• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A zöldfülű

Hornet

Nézelődő
Sziasztok !

Lassan 1 éve hogy regisztráltam de eddig még nem szólaltam itt meg. Most egy rövid bejegyzéssel szeretném ezt orvosolni. ;)
Az én akvakertész pályafutásom eddigi csúcspontja ez a 72 literes akvárium. Kb. január közepe óta dolgozom rajta ,és bizony van mit. Sok hibát vétettem ,amiket csak nehezen tudok leküzdeni. Minden kritikai észrevételt nagyon szívesen fogadok .
Túljutottam egy algainvázión , most pedig egy bibliai méretű "csigajárás" romboló hatását próbálom orvosolni.
Adatok: Akvárium 60x30x40 azaz 72L
Szűrő :TetraTec 600 tele Substrat pro-val
Világítás: Hagen GLO 2x24 W
Co2 : 5kg -os palack reduktor +diffúzor

Talaj:Kb 2cm Tropica növény táptalaj
7-8 cm ADA Amazónia kb 14kg
Van még bent úgy 12kg Seiryu kő de már alig látszik.
A növényeket illetőleg nincsenek pontos adataim,mert azok nagy részét egy helyi kereskedésből szereztem be és nem igazán tudták a neveiket megmondani. :eh:
6FC4B6B6-91CD-427B-A3D2-7359E9FCE28C.JPG
 
Szia!

Lehetne több kép is több szögből.
Oldalról egyébként nem tünik rossznak.

Én is épp egy ilyen akváriumot tervezek indítani 1-2 hónap múlva.
A szűrést elég gyengének érzem. Engem az okosok még a ex 700-asról is lebeszéltek, ugyhogy nekem ex1200 fogja pörgetni a halakat. Ebből gondolom, hogy a 600-as kevés.

A tápozásról nem írtál semmi, gondolom azért van, mert ennyi fényhez és a CO2-höz mondhatnám kötelező.

A csigákra van megoldás, több is. 1 szépen kiszedegeted őket, 2. csigaevő csigát állítasz hadrendbe. Lehet a legjobb a kettő együtt. :)

Viszont ettől függetlenül nem tünik rossznak a dolog. Ismétlem magam: képeket még
 
Szia Hornet!

Átépíted az akváriumot?

Mert ha nem, akkor inkább a naplók között van a helye (kérd a Moderátorok segítségét)!

Ha tudsz front fotót berakni akkor segíthetünk a növények beazonosításában!

A.ttila
 
Hornet said:

Esetleg így?! Csak kell egy jobb klikk és kép megjelenítése. Csak az a gond a képeiddel, hogy jog kéne a megtekintésükhöz, ha nem tévedek... :oops:
 
Miért ilyen lilás-kékes a fénye? Valami spéci cső van benne?
A vízfelszínes képen jól látszik a visszatükröződésben, hogy az egyik cső nem fehér, hanem spéci növényes:stop: .
Érdemes lenne cserélni 865-ös csőre(6500 Kelvin). A látvány is szebb lesz, és az erősebb fény miatt még a növények is jobban nőhetnek.
 
Kövezzetek meg,de én kifejezetten szeretem a plant color/grolux csövek színét.A kékes pirosas halaknak meg olyan jó színük lesz tőle,hogy be.....vagyis eldobod az agyad! :D
Nekem arcadias verzióban volt ilyen világításom,és bár csak moha volt benne,szerintem szebben nőtt ezzel a piláccsal,mint a mostani 865-ös csövekkel!
Ennek az akinak is szerintem nagyon jó hangulatot ad! ;)
 
A GA-ban a stemes akiban is van 2 Gro Lux cső, és gyönyörűek a halak benne, Balázs iwagumijába átszűrődik egy kis fény és a cryptoknak ad egy érdekes lilás beütést ami jól néz ki.

Az akit direkt a Befejezett Akikhoz tetted?
 
Nekem tetszik az akváriumod, de van egy olyan érzésem (bár lehet, hogy tévedek), mintha kicsit sok hal lakna benne. Arról még nem is beszélve, hogy vitorláshalat nem tartunk 72 literben.
 
Ez egy szép akvárium, bár én jobban szeretem a 865-ös csövek "nyers" fényét. Vitorláshal egy dolog, de a pink dánió is felejtős szerintem. Nem szoktam élőlényre ilyet mondani(pláne vízi), de szerintem ronda egy gén-kezelt jószág, cikázik, kissé aggresszív, egy szóval nekem nem pálya. de ez személyes vélemény. :)
 
A csigákra van megoldás, több is. 1 szépen kiszedegeted őket, 2. csigaevő csigát állítasz hadrendbe. Lehet a legjobb a kettő együtt. :)

Szia!
Bár saját tapasztalatom nincs, de elég sok helyen lehet olvasni a helena csigaevő csigáról olyat, hogy miután elfogytak a nem kívánatos csigák akkor ők fognak elszaporodni,mert nem csak csigákat esznek hanem bármilyen más kajára rávetik magukat csak úgy a maguk szélsebes tempójában :D és akkor kb ugyanott vagy ahol a part szakad :D

Az akvárium maga nem rossz (y) Bár a halválasztás nekem sem jön be igazán ;)
 
Nem hermafroditák és igen kevés petét raknak,tehát nem fenyeget az a veszély,hogy majd őket nem tudod kiirtani az akváriumból. ;)
 
Ha nem Maláj tornyosok szaporodtak el, akkor 1-2 Botia nagyon rövid úton elrendezi a problémát.
 
Back
Oldal tetejére