• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri A zátonyos

Sziasztok..

Folyt köv:

Miután a háttér és a box ragasztója meg kötött a helyére került az akvárium. Sima vízzel fel töltöttem járattam..

1621148136704.png
Minden rendben volt vele így jöhetett a szírt építése..
A kapott induló vízhez lágyítottam újabb vizet és kevertem be 1,025 só tartalomra.
Több képet is megnéztem ki hogyan építi össze a szirtet, olvasgatás után..
Szinte mondhatom hogy hasonló, mint a növényes akvárium építésekor.. Aránymetszés, fókuszpontok figyelembevételével.
A köveket addig forgattam , míg számomra megfelelő lett.
Az akvárium aljára bellűlre raktam egy plexi lapot amint támaszkodhatnak a kövek és így nem sértik meg az üveget.
A kövek elhelyezkedésére arra is figyeltem,hogy a takarításkor az algakaparó elférjen a kövek és az oldalsóüveg között.
Alúlra raktam a hozott akváriumból ajzatot, egy vékony rétegben. Olvastam hogy nem szabad vastagon ,mert belerohad a kaja..
Próbáltam az áramoltatókat elhelyezni.. biztosan lehet javítani rajta hogy merre nyomja a vizet és jó legyen az áramlás.

1621148177445.png
1621148198698.png
Folyt köv.
 
A következő időkben. Csa annyi történt , hogy várom hogy beálljon a víz és a szűrés.
Úgynevezett algaváltás kezdődik el.
Eleinte szép minden a köveken lévő megmaradt korallok élnek azért.

Elsőként a cyano alga jelent meg nekem..
Nem valami szép de ez van..
1621831165816.jpeg
Beszereztem 3db csigát hogy forgassa az aljzatot illetve egy halat hogy terheljem a vizet.
És el indul a türelem játék.. Pár hét hogy minden rendben legyen..
Közben azért az automata víz után töltő rendszer gondolata foglalkoztat. Mert párolog rendesen a kicsike... :LOL:
 
A következő időkben. Csa annyi történt , hogy várom hogy beálljon a víz és a szűrés.
Úgynevezett algaváltás kezdődik el.
Eleinte szép minden a köveken lévő megmaradt korallok élnek azért.

Elsőként a cyano alga jelent meg nekem..
Nem valami szép de ez van..
View attachment 148928
Beszereztem 3db csigát hogy forgassa az aljzatot illetve egy halat hogy terheljem a vizet.
És el indul a türelem játék.. Pár hét hogy minden rendben legyen..
Közben azért az automata víz után töltő rendszer gondolata foglalkoztat. Mert párolog rendesen a kicsike... :LOL:
Én a smart ato duo-t néztem ki.
 
Az biztos hogy sokat számít....főleg a biztonság. Én úgy tervezem hogy a tartaly vize ha veletlenul is belenyomja az alsó szűrő akvariumba és ha felnyomon is aromlik vissza viz esetleges áromszunet miatt, akkor se lesz tele az akvarium allul. Mert az elején nekem is volt egy két álmatlan éjszakám miatta.
 
Jelenleg nagyon ronda. Teljesen tele barna és zöld algával... Ma lesz egy kisebb víz csere.
A RO vizbe beleraktam már a sót hagyom hogy estig szépen be oldódjon.. Ezt segítem egy szivattyúval ami keringeti addig..
De készítek egy fotót is ha el nem felejtem... :LOL:
 
Jelenleg nagyon ronda. Teljesen tele barna és zöld algával... Ma lesz egy kisebb víz csere.
A RO vizbe beleraktam már a sót hagyom hogy estig szépen be oldódjon.. Ezt segítem egy szivattyúval ami keringeti addig..
De készítek egy fotót is ha el nem felejtem... :LOL:
A redsea egyik sójánál azt olvastam a használati útmutatójában (online), hogy max 1-1,5 órát szabad keringtetni. Nem egészen értem, de biztos megvan az oka, hogy miért vastagították ki felkiáltójellel a dolgot. Ha esetleg tudod, vagy utána tudsz kérdezni, szeretném én is tudni a dolgot.
 
Jelenleg arrébb mászott valamiért...:(
Valami nem jó nekik.. Most azon vagyok hogy kiderítsem mi a gond...
Keveset tudtam eddig róluk, de ennek hatására próbáltam utána járni, ez a forrás nekem hitelesnek tűnt: youtube videó
Azt mondja hogy nincs garancia arra, hogy ott marad ahova rakod. keres magának megfelelő helyet :) ez alapján én nem gondolnám, hogy ez önmagában azt jelenti, hogy nem jó neki valami.
Külön érdekes a videóban, hogy úgy kell hozzászoktatni a bohóchalakat a tengeri rózsához, ha "leszoktak" róla. :oops:
Úgyhogy lesz itt még izgalom :D várjuk a fejleményeket :)
 
Back
Oldal tetejére