• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ada amazonia macro elem kulonbsegek

csongi01

Kertész tanonc
Sziasztok!

Felkeltette az erdeklodesemet az a kep, melyen lathato, hogy az amazonia talajokban a nitrogen alapu macro elemek tobbsegben vannak. Akik ezt a talajt hasznaljak rajtam kivul, tapasztaltak mar foszfat vagy kalium hianyt? En komplex macrot hasznalok. Ti is csak azt adtok vagy kulon adagoltok meg mas elemeket is?
 
Pont az elmúlt két hétben tapasztalok fosztfát hiányt (konkrétan eddig két mérés során is 0-t mértem, úgy hogy a kettő között már extra foszfátot is adagoltam) egy 3 hónapos nanonál. Most elkezdtem kis mennyiségű plusz foszfátot adagolni (CRS-k miatt az egyébként kissé aluladagolt GA MICMAC mellé). Éppen most kutatom hogy ez tényleg Amazonia probléma-e, ha igen akkor hosszútávon hogyan fog viselkedni (folyamatosan nyeli el a foszfátot? Akkor hova teszi? vagy mikor telítődik?).
 
Sziasztok!

Felkeltette az erdeklodesemet az a kep, melyen lathato, hogy az amazonia talajokban a nitrogen alapu macro elemek tobbsegben vannak. Akik ezt a talajt hasznaljak rajtam kivul, tapasztaltak mar foszfat vagy kalium hianyt? En komplex macrot hasznalok. Ti is csak azt adtok vagy kulon adagoltok meg mas elemeket is?
Jó a felvetés, ez nálam is probléma. Én is Amazoniát használok egy 100 l-es low-tech medencében immár 14 hónapja. Napi 4-4 ml Green Aqua Micro-Macro megy, amely mellett a nitrát 10-20 mg/l között mozog, de a foszfátszint csak napi 2 ml EasyLife Fosfo mellett vált mérhetővé, így is alig éri el az 1 mg/l-t. Nem tudom, meddig "nyeli el" a talaj a foszfátot, időnként rámérek, de egyelőre még csak inkább alacsony szinteket láttam. Káliumszinttel eddig nem volt gondom.
 
Sok választ találtam itt a fórumon a https://akvakertesz.hu/threads/kalium-foszfat-kh2po4.4406/ threaden.

Én is elkezdtem adagolni naponta, de az extra foszfát adagolásnál fontos a rendszeres (1-2 heti) mérés. Nyilván ez függ a plusz adagolás mennyiségétől is.
Én kicsit gyakrabban merném, pl reggel tápozás után, és este, így azt is tudnád, hogy mennyi a napi fogyás. Nálam volt, hogy e két mérés közt 0,6mg/literes különbséget mutatott a teszt, és ugye ez fölé kell adagolni, hogy vízcsere után is kellő mennyiség maradjon. Hozzáteszem, nekem nem is aktív talajom van hanem színezett kavics.
 
Én kicsit gyakrabban merném, pl reggel tápozás után, és este, így azt is tudnád, hogy mennyi a napi fogyás. Nálam volt, hogy e két mérés közt 0,6mg/literes különbséget mutatott a teszt, és ugye ez fölé kell adagolni, hogy vízcsere után is kellő mennyiség maradjon. Hozzáteszem, nekem nem is aktív talajom van hanem színezett kavics.
Na most mérek párat, ha hazaértem!:D
 
Mértem egyet tápozás előtt és után. Tápozás előtt a foszfát 0,1 utána max. 0,4 mg/l. Ha azt nézzük, hogy a nitrátom min. 10 mg/l, akkor még ez is kevés. Úgyhogy tolom tovább a Fosfot (2 ml-t 100 l-re). Úgy látom a stauknak tetszik!:)
 
Back
Oldal tetejére