• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcserék és a CO2

Te mikor cserélsz vizet?

  • Reggel mikor a kakas felkel.

    Votes: 34 26.2%
  • Nap közben, amikor a legjobban fotoszintetizálnak a növények. Ha nekem nem jó, nekik se legyen az al

    Votes: 42 32.3%
  • Este, hogy Berényiékre tiszta legyen az aki.

    Votes: 50 38.5%
  • Lámpaoltás után. Szeretem a kihívásokat. Eddig még egy halat sem szippantottam ki a csővel.

    Votes: 3 2.3%
  • Nem cserélek, de csak azért mert nincs akváriumom.

    Votes: 1 0.8%

  • Total voters
    130
Nálam is vízcsere után észrevehető ez a jelenség,furcsállottam is! :eek:
A minap kikapcsoltam napközben egy fél órára a co2-t(növénynyírás),miután viszakapcsoltam,ugyanaz a jelenség fogadott!Őrült bubizás!!Pedíg még vizet sem cseréltem.
 
Én még akkor is tapasztaltam bubizást,mikor 4 mapig nem ment a co2.

Vasárnap 5-6 óra között cserélek vizet,nálam is bubiznak ilyenkor,mint az őrült.
 
Nálam meg soha nem bubizik semmi!! Csak csendben szerényen kinövik az akváriumot...... :) (csak a riicia de ez ugye nem mérvadó )
 
jojo said:
Nálam meg soha nem bubizik semmi!! Csak csendben szerényen kinövik az akváriumot...... :) (csak a riicia de ez ugye nem mérvadó )

Kapcsold le egy percre a szűrést, tuti nálad is apró bubik fognak felszállni a növényekről.
 
keymaker said:
Amikor arról kérdeztük Tomot, hogy nem tart-e attól, hogy "megbrutalizálja" a cserével a CO2 szintet, akkor ő erre azt válaszolta, hogy őt nem a CO2 szint, hanem a növények egészsége érdekli első sorban. Azt tapasztalta, hogy ha a felkapcsolás után 1 órával cserél vizet, akkor 3-4 óra múlva már szokatlanul erős bubizást lát, és ez azt bizonyítja, hogy a fotoszintézis rendben van. Ez - a növények "boldogságára" utaló jel - pedig mindent felülír.

Szerintem ez a bejegyzés mindenre magyarázat.Hiába van jó technikánk,ha a növényeink elégedetlenek velünk(saját tapasztalatból írom ;) ).Igazán érdekes cikk,ezért biztos kipróbálom a következő vízcserénél.
 
Kicsit lemaradtam,de a saját tapasztalatom az,hogy én reggel napfelkelte után cserélek mindig,míg a család alszik én meg amúgy is hajnalban kelő vagyok.Az őrült bubizás lámpa fel-re (11:30.) már javában megy.Talán lehet valami összefüggés a víz oldott oxigéntartalma és a növények bubizása közt?
Vagy talán a viszonylag hirtelen nyomásesésre válaszolnak így a növényi sejtek...... :?:
 
Most olvastam végig eszt a topicot és érdekesnek találom.Én személy szerint az utóbbi időben mindig lámpaoltás előtt egy órával cseréltem a vizet(vicces pont fordítva)mondván hogy a növények este úgyis oxigént fogyasztanak és a vízcserével a napközben beoldott co2 szint úgyis visszaesik.Vasárnap mindenképpen kipróbálom a módszert. :)
 
...Szóval az az érdekes helyzet állt elő, hogy Tom Barr tapasztalatai szerint a vízcseréket 1 órával a lámpák bekapcsolódása után érdemes végezni. Igen. Utána. ;)

Úgy gondolom, hogy a legtöbbünknek a logikus döntés az lenne, hogy valamikor a CO2 bekapcsolása előtt, vagy lámpaoltás után cseréljünk vizet. Azért, hogy a nagynehezen beoldott CO2-t ne bántsuk ezzel. Itt van a beoldás-grafikon. Látható rajta, hogy legalább 4 órával lámpagyújtás előtt érdemes bekapcsolni a CO2-t és fél órával utána már visszaesik a szint a tesztelt akváriumban.

CO224.jpg


Igen ám, de több akvarista tapasztalata alapján is, hiába tűnik ideálisnak minden más (tápozás, világítás, co2, szűrés-flow, stb.) tényező, a CO2 hiánnyal vagy fluktuációval kapcsolatos alga akkor is jelen van az akiban. Nos, a reggeli/lámpagyújtás utáni vízcserék megoldották többeknél a problémát.

Amikor arról kérdeztük Tomot, hogy nem tart-e attól, hogy "megbrutalizálja" a cserével a CO2 szintet, akkor ő erre azt válaszolta, hogy őt nem a CO2 szint, hanem a növények egészsége érdekli első sorban. Azt tapasztalta, hogy ha a felkapcsolás után 1 órával cserél vizet, akkor 3-4 óra múlva már szokatlanul erős bubizást lát, és ez azt bizonyítja, hogy a fotoszintézis rendben van. Ez - a növények "boldogságára" utaló jel - pedig mindent felülír.

Az időbeosztásom miatt én eddig rendszeresen éjszaka cseréltem vizet. Eddig egyetlen reggeli vízcserén vagyok túl, azt kell mondanom, hogy ez az egy alkalom alátámasztja a fentieket. Próbálkozni fogok, és jelzem majd az eredményt.
Én nem használok CO2-t, de a korai vízcseréknél (lámpa felkapcsolás előtt v. bekapcsolás után 1 órával) én is tapasztaltam bubizást némelyik növénynél!!
 
Sziasztok
Ha már vízcsere meg világítás! Nekem 15h tól 21h ig megy a világítás, minden második vasárnap cserélek 10l vizet (70l es akvárium) A víz gyönyörű tiszta, a növények pedig szépen nőnek és fotoszintézis szépen működik. Mikor megy a világítás az összes levél tele van buborékokkal. Akkor én valamit rosszul csinálok? Jaaaa és heti 1x adok 1ml NPK-t és semmi mást nem használok. 250-300 microS re van beállítva víz. Semmi dolgom az akváriummal, csak gyönyörködni benne:barefoot:
 
Sziasztok
Ha már vízcsere meg világítás! Nekem 15h tól 21h ig megy a világítás, minden második vasárnap cserélek 10l vizet (70l es akvárium) A víz gyönyörű tiszta, a növények pedig szépen nőnek és fotoszintézis szépen működik. Mikor megy a világítás az összes levél tele van buborékokkal. Akkor én valamit rosszul csinálok? Jaaaa és heti 1x adok 1ml NPK-t és semmi mást nem használok. 250-300 microS re van beállítva víz. Semmi dolgom az akváriummal, csak gyönyörködni benne:barefoot:
Dicsekszel vagy panaszkodsz? ;) :D
 
Ahogy végig olvastam a hozzászólásokat, akkor DICSEKSZEK mert kevés munkával tökéletesen működik az akváriumom :) Mindenki veszi a méreg drága tápokat meg adalékokat, közben egy bőven elég! NPK
 
Ahogy végig olvastam a hozzászólásokat, akkor DICSEKSZEK mert kevés munkával tökéletesen működik az akváriumom :) Mindenki veszi a méreg drága tápokat meg adalékokat, közben egy bőven elég! NPK

Most már keszdesz kiváncsivá tenni! Lássunk egy képet!! (y)
 
Back
Oldal tetejére