• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Acuario modo Levi / モードレヴィ水族館 / Akvárium Levi módra

Levi, jobbulást kívánok neked.
Mielőbbi zökkenőmentes gyógyulást, Levi!
Szerintem hagyd ott nekik az infúziót, mert az orvosi vegyszereket kimosni képtelenség.
200 forint körül kapsz infúziós szereléket a patikában, én is azt használom.
Jobbulást. ;)
Ha mégsem adják, lehet kapni levegőztetőcsőhöz csapokat, amivel nagyon jól lehet szabályozni a vízhozamot.
View attachment 75335
Én csak csomót szoktam kötni a csőre, de ez egy elegánsabb megoldás lenne.


Sajnos igen. Most elvileg van valami új szabályozás, ami kötelezi az kórházakat, hogy kötelezően a lehető leghamarabbi időpontot kapják a betegek a várólistán. Egyik oka, hogy ne lehessen hálapénzzel befolyásolni az orvost, hogy valaki előbb kapjon időpontot, csak mert többet tud fizetni.
Sok sikert!
Nekem mar nincs meg....:)
Ha elkered az infuziot, lehet odaadjak...mondd meg, hogy mire kell....

Köszönöm szépen, már javulok, remélem a főorvos hamarosan jön és elmondja az eredményeket. 24 órája alig ittam meg ettem, mivel nem tudják mi a bajom és addig nem engedik míg ki nem derül mert egy esetleges műtétnél vagy további vizsgálatokat akadályozza.
 
Mielőbbi zökkenőmentes gyógyulást, Levi!
Szerintem hagyd ott nekik az infúziót, mert az orvosi vegyszereket kimosni képtelenség.
200 forint körül kapsz infúziós szereléket a patikában, én is azt használom.
Ha csak fiziologias van benne, szerintem elhozhatja...bar tök egyszerü, levegöztetö csö, meg müanyag csap es kesz is...
 
Szóltak, hogy meg kell műteni, elvittek az altató vizsgálatra, ahol minden rendben volt.
Jöttünk leadni a papirokat a főorvosnak, aki egyben műtő. A könnyeimmel küszködve indultunk a rendes altatóba és akkor jött a főorvos, hogy végül meglett a crp ami nem nőtt, hanem csökkent, így holnapig várnak vele, hátha jobban leszek(már jobban vagyok tegnaphoz képest. Öröm és boldogság van.😃🎉🎉🎉 Ehetek is!!
 
Utoljára módosított:
Szóltak, hogy meg kell műteni, elvittek az altató vizsgálatra, ahol minden rendben volt.
Jöttünk leadni a papirokat a főorvosnak, aki egyben műtő. A könnyeimmel küszködve indultunk a rendes altatóba és akkor jött a főorvos, hogy végül meglett a crp ami nem nőtt, hanem csökkent, így holnapig várnak vele, hátha jobban leszek(már jobban vagyok tegnaphoz képest. Öröm és boldogság van.😃🎉🎉🎉 Ehetek is!!
Na mi a helyzet?
Mütenek vagy sem?
Ha müteni is kell ne izgulj, minden rendben lesz.
 
hogy odaadtak-e a dokinak a penzt. ugy , hogy az egesz folyoso hallotta.....kicsit sem volt kellemetlen, de ez meg kis hazankban akkor, megszokott volt...vagy meg most is??
Embere válogatja. Az utóbbi két évben, családtagok miatt, igen gyakran vagyunk/intézkedünk kórházakban. Van, aki a semmiért is szó nélkül zsebre teszi, sőt elvárja, de van aki éppen az ellenkezője. Én ősszel égtem be nagyon. A doktornő világosan megmondta, hogy nem fogad el pénzt. Ennek ellenére, amikor távoztunk, a bon-bon mellé betettem egy borítékot is, mert úgy éreztem Ő valóban megérdemli, van mit meghálálni. Aztán szaladt utánunk és a liftnél ért utol a borítékkel a kezében, és elmondta, hogy Ő fogadalmat tett, hogy nem fogad el pénzt. Nagyon gáz volt. Nagyon szégyeltem magam. 🤢
 
Embere válogatja. Az utóbbi két évben, családtagok miatt, igen gyakran vagyunk/intézkedünk kórházakban. Van, aki a semmiért is szó nélkül zsebre teszi, sőt elvárja, de van aki éppen az ellenkezője. Én ősszel égtem be nagyon. A doktornő világosan megmondta, hogy nem fogad el pénzt. Ennek ellenére, amikor távoztunk, a bon-bon mellé betettem egy borítékot is, mert úgy éreztem Ő valóban megérdemli, van mit meghálálni. Aztán szaladt utánunk és a liftnél ért utol a borítékkel a kezében, és elmondta, hogy Ő fogadalmat tett, hogy nem fogad el pénzt. Nagyon gáz volt. Nagyon szégyeltem magam. 🤢
Elvileg minden orvos fogadalmat tett..
 
Megvan életem első külső szűrője egy OASE Biomaster 250-es személyében, amit @Balage sporttástól vásároltam. Feltöltve főként seachem matrixxal van, de siporax is fellelhető benne. Beüzemelése nem egy gyerekes meló, de végül csak sikerült😀.View attachment 75770
Üveges ismerősünknek le adtuk a rendelést egy lily re és egy beszívóra.
Gratula! Nagy elorelepes lesz a kulso szuro!👍
 
Tudnátok segíteni, hogy nekem milyen ki folyó lenne ideális? Mivel a 900l / h nagy tsunamit keltene. Ha lehet egy móriczka rajzot is kérnék, hogy a lehető legjobb lehessen és a ti tapasztalatok alapján készüljön.
 
Tudnátok segíteni, hogy nekem milyen ki folyó lenne ideális? Mivel a 900l / h nagy tsunamit keltene. Ha lehet egy móriczka rajzot is kérnék, hogy a lehető legjobb lehessen és a ti tapasztalatok alapján készüljön.
Remélem jobban vagy már.;)
Kérdésedre válaszolva:
vagy egy ilyesmi: https://www.greenaqua.hu/hu/ada-do-...glass-pp-2-13mm.html?nosto=nosto-page-search1
vagy egy ilyen: https://www.greenaqua.hu/hu/ada-lily-pipe-spin-p-2-szuro-kifolyocso-13mm.html
Itt nem a méret, hanem a befolyó kialakítása a lényeg számodra.
Szerintem ez a két befolyó tompítja leginkább az áramlás erejét, de majd a tapasztaltabbak is javasolnak valamit...😉
 
Tudnátok segíteni, hogy nekem milyen ki folyó lenne ideális? Mivel a 900l / h nagy tsunamit keltene. Ha lehet egy móriczka rajzot is kérnék, hogy a lehető legjobb lehessen és a ti tapasztalatok alapján készüljön.
Szia! 60x30x30 meretbe 900liter/h-hoz lily pipe-vel nagy lenne az aramlas, sokat kellene fojtani a szuron. A spinnel nagyon kicsi lenne az aramlas, az inkabb kocka akvakba idealis. Egy poppy-val szerinten jo lenne szuro fojtas nelkul. Az akva oldalso uvegere helyezve..
75933
 
Back
Oldal tetejére