítotttam a szűrőt teljesen, a siporax-ok vannak alól és ez benne volt a régi manado alatt levő kiszívott táptalajába (biztos amikor szedtem ki a manadot a szűrő persze beszívta). Most akkor cserélek 70liter vízet(csak ennyi RO vízem van készen) és hátha jó lesz. EasyStartot is öntök bele.

Szia! Úgy látom nekem ugyan ez a probléma merül fel friss Amazoniasként. Neked végül a szűrő kitakarítása után sikerült eltüntetni a homályt? Bár régi az írásod, remélem azért még emlékszel :)
..nálam még a Purigen sem segít
 
Szia! Úgy látom nekem ugyan ez a probléma merül fel friss Amazoniasként. Neked végül a szűrő kitakarítása után sikerült eltüntetni a homályt? Bár régi az írásod, remélem azért még emlékszel :)
..nálam még a Purigen sem segít

A "homály" jó eséllyel magától el fog tűnni, várj egy kicsit. Gondolom halak, garnélák nincsenek még benne, mert új az akvárium.
 
A "homály" jó eséllyel magától el fog tűnni, várj egy kicsit. Gondolom halak, garnélák nincsenek még benne, mert új az akvárium.
Igen, nincsenek se halak se garnélák. Most volt egy 70%-os vízcsere (az ammonia miatt is) de sajnos egy növény kijött és felkavartam még az aquabasis plus-t is :D

..kell vennem egy vékonyabb csövet basszus

Tapatalkkal küldve az én SM-G900FD eszközömről
 
Sziasztok!

Amazonia light tapasztalatok vannak már vagy még túl korai róla bármit is mondani? Talaj választás előtt állok és képben van a light talaj is. El szeretném kerülni a sok ammóniát :)

köszööm
 
Sziasztok!

Amazonia light tapasztalatok vannak már vagy még túl korai róla bármit is mondani? Talaj választás előtt állok és képben van a light talaj is. El szeretném kerülni a sok ammóniát :)

köszööm

Én kb 6-7 hete indítottam vele. Ugyan az ammóniát nem mértem, de alga bumm nem volt, sőt... Viszont az egyik amanom még a negyedik héten is neccesen bírta a vizet, kétszer is ki kellett mentenem másnap reggel miután beleraktam. Szóval alga nem volt indulásnál, még az akkor gyatra szűréssel sem, de élőlényekkel csak óvatosan. Ja, még annyi, hogy a színe nekem nem jön be, olyan mint valami szikes talaj, mintha még vizesen is száraz lenne..
 
Es tavaly novemberben inditottam vele csapvizes, low techet. Algabumm nem volt, csak a szokasos barna alga. Ammoniat nem tudtam merni, csikteszttel ph- kh- tenyleg csokkent . Negy het utan ugy, hogy fixen betartottam a vizcsereket mentek bele a joszagok. Amanok is birtak. Egy sem szokott meg. Alapvetoen elegedett vagyok vele. Szine is tetszik.
 
Sziasztok!

Kiszedtem az akváriumból az amazonia talajt, és durván kell pár hét hogy ujraindtsam az akvát. (alul lesz a használt és felül pedig új, fele-fele).
A kérdésem mennyire kell átmosni mert most majdnem fekete a víz mikor mosom, és gondolom utána szárítani kéne még erre a két hétre is?

Köszi előre is a segítséget!
 
Sziasztok!

Kiszedtem az akváriumból az amazonia talajt, és durván kell pár hét hogy ujraindtsam az akvát. (alul lesz a használt és felül pedig új, fele-fele).
A kérdésem mennyire kell átmosni mert most majdnem fekete a víz mikor mosom, és gondolom utána szárítani kéne még erre a két hétre is?

Köszi előre is a segítséget!
En a hasznalt Amazoniat levesszuroben mostam at vizcserebol gyujtott akvavizzel. Nehany pillanatig csepegtettem ki belole a vizet, aztan zacskoba vagtam. Nem szaritottam. Szerintem a te esetedben se fontos szaritani. Max leontod a csomagban osszegyulo vizet rola.
 
En a hasznalt Amazoniat levesszuroben mostam at vizcserebol gyujtott akvavizzel. Nehany pillanatig csepegtettem ki belole a vizet, aztan zacskoba vagtam. Nem szaritottam. Szerintem a te esetedben se fontos szaritani. Max leontod a csomagban osszegyulo vizet rola.

Köszi, akkor nem bonyolítom túl. :)
 
Back
Oldal tetejére