• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcsere eszközei

hasonlóban gondolkodom én is csak zárt átfolyós rendszerben. lehet a moderátorok kiszedik a linket, de ezt néztem megfelelőnek.
https://www.webshop link moderálva/...08a1-4f34-8f04-e0d91dc832ef&priceBeautifyAB=0
 
Mekkora az a RO, ami 0,8 l/min sebességet tud? Az enyém 100 gpd membránnal 5 bar nyomás mellett, 0,25 l/min fölé nem megy.

Minimum egy jó combos inline fűtőt tennék be a membrán és a T-idom közé, hogy legalább ne a csonthideg vizet kapja az akva.

Ki is lehet számolni a fűtő teljesítményének ismeretében - víz hőkapacitasah stb -, de talán érdemesebb lenne kimérni, hogy mennyit tud egy standard fűtő fűteni egységnyi idő alatt. Pl. egy 100W fűtőt beleteszed 1 liter pontosan mért hőmérsékletű kb. 10 C fokos vízbe 1 percre, majd megméred ismét a hőmérsékletét. Az eredmény nagyon kicsi lesz, mivel nagyon rövid a kontakt idő.
 
Ezt használom: Ozmózis víztisztító átfolyós, tartály nélküli víztisztító SPARTACO 800DF SUPER
 
Utoljára módosított moderátor által:
hasonlóban gondolkodom én is csak zárt átfolyós rendszerben.
Zártra gondoltam én is. Mondjuk egy 5L széles szájú kishordó ami gumi tömítéses és jó zár. Fúrsz a tetejében 2 lyukat amiben a RO víz bemegy, a másikon a fűtött jön ki. A bemenő RO csövet meghosszabbíthatód akár egy levegő csővel, amiből a spirál lesz. A fűtőnek, ha nem sajnálod, le vágod a dugvillát hogy áttudjad fűzni egy 3ik lyukón, amit egy csavaros tömszelencével betömíted és a végére raksz egy másik dugvillát. A csövek bemenetit, szintén ezzel csavaros tömszelencével betömíted.
 
Ez egy 3 kwattos atfolyos futo. Atfolyatnam rajta az ro-t es mehet az akiba.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
Akkor ez a 3000W fűtő, megbirkózna a RO víz folyamával. Ki kell próbálni akváriumon kívül, hogy mennyire melegíti fel a vizet. És most lenne az alkalom, mert most jó hideg van. Még a végén meleg vizet fog produkálni.:D
 
30 l széles szájú hordó, RO víz , merülő tea/vízforraló a megfelelő hőmérsékletig ( pár perc), vízpumpa nyomja szép lassan az akváriumba. Senki nem panaszkodik.;)
 
Szerintem max 30 fokig menne. Egy ido utan kikapcsolom es kompenzalni lehet a hideg vizzel. Az a baj hogy a hofokszabalyzos atfolyok mind 5.5 kwattosak. Es minimum 30 fokot adnak.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
30 l széles szájú hordó, RO víz , merülő tea/vízforraló a megfelelő hőmérsékletig ( pár perc), vízpumpa nyomja szép lassan az akváriumba. Senki nem panaszkodik.;)
Ertem en a minihordot csak egyszerusitenem a vizcseret. Vezetek futo majd akvarium.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Most nézem hogy fentebb is megosztottad, csak annyira beleolvadt a alatta lévő képben, hogy átsiklottam rajta.
Ki kell próbálni, ha még nem tetted , hogy milyen hőmérsékletű víz jön ki.
És köszi!
Még nem rendeltem meg, mert azt hittem ez a"szűrőbe dugom a 10 fokos RO vizet " megoldás jó lesz.
 
Még nem rendeltem meg, mert azt hittem ez a"szűrőbe dugom a 10 fokos RO vizet " megoldás jó lesz.
Így hogy már képet is osztottál erről a melegítőről, már kezdem érteni, és kezdem összerakni a dolgokat. Mert eddig abban a tudatban voltam, és ere írtam a véleményt, hogy akvárium fűtőt szeretnél beiktatni a RO vízhez.

Mivel ez egy átfolyásos vízmelegítő, és ekkora teljesítménnyel, én attól tartok hogy vízhozamodhoz képes ne hogy túl meleg legyen a víz. Nem tudom hogy van hőszabályzó rajta, amivel ki tudnád kísérletezni hogy mennyire kell állítani a vízhozamhoz képes. Gondolom ez egy háztartási melegítő.
 
Így hogy már képet is osztottál erről a melegítőről, már kezdem érteni, és kezdem összerakni a dolgokat. Mert eddig abban a tudatban voltam, és ere írtam a véleményt, hogy akvárium fűtőt szeretnél beiktatni a RO vízhez.

Mivel ez egy átfolyásos vízmelegítő, és ekkora teljesítménnyel, én attól tartok hogy vízhozamodhoz képes ne hogy túl meleg legyen a víz. Nem tudom hogy van hőszabályzó rajta, amivel ki tudnád kísérletezni hogy mennyire kell állítani a vízhozamhoz képes. Gondolom ez egy háztartási melegítő.
Az, de sajnos a 3kw-osokon még nincs szabályzó, az 5.5 kw-osokon van, de azokat 30-55 fok között lehet csak állítani. Hátha 3 kw ezzel az átfolyással adna egy 26-28 fokot.
 
Back
Oldal tetejére