• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A zöld rejtély - 96 liter

Whaitey

Nézelődő
Sziasztok,

Elkezdek én is egy naplót, hogy jobban tudjam magam figyelni, fejleszteni.
Az akvárium jelen formájában február 17-én indult (restartolt volt, szűrő bejáratott rendesen)
Leírás:
80*30*40-es akvárium, körülbelül 75 liter vízzel.
Ody 2x24W világítás + saját 30%-ra dimmelt 2 sor led - Napi 9 óra fény
ADA Aqua Soil Amazonia ver 2 talaj.
GH 6 - KH 0
NH3 - 25mg/l
PO4 - 0mg/l (a talaj miatt)
Fe - Kb 0.03mg/l

Tápozás a TF családdal megy. Napi 2ml Macro, 1.5ml Planter, 2ml Foszfát.

Lakók - kb 6 Amano, kb 15-16 kék és citromsárga neocaridina, 6db páncélos harcsa, 2 nagyon fiatal anci, 1db idős dánió (tavaly nyáron került hozzám, megmentős volt), 6db guppy
A növények mindegyike restartból megmaradós, kivéve a középső rész.

Az albumot folyamatosan frissíteni fogom.

Album
 
Sziasztok,

Elkezdek én is egy naplót, hogy jobban tudjam magam figyelni, fejleszteni.
Az akvárium jelen formájában február 17-én indult (restartolt volt, szűrő bejáratott rendesen)
Leírás:
80*30*40-es akvárium, körülbelül 75 liter vízzel.
Ody 2x24W világítás + saját 30%-ra dimmelt 2 sor led - Napi 9 óra fény
ADA Aqua Soil Amazonia ver 2 talaj.
GH 6 - KH 0
NH3 - 25mg/l
PO4 - 0mg/l (a talaj miatt)
Fe - Kb 0.03mg/l

Tápozás a TF családdal megy. Napi 2ml Macro, 1.5ml Planter, 2ml Foszfát.

Lakók - kb 6 Amano, kb 15-16 kék és citromsárga neocaridina, 6db páncélos harcsa, 2 nagyon fiatal anci, 1db idős dánió (tavaly nyáron került hozzám, megmentős volt), 6db guppy
A növények mindegyike restartból megmaradós, kivéve a középső rész.

Az albumot folyamatosan frissíteni fogom.

Album

Szia!

Üdv köztünk!
NH3 - 25mg/l
Ez gondolom elírás csak és NO3 akart volna lenni.
Látom, adagolsz külön PO4-et, nyugodtan emelheted a dózist, hogy ne nulla legyen, a magas nitrát, nulla foszfát szintet a gazok előbb-utóbb nem annyira szokták szeretni. A vas értéken is emelhetsz nyugodtan úgy 0,2-ig, de szigorúan a foszfát emelésével együtt.
A 9 óra világítás nekem egy kicsit soknak tűnik, 8 óránál többet nem nagyon ajánlanak.

Sok sikert a zöldséges kerthez, algamenteset!
 
gondolom elírás csak és NO3 akart volna lenni.
NH3 az, nitrát, a foszfát hiány miatt elhaló levelekből gondolom sok a trutyi, illetve ugyan ez miatt gondolom nehezebben veszik fel a nitrátot a növények, bár azt olvastam ez még éppen elmegy, ezért is vettem lejjeb az eredeti 3ml macrot 2-re.
Vasat csakis a TF planterből tudok adni.
4-én 0.01mg/l volt a vas, ma már 0.03. Szökik szépen lassan felfele.

Köszönöm a befogadást, igyekszem :)
 
Az nh3 az ammónia, na ez az az érték aminek zérónak kell lennie. Biztos hogy nh3? Ha ilyen magas az érték sürgős vízcserét javasolok!
IGAZ, jól benéztem, pedig előttem van a doboz is... Szóval NO3 az valóban :D (francos kémiából amúgy is annó épphogy átmentem :D ) Szerkeszteni már nem tudom, de akkor pontosítva - NO3 - 25mg/l
 
Zsolti! Co2 nélkül nem fenyeget a túl savas víz veszélye azért még 0-ás KH-nál sem, szóval szerintem nem gáz!
Mea Culpa... Valamiért ez nem jutott eszembe... Pedig az akvarizálásban rengeteg analógiát talál az ember máshol. Pl.az úgynevezett lúgosító diáták is egy ilyen apróságon csúsznak el. A vér savas a Co2-től. Viszont lúgos, amikor épp oxigént visz. Semmi értelme ezeknek a diétáknak...✌️
 
Update: mai friss kép került az albumba, a víz kék - > sera costapur
Elpusztult az utóbbi 1-2 napban 2 guppym is, valahogy velük sosincs szerencsém, minden más halam hibátlanul érzi magát. Kapott a víz costapurt, mivel az egyik guppy száján penészedést látok.
30% vízcsere megvolt, minden érték változatlan. Gh-kht nem mértem még, lassan nyírnom kellene.
 
Mai Update:
Friss képek az Albumban , Vízcsere és nyírás előtt és utáni képek.
A Vas és Foszfát szintem kezd alakulni, még mindig problémák vannak, de már mintha javulna a helyzet. Albumban arról is képek.
Sajnos elpusztult egy újabb guppy, így már csak 3-an vannak, 2 nőstény 1 hím, ők úgy néz ki jól vannak. Született kb 20 kicsi is, reményeim szerint belőlük is marad valami.
Több Amanom is elkezdett bebarnulni, illetve egy már teljesen barna, ahogy olvastam ez a korral jár?! :LOL:
 
még mindig problémák vannak, de már mintha javulna a helyzet.
Tényleg jobban néz ki, viszont azért bőven akad olyan levél ami már csúnyán besárgult, lyukacsos, vagy már málik is szét. Ezeket mihamarabb nyiszáld le, mert meggyógyulni nem fognak, viszont terhelik a vizedet! ;)
 
Update: Új képek az albumban.
Fe -> kb 0.04 mg/l
Po4 -> napi 3ml adagolás mellett is nap végére kiürül, egy nagy 0

Képek alapján kérdés: A tünetek a foszfát miatt vannak ha jól gondolom?! Szép lassan lentről felfele levél elhalálozás, egyes növényeken új levelek kicsik és csavartak stb stb.
Holnapra toltam a vízcserét, átállok hétvégére, jobban időzíthető.
 
Szia! Amikor azt írtad az első posztban, hogy restart volt, az mit jelent a talaj esetében? Új Amazónia, vagy használt? Ha használt, akkor mióta forog? A tápnyelése telítődés után meg szokott állni. Ha nincs alatta táptalaj, akkor a vízből több tápot vesz fel, amíg tele lesz. Csak győzzed locsolni...
A Foszfát hiány elég gyakori az aktív agyagos talajoknál az elején. Ezt tanulmányozd át. És 25 poszt után enged a fórum képet közvetlen a naplóba feltenni, szeretjük rögtön látni, mi újság. 😎 Úgyhogy írhatsz gyakrabban is, kérdezhetnél más topicokban is, valamit mindig lehet tanulni. 😉(Én is csak tanulok, amióta beszívott a zöld örvény... 🍃)
 
Szia! Amikor azt írtad az első posztban, hogy restart volt, az mit jelent a talaj esetében? Új Amazónia, vagy használt? Ha használt, akkor mióta forog? A tápnyelése telítődés után meg szokott állni. Ha nincs alatta táptalaj, akkor a vízből több tápot vesz fel, amíg tele lesz. Csak győzzed locsolni...
A Foszfát hiány elég gyakori az aktív agyagos talajoknál az elején. Ezt tanulmányozd át. És 25 poszt után enged a fórum képet közvetlen a naplóba feltenni, szeretjük rögtön látni, mi újság. 😎 Úgyhogy írhatsz gyakrabban is, kérdezhetnél más topicokban is, valamit mindig lehet tanulni. 😉(Én is csak tanulok, amióta beszívott a zöld örvény... 🍃)
Köszönöm a visszajelzést. Legtöbbször mindenhol csak csendes szemlélő vagyok, vannak fórumok ahol kb 10-15 év alatt alig van 2-3 hozzászólásom, mégis aktívan olvasok.
Vacsi új amazónia került be, semmi nincs alatta, csak 1 tasak tabi ami vele járt. Sejtettem én hogy a foszfor hiány lesz a ludas, ezzel meg egy pici káliumhiány is akkor a torz új hajtásokból adódóan. Amit adagolok az napi 3ml foszfát, papíron kb 0.2mg/l-re kellene felhúznia, ez megy minden nap. De akkor kevés lesz, mennyi a javasolt ezeknél eleinte?
 
Növelni a dózist. Akár duplájára. Megidézem neked @evavigh fórumtársat. A titrálás neki jobban megy. 😉

Köszönöm a visszajelzést. Legtöbbször mindenhol csak csendes szemlélő vagyok, vannak fórumok ahol kb 10-15 év alatt alig van 2-3 hozzászólásom, mégis aktívan olvasok.
Vacsi új amazónia került be, semmi nincs alatta, csak 1 tasak tabi ami vele járt. Sejtettem én hogy a foszfor hiány lesz a ludas, ezzel meg egy pici káliumhiány is akkor a torz új hajtásokból adódóan. Amit adagolok az napi 3ml foszfát, papíron kb 0.2mg/l-re kellene felhúznia, ez megy minden nap. De akkor kevés lesz, mennyi a javasolt ezeknél eleinte?


Előre bocsájtva, hogy a TF tápokat csak hírből ismerem, én a következőt csinálnám: addig, amíg a foszfát érték nem emelkedik, nem tápoznék macroval, hogy a nitrát-foszfát arányt hamarabb el tudjam érni. A foszfátot úgy adnám, hogy 1 ppm-re húzza fel a vizet, nem baj, ha a nap végére kevesebb lesz, előbb-utóbb megmarad a vízben.
Ha már megmarad a foszfát a vízben, emelhetsz a micron is, a vas se sok. Hetente mérném a többi tápanyag szintet is, ha közelít a nitrát-foszfát arány a 10:1-hez, mehet a macro újra.
 
Előre bocsájtva, hogy a TF tápokat csak hírből ismerem, én a következőt csinálnám: addig, amíg a foszfát érték nem emelkedik, nem tápoznék macroval, hogy a nitrát-foszfát arányt hamarabb el tudjam érni. A foszfátot úgy adnám, hogy 1 ppm-re húzza fel a vizet, nem baj, ha a nap végére kevesebb lesz, előbb-utóbb megmarad a vízben.
Ha már megmarad a foszfát a vízben, emelhetsz a micron is, a vas se sok. Hetente mérném a többi tápanyag szintet is, ha közelít a nitrát-foszfát arány a 10:1-hez, mehet a macro újra.
Mégiscsak egy szakértőibb segítség. 😉
 
Ó igen!!! Még egy olyan kérdés, hogy vízcsere előtt érdemes méregetni vagy utána? Ahogy gondolom előtte, mivel akkor látom, hogy kell alakítanom a tápozást.
Jól látod. Bár az elején még utána is, hogy jobban belődd a cserevíz visszatápozását. A vízcsere előtti a heti fogyást figyeli, az utáni segít a kindulási érték belövéséhez. Ha van már egy állandó tendenciád, elég havonta rámérni. 😉
 
Back
Oldal tetejére