• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcsere eszközei

@ideoda köszi a tippet! Nekem is bevált, bár pukifóliát nem találtam, de a szűrő dobozában volt ez a szivacsszerű anyag, még csiptetnem sem kellett, mivel nedvesen feltapadt az üvegre. Szerintem világmegváltó ötlet. :facepalm:
iHc3LrsxBe1I3QfMdTwFXVnYAlPXpmM3GipcPVjmvoqIHd2gpxhPXJz5xadxBRzFscukx9aP8wZ8u7eePw=w1199-h900-no.jpg
 
Rendszeres vízcseréhez, feltöltéshez szeretnék használni egy aktív szenes vízszűrőt (wellnet) picit átalakítva a célnak megfelelően. (otthon pihen, nem kell érte fizetnem :)

Mi a véleményetek, ez elegendő lehet a klór megszűrésére?
 
Ez engem is érdekelne. Egy jó ideje használok aktív szenes zuhanyszűrőt (KDF) + az akvába vízkezelőt mert direkt a csapról töltöm vissza a vizet. A tapasztalat az, hogy legalább fél napig tele van még bubival az akvárium szóval gondolom marad rendesen klór a vízben.
Ezeknek a szűrők képsesek egyáltalán kiszűrni a klórt?
Vagy ha nem direkt tölteném be a csapvizet és használok vízkezelőt, akkor meddig kell pihentetni az akváriumba töltés előtt a vizet, hogy ne kerüljö káros mennyiségű klór bele (elsősorban a szűrőbacik miatt aggódok).
 
Ez engem is érdekelne. Egy jó ideje használok aktív szenes zuhanyszűrőt (KDF) + az akvába vízkezelőt mert direkt a csapról töltöm vissza a vizet. A tapasztalat az, hogy legalább fél napig tele van még bubival az akvárium szóval gondolom marad rendesen klór a vízben.
Ezeknek a szűrők képsesek egyáltalán kiszűrni a klórt?
Vagy ha nem direkt tölteném be a csapvizet és használok vízkezelőt, akkor meddig kell pihentetni az akváriumba töltés előtt a vizet, hogy ne kerüljö káros mennyiségű klór bele (elsősorban a szűrőbacik miatt aggódok).
vannak azonnal ható nagyon jó vízelőkészítők. Nem kell pihentetni... :)
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-prime-vizelokeszito-250-ml.html

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Sziasztok!
Vízpumpát hogy érdemes tárolni két mission között?
Nedvesen, vagy mindegy?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Vízpumpát hogy érdemes tárolni két mission között?
Nedvesen, vagy mindegy?

Vagy víz alatt vagy kiszárítva. Ez utóbbi szerintem jobb, mivel így nem képződik biofilm rajta. (Nedvesen bepenészedik.)
 
Nekem is lenne egy kérdésem.
Kinek milyen vízpumpa vált be hosszú távon?
(Kb. 50 liter vizet kellene cserélnem hetente, de 1-1,5m emelési magasságra szükség lenne.)
 
Ezzel cserélem a nagy teknősösben is. 120 liter visszatöltésekor sem őszülök meg. A kis akváriumnál egy kosárral szerelt befolyópipát használok, hogy ne kavarja fel a talajt.
 
Nem tudom, miben más az új széria. Azt viszont kétlem, hogy rosszabb lenne. Az Oase szintén klassz lehet. Még annyit, hogy volt korábban 700 lph-s Hydorom is, de az lassú volt nekem, és sérülékenyebb a háza.
 
Nekem is lenne egy kérdésem.
Kinek milyen vízpumpa vált be hosszú távon?
(Kb. 50 liter vizet kellene cserélnem hetente, de 1-1,5m emelési magasságra szükség lenne.)

Atman AT-104, olcsó, strapabíró, 130-140 cm magasra (a padlón lévő szinte üres hordó aljából) még vállalható mennyiségben tolja a vizet, 170 cm felett szinte alig van hozam (hangsúlyozom, hogy ha a hordóban 10-15 cm víz van, ha több, akkor itt is simán tolja).
 
Vízcserére teljesen jók a kínai pumpák. Csak jól kell választani.

Én is anno Eheim compact 1000-et vettem a nagy akvás vízcseréhez, akkor volt valami 9000+ forint.

A pinyóba valami másfél hónapja használok egy aliexpressről rendelt 2000L/h pumpát, 3 (!!!!!!!!!!!!!!) méteres emelési magassága van, 1.6 méterre is úgy tolja fel a vizet mint egy traktor (Boyu FP-2000). 7000-nél nem volt több cakkumpakk. Négyszer akkora mint az eheim, rotorja masszív, egy brutál dög. Bánom hogy anno az Eheim helyett nem ilyet vettem a nagy akvába, a Boyu fixen van a pinyós vízcserés hordóba telepítva sajna nem tudom hurcolászni.
 
Vízcserére teljesen jók a kínai pumpák. Csak jól kell választani.

Én is anno Eheim compact 1000-et vettem a nagy akvás vízcseréhez, akkor volt valami 9000+ forint.

A pinyóba valami másfél hónapja használok egy aliexpressről rendelt 2000L/h pumpát, 3 (!!!!!!!!!!!!!!) méteres emelési magassága van, 1.6 méterre is úgy tolja fel a vizet mint egy traktor (Boyu FP-2000). 7000-nél nem volt több cakkumpakk. Négyszer akkora mint az eheim, rotorja masszív, egy brutál dög. Bánom hogy anno az Eheim helyett nem ilyet vettem a nagy akvába, a Boyu fixen van a pinyós vízcserés hordóba telepítva sajna nem tudom hurcolászni.
Az Aquabee-t már eladtad, ugye?
Azzal mik voltak egyébként a tapasztalatok?
 
Megvan még, porosodik a polcon.
Teljesen jó kis 500L/h-s pumpa, szárazon is használható. 1.2 méteres emelőmagasságot nálam vitte. Akkor használtam mikor még fent volt a nappaliban a taiwanos 50 lityis és ott kellett vizet cserélni vele.
Na az új árát (13.500.-) a kínai pumpák ismeretében nem éri meg, de minőségi darab. Használtan okés. Kell? Eladó. :D
 
Back
Oldal tetejére