• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Amíg hozza a szokásos jó minőséget,addig nem mindegy milyen a csomagolás?!mellesleg nekem tetszik :)
Igazad van előbbiben,viszont nekem tetszett nagyon az a puritán vonal,ami a csomit illeti.
Persze itt is gondolom,még több embert próbálnak megfogni.Ez az új design nem azoknak készült,akik eddig is használták,hanem azoknak,akiket eddig nem szippantottak be talaj ügyileg.
Egy szó,mint száz,ahogy @Piga is mondta,amíg marad a beltartalom,addig,ha duzzogva is,de majd csak beöntöm valahogy a medencébe!:LOL:
 
Örömmel látom, hogy az új betűtípussal az ADA végre megtalálta az arany középutat a latin betűk és a kanjik között.
Szerintem is úgy igazságos, hogy senki se tudja elolvasni. :D
Ha pedig nem értenétek miért vannak rajta a növények a zacsin, akkor ajánlom szíves figyelmetekbe inadsz kolléga tanulságos bejegyzését a víz (és talaj) programozásáról...
 
Nem adom fel a kampányolást az új csomagolás mellett :D:LOL::LOL:

11846629_1625801807698454_8578380444152960826_n.jpg
 
Egy másik ADA talajos és ebben a topicban - leginkább a pár évvel ezelőtti bejegyzésekben - sok elrettentő tapasztalat és meglepő ötletelés felmerült az Amazonia-ról. Eljutott már addig a gyártó, hogy ezeket kiküszöbölték?
(közben olvasom a legelejétől a két témát, de ezeket szeretném tudni)
 
Egy másik ADA talajos és ebben a topicban - leginkább a pár évvel ezelőtti bejegyzésekben - sok elrettentő tapasztalat és meglepő ötletelés felmerült az Amazonia-ról. Eljutott már addig a gyártó, hogy ezeket kiküszöbölték?
(közben olvasom a legelejétől a két témát, de ezeket szeretném tudni)

Inkább azt mondanám mi jutottunk el addig, hogy végre gond nélkül tudunk használni bármilyen agyagos talajt.
Nem az aljzattal volt a hiba. Ma már mindennaposnak számít egy ilyen akvárium itthon is. 5-6 éve azért elvétve volt csak tapasztalat.
 
Sziasztok!

Az Amazonia a zacskójában enyhén nedves állapotban van, látszanak a zacskó belső oldalán is a kicsi vízcseppek. Ha a friss Amazonia kiszárad, az mennyire gond?
 
Sziasztok!

Az Amazonia a zacskójában enyhén nedves állapotban van, látszanak a zacskó belső oldalán is a kicsi vízcseppek. Ha a friss Amazonia kiszárad, az mennyire gond?
én mindig úgy teszem el ha marad a zsákban, hogy párás maradjon, jól le kell zárni
 
én mindig úgy teszem el ha marad a zsákban, hogy párás maradjon, jól le kell zárni

Köszi :) Bár igazából most fordított a kérdés, mert az akváriumba szeretnék tenni, de a növényesítés csak januárra marad. Gondoltam addig is meditálok a scapen, nem baj ha sokat látom szárazon, csak közben azért nem akarok rontani a talaj minőségén.
 
Köszi :) Bár igazából most fordított a kérdés, mert az akváriumba szeretnék tenni, de a növényesítés csak januárra marad. Gondoltam addig is meditálok a scapen, nem baj ha sokat látom szárazon, csak közben azért nem akarok rontani a talaj minőségén.
hát, nem tudom miért van nedvesen zacskózva, de biztos nem viccből, a japánoknak nincs ennyi humorérzéke. nem tudom, mi történik, ha kiszárad, nem hiszem, hogy bárki tudja itt. boltban is sokszor berendezünk szárazon aztán napokig áll, nem szoktunk ezzel foglalkozni
 
Szerintem jobban porladnak ezek az agyagok ha teljesen kiszáradnak. De nálam is volt már 2-3 hónapot is szárazon. Nem lett belőle katasztrófa.
A gyári ajánlás az instant telepítés. Vagy ha nem is sikerül elsőre, akkor lefóliázva párásan tartani.
 
Szerintem jobban porladnak ezek az agyagok ha teljesen kiszáradnak. De nálam is volt már 2-3 hónapot is szárazon. Nem lett belőle katasztrófa.
A gyári ajánlás az instant telepítés. Vagy ha nem is sikerül elsőre, akkor lefóliázva párásan tartani.
Szerintem is a mozgatások miatti porladás elkerülése végett.
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy lehet-e abból probléma ha használt tropica talajt új amazoniával keverek? A tropica lenne alul, az ada peddig a fedőréteg lenne.
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy lehet-e abból probléma ha használt tropica talajt új amazoniával keverek? A tropica lenne alul, az ada peddig a fedőréteg lenne.
Semmi problémát nem okoz, használd nyugodtan!
 
Sziasztok!
Szeretném az akváriumomat újra indítani amazoniaval. Ha a vízcserék rendesen meg vannak akkor se mehetnek vissza rögtön a lakók?
 
Sziasztok!
Szeretném az akváriumomat újra indítani amazoniaval. Ha a vízcserék rendesen meg vannak akkor se mehetnek vissza rögtön a lakók?

Bejáratott szűrővel is érdemes minimum 1, de inkább 2 napot várni.
 
Back
Oldal tetejére