• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Az akasztós szűrő nagyon kevés. Egy EHEIM 2213 vagy Tetratec EX 400-at javaslok. Vagy legalább valami hasonlót. A szűrőanyag szintén gyenge. A kerámia a mechanikai szűrésre jó, biológiaira más kell. DE ebbe a kis akasztósba nem fér el annyi, amennyi kellene.
3. A 10 óra világítás, mint időtartam sok, de a 11 W - ha a CO2-t nyomod neki ezerrel,és tápozol - meg nagyon kevés. Mivel tápozol, és mennyit? CO2? Élesztős, nagynyomású?
 
Ez nem kifejezetten egy növényes akvárium, a növényekkel most próbálok ismerkedni - garnélákat szeretnék bele rakni, amik viszont nem túlzottan szeretik a nagy áramlatokat - ezért maradtam a külső szűrőnél. ennél az akváriumnál "sajnos" a garnélák fognak győzni, tehát az ő igényeiket tartom szem előtt (már megrendeltem a következő nano-t, ami viszont csak növényes lesz! :))

táp Tropica Premium növénytáp, 3 nyomás hetente, CO2 pedig próbálkozások után (Ferplast Energy Classicot cserélve) egy alap tropica system 60 flakonos set.
 
ja elfelejtettem, hogy kb 100ml CO2-t kapnak naponta és az ezalatt a fény mennyiség alatt el is fogy
 
Hmm. :) Máris szimpi az akvárium, pedig még nem is láttam :
a garnélák fognak győzni, tehát az ő igényeiket tartom szem előtt

Lehet jobb lett volna egy garnis talaj akkor, de mostmár mindegy :D
Ugyanilyen szettem volt/még meg is van, csak most még üresen áll (kivágnak otthonról ha lesz még egy x-edik akvárium, pedig nemsokára startol az opti :D ). A lényeg, hogy nekem 2x11 W-al, élesztős CO2-vel, és egy 2213-assal vígan elvolt, és a CRS-sek se panaszkodtak a szűrés miatt, szaporodtak benne mint a nyulak. Pedig én nekik is meg a növényeknek is kedveztem. :)
 
:) kösz, szentgyo a garnélás blogjában írt Amazonia talaj vs. garnélákról és megfelelőnek találta, ezért választottam ezt a talajt - hátha a növények jobban fogják szeretni. Mindenesetre a HC cuba nem szereti ezt a beállítást, szerintem neki a fény kevés meg béna is vagyok még ültetésben. Az 1-2-Grow Cuba látványosan halódik, a parvula mini pedig csak úgy elvan - nem látnom, hogy fejlődne. de erre számítottam az első ilyen kísérletnél :(
 
:) kösz, szentgyo a garnélás blogjában írt Amazonia talaj vs. garnélákról és megfelelőnek találta, ezért választottam ezt a talajt - hátha a növények jobban fogják szeretni. Mindenesetre a HC cuba nem szereti ezt a beállítást, szerintem neki a fény kevés meg béna is vagyok még ültetésben. Az 1-2-Grow Cuba látványosan halódik, a parvula mini pedig csak úgy elvan - nem látnom, hogy fejlődne. de erre számítottam az első ilyen kísérletnél :(
Ja semmi baj a talajjal, félre ne értsd. ;) Teljesen jó. (Csak lehett volna ott egy kicsit spórolni :D)
Ami a HC-t illeti hááát, neki valóban nem tetszik szerintem a 11W. A pravula már szívósabb, de azért az se bánja ha egy kicsit több fény éri. Persze majd a szakik megmondják a pontos diagnózist. ;) :) Amúgy meg tessék nyitni egy naplót, és képeket feltölteni! :p :) Mi is gyönyörködni szeretnénk! :D Na meg kifognak moderálni, mert ez az Amazonia talajos téma...
 
Ma reggelre megjelent az alga is, de itt vannak a képek (azért most, mert este lesz takarítás, és remélem, hogy a vélemények segítenek, hogy mit csináljak)

tehát:

a fán látszik, hogy miről beszélek, mellette a kövön is:
8157458789_4f0a050dba.jpg


a HC levelein is látszik:

8157499074_b4b5448c42.jpg


Durván nekiállt algásodni, ezzel mit kezdjek? 2 hétig semmi nem történt, most kezdett el durván terjedni a zöld alga:
Ez sok fény/kevés fény/kevés szűrés?

8157498900_e4666ffe71.jpg


Köszi

Tibor
 
Ma reggelre megjelent az alga is, de itt vannak a képek (azért most, mert este lesz takarítás, és remélem, hogy a vélemények segítenek, hogy mit csináljak)

tehát:

a fán látszik, hogy miről beszélek, mellette a kövön is:
8157458789_4f0a050dba.jpg


a HC levelein is látszik:

8157499074_b4b5448c42.jpg


Durván nekiállt algásodni, ezzel mit kezdjek? 2 hétig semmi nem történt, most kezdett el durván terjedni a zöld alga:
Ez sok fény/kevés fény/kevés szűrés?

8157498900_e4666ffe71.jpg


Köszi

Tibor
Üdv.
Szerintem a fény inkább kevés mint sok.
A táp meg inkább sok mint kevés.
A szűrő biztos kevés.
A vatta szerű alga szerintem meg
Rhizoclonium.

Naponta cserélj vizet,és takarítsd az akváriumot.A Co2 szerintem rendbe van nekem is ilyen van kb nettó 26 literre.
A többiek majd javítanak ha nem jól írtam valamit.
Sok sikert az aksihoz!
 
Köszönöm, elmondom, hogy mit szeretnék tenni, és kérlek benneteket, hogy állítsatok le, ha nem jó: cserélek 50% vizet (nincs benne jelenleg még sem hal, sem garnéla), a fát kiveszem és lemosom róla a penészt és ezeket a barna darabokat. Az akvárium falairól lemosom az algát és a növényeket rendberakom (levelekről megpróbálom finoman leszedni ezeket a barna darabokat). Ezután kicserélem a szűrést egy nagyobbra (haquos flex 200-as helyett a 400-ast), a co-t és a tápozást hagyom az "előírt" méretben.

ha ezse, akkor újraindítom :) ez úgyis a teszt akvárium
 
Sziasztok! Gondolkodtam azon, hogy újra kéne telepíteni az akváriumot. Talajnak gondoltam Tropica táptalajt alulra, fölé pedig Amazoniát! Ez jó kombó lenne?
 
Ma láttam egy ADA iwgumi berendezésről képet és a front üvegnél csak kb 1, max 2 centi vastagon volt az amazonia. Ezt akkor lehet így, csak ilyen vékonyan kezdeni? Azt hittem, hogy minimum 4-5 centis vastagság a minimum...

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
 
Ma láttam egy ADA iwgumi berendezésről képet és a front üvegnél csak kb 1, max 2 centi vastagon volt az amazonia. Ezt akkor lehet így, csak ilyen vékonyan kezdeni? Azt hittem, hogy minimum 4-5 centis vastagság a minimum...

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

Ott nem volt alatta taptalaj.
Ha tul vekonya hagyod nehez lesz ultetni
 
Ott nem volt alatta taptalaj.
Ha tul vekonya hagyod nehez lesz ultetni
Tehát akkor ez a titok nyitja! :) Nálam nincs alatta táptalaj, szóval akkor kb felesleges elöl az 5-6 centis vastagság. Ez jó hír, mert hétvégén úgyis növényezek kicsit és akkor tolok egy kevés talajt a háttér felé, mert nem vagyok teljesen elégedett a mostani állapottal.
Köszi a választ!
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha új aljzat telepítéskor az Amazonia alá nem tennék táptalajt, az nem elég? Mert most táptalajon kavics van és a növényeim annyira növekednek, hogy 2-3 naponta muszáj őket nyírnom! Félek a táptalaj + Amazonia kombó nagyon erős lenne. Tippek!
 
Back
Oldal tetejére