• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ACT 2014 Thai Contest

viktorlantos

Alapító
Admin
10710361_797131853677905_2870946104870687101_o.jpg


10697199_797131830344574_6460381461603787306_o.jpg


10644523_797131860344571_6455023912108275361_o.jpg


1412258_797131927011231_6930348852260756692_o.jpg
 
Technika bent. Bubik, élőlények össze vissza. Itt kötetlen szabályok lehetnek.
 
Technika bent. Bubik, élőlények össze vissza. Itt kötetlen szabályok lehetnek.

Mivel ezek működő akváriumok :)

A scaper's day akváriumaihoz hasonlóak. Összerakták őket, és most néhány hétig így üzemelnek. A fotók egy látogató képei. Nem verseny fotók :)
 
Sajna a fotók sem túl jók.

Nem tudom pontosan milyen szakaszban lehetnek az akváriumok. Nekem úgy tűnik ez még nem a végleges állapot. De persze az is lehet, hogy ezek már a kész művek.
Ezekkel a csupasz, aránytalan ágakkal van nekem inkább gondom...
Mindenesetre fura. Távolról nagyon ütősnek tűnt, közelről már kevésbé.
A második, sok vékony, függőleges fával viszont kellemes kis alkotás. :)
 
Csak a szponzoráció miatt lehet (ADA). Annyiból tényleg praktikusan, hogy kis helyet foglalnak és szépek.
De üzemeltetésnél időnként meggyűlik a baj :)


Igen, mert ha nem rögzíted semmivel, a vízcső simán el tudja húzni. Barkácsolni kell? :)
 
Igen, mert ha nem rögzíted semmivel, a vízcső simán el tudja húzni. Barkácsolni kell? :)

Nekem nem volt ilyen gondom. De a túlságosan koncentrált flow egy erős szűrőnél rendesen próbára teszi az algaírtó képességeket :)
 
Nekem nem volt ilyen gondom. De a túlságosan koncentrált flow egy erős szűrőnél rendesen próbára teszi az algaírtó képességeket :)
Szóval megáll, mert gondolkodom a kifolyó cserén (kicsit szépszéghibás és zavar). A lilyhez képest hogyan kell elképzelni a jetes flowt? Az erősségét meg a szűrővel szabályzod, gondolom. De most jól összezavartál :p
 
Szóval megáll, mert gondolkodom a kifolyó cserén (kicsit szépszéghibás és zavar). A lilyhez képest hogyan kell elképzelni a jetes flowt? Az erősségét meg a szűrővel szabályzod, gondolom. De most jól összezavartál :p

Ezeket a jetes beömlőket kis akváriumokhoz használják.
A baj, hogy a kis akváriumoknál rövidek az oldalak. Az ellentétes oldalon alul pedig visszafordul a koncentrált flow szépen felkeverve az aljzatot.
Ha sűrű a telepítés nem baj, de egyébként elég nagy sanszot ad az ecsetre.

Ezért készült a Spin Type lily
ADA Lily Pipe Spin P-2 szűrő kifolyócső (nyomó oldali) - 13mm most csak 26 900,00 Ft - Green Aqua

Ennél ilyen probléma nincs.

Van amikor nem tudod eléggé levenni a flowt. Mert ha leveszed más problémák jönnek sok fénynél.

A tapit ahogy írtad pedig bármi elhúzza, ha elég nehéz a cső és feszítve van az üveg hátrafelé a bútornál. Ez nem az üveg hibája vagy a tapi. Ez csövezési gond.
 
Ezeket a jetes beömlőket kis akváriumokhoz használják.

Azért a képen nem nanok vannak. Annyira nem pici akváriumok ezek.

Egyszer lehetne tartani flow bemutatót is, hogy melyik mit tud kisebb nagyobb akváriumokban. De egy videó is megtenné :)

Pl. az a fém kifolyó is érdekes lehet, ami most jött.
 
@viktorlantos nézem a képeket, szépek az akvák, ötletesek, tetszik sokban a növények összhangja és belém villan a díjkiosztón oly sokat hangoztatott szempont: a halak mérete.
Azóta akaratlanul is mindig figyelem ezt is és tényleg durván nagyok egyik-másikban, pedig alapból nem nagytestű halak...
A díjak utáni kép és a legutolsó egyelőre, ami nagyon tetszik.
Szinte mindenik képen látni ködszerű foltokat. Tükröződés lehet?
 
Back
Oldal tetejére