• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcsere eszközei

Helló!
Elkezdtem én is keresni a megoldásokat, hogy lehetne 40-50 litert átszivattyúzni az akváriumba. Nem rég kipróbáltam, hogy a vizes hordót odavittem az akváriumhoz és a szűrő szívó oldali ágát beletettem a hordóba. Pár perc alatt átszivattyúzta az eheim 2075. Viszont ehhez hetente ki kéne szednem a befolyót, ami macerás, mert a cső hossza pontosan ki van mérve és pakolgatni kell. Nem lehetne valami olyan Y csapot rátenni, hogy lehessen váltani, hogy az akvárium befolyóból szívja a vizet, vagy a másik csőből (amit bele tudnék vezetni a hordóba)?

Skimmerem nincs (de azt is állandóan le kéne szerelgetni hozzá), egy újabb pumpát meg felesleges kacatnak érzek, főleg hogy ott van maga a szűrő.

Kell egy T-eloszto es ket szimpla csap.
 
Kell egy T-eloszto es ket szimpla csap.

Igen én is idáig jutottam, csak a két csap árából tudnék venni egy skimmert is, vagy vízpumpát. Szóval valami ilyesmi megoldáson gondolkoztam, csak max 1-2 ezerből. Nem tudom szerelvényboltból nem lehet-e valami olcsó megoldással megoldani ezt az elágazásos ötletet.
 
Igen én is idáig jutottam, csak a két csap árából tudnék venni egy skimmert is, vagy vízpumpát. Szóval valami ilyesmi megoldáson gondolkoztam, csak max 1-2 ezerből. Nem tudom szerelvényboltból nem lehet-e valami olcsó megoldással megoldani ezt az elágazásos ötletet.

Bárhol veszed ez az alkatrészigénye.
 
Nem tudom szerelvényboltból nem lehet-e valami olcsó megoldással megoldani ezt az elágazásos ötletet.
Az a baj, hogy ha műanyagot szeretnél ezekből, azt nem nagyon lehet kapni. Ebben a méterben , szerelvényboltból csak réz fittingekkel tudnád megoldani a T-t. Műanyag locsolócsapokat sem merem ajánlani, mert azoknak nagyon kicsi a furata, ott is legalább egy fél colos golyós csap kellene hogy megmaradjon az áramlás.
 
Helló!
Elkezdtem én is keresni a megoldásokat, hogy lehetne 40-50 litert átszivattyúzni az akváriumba. Nem rég kipróbáltam, hogy a vizes hordót odavittem az akváriumhoz és a szűrő szívó oldali ágát beletettem a hordóba. Pár perc alatt átszivattyúzta az eheim 2075. Viszont ehhez hetente ki kéne szednem a befolyót, ami macerás, mert a cső hossza pontosan ki van mérve és pakolgatni kell. Nem lehetne valami olyan Y csapot rátenni, hogy lehessen váltani, hogy az akvárium befolyóból szívja a vizet, vagy a másik csőből (amit bele tudnék vezetni a hordóba)?

Skimmerem nincs (de azt is állandóan le kéne szerelgetni hozzá), egy újabb pumpát meg felesleges kacatnak érzek, főleg hogy ott van maga a szűrő.
Vegyél egy powerhead-et. 2-3 ért lehet venni, azt csak simán belerakod a hordóba és átnyomja neked a vizet. Az emelési magasságra kell egyedül figyelni, hogy elég legyen.
 
Fogsz egy PET palackot, széthasogatod az oldalát 10-15 helyen, rögzíted az akvárium oldalára, felülről meg mehet a víz bele, ahogy a csövön kifér. Nálam a manado talaj meg sem rezzen ezzel a módszerrel, pedig teljes erővel jön a csapból a víz! Katt a képre...
View attachment 17284Feltöltés by Bernvalner Péter, on Flickr
Egy nejlonzacsót rakok a beömlő víz alá. Jó nagyot, ami keresztben végigéri az akváriumot. Arra mehet akár 1000-rel is a íz, alatta a homok meg sem rezzen.
 
De szerintem egyáltalán nem jó irány, hogy a szűrő csövezésébe bonyolítod bele a vízcserét. Sokkal több bonyodalmat okozhat, mint hasznot.
Valami félrement az értelmezésben, szerintem alighanem nálam. A leszívás egy sima csővel történik, mert a mulmot is eltávolítom egy menetben. A powerhead a hordós feltöltés miatt kell. Nincs a szűrőcsövezésbe beiktatva semmi.
 
Valami félrement az értelmezésben, szerintem alighanem nálam. A leszívás egy sima csővel történik, mert a mulmot is eltávolítom egy menetben. A powerhead a hordós feltöltés miatt kell. Nincs a szűrőcsövezésbe beiktatva semmi.
Rossz post-ra válaszoltam. Sry.
 
A DIY szekcióba írtam, lehet ide kellett volna.

Kitaláltam hogy egyszerűsítem a vízcserét a 120 literes hordóból.

Egyik Tetra1200 nyomó ágára fabrikálok egy ilyet:

View attachment 26286vizcsere_csovel by Attila Szántó, on Flickr

Leeresztésnél elzárom a felső szimpla csapot és a szűrőt bekapcsolva hagyom, a T-idomra applikált nyitott szimplacsap nyilván nyitva, cső rá, az a kádba, és kész. A kívánt szintig leengedem a vizet.
Utána szűrő kikapcs, csapja elzár, és a hordóban levő pumpa visszatolja a vizet, felső szimplacsap nyilván ilyenkor nyitva.

Ez így jó elképzelés?

Az is lehet hogy szívó ágra rakva elég egy szimpla csap is a t idom leengedő ágához.

@inadsz @danyi03 ti a boltban a nagy akváknál melyik módszert alkalmazzátok?
 
Jah igen és még egy praktikus megoldás. Ma már egy csomó embernél van Eheim Skim 350. Szóval nem kell azért egy pumpát venni, hogy vízcsere legyen. Elég rádugni a csövet a skim-re és hajrá.
Nem 1000lph, de azért jobb mint szívogatni a csövet. :)

Ez nagyon okos ötlet, gondolom visszatöltéshez édes kevés lenne. Mármint hordóból, az emelési magasság miatt, GA leírásban nem találtam értéket(mert nem ez az elsődleges feladata).
 
Igen arra teljesen alkalmatlan

Hétvégén nálam újraindítás volt, a feltöltéskor azért kipróbáltam. Emelési magassága max 50cm lehet. :) Magasra rakott vödörrel, legkissebbre véve és szívóág és a kosara használatával, felkavarás mentesen lehet vele tölteni. És szépen a vödörbe pótoltam a vizet, nem gyors, de nem is lett zavaros a víz. ;)
 
Nem egy világmegváltó dolog, de gondoltam megmutatom. Aki vízcserekor sokat szenved a cserevíz betöltésével, illetve azzal, hogy a beömlő víz ne verje szét az aljzatot, annak segítség lehet ez az egyszerű módszer. Nekem szivattyú tolja fel a vizet a cserehordóból, és a cserecső vége egy csőcsiptetővel van az aki tetejéhez fogatva. Ez alá becsíptetek egy légbubis fóliát, akkorát, ami leér a vízig, és felfekszik annak tetejére. A cserevíz erre folyik rá, és ez oldalra irányítja a lezúduló folyamot. Mivel oda van csiptetve az üveghez, nem kell rá figyelni, és ahogy emelkedik a vízszint, ez is emelkedik vele együtt.
WP_20170319_19_31_38_Pro.jpg WP_20170319_19_30_39_Pro.jpg
 
Nem egy világmegváltó dolog, de gondoltam megmutatom. Aki vízcserekor sokat szenved a cserevíz betöltésével, illetve azzal, hogy a beömlő víz ne verje szét az aljzatot, annak segítség lehet ez az egyszerű módszer. Nekem szivattyú tolja fel a vizet a cserehordóból, és a cserecső vége egy csőcsiptetővel van az aki tetejéhez fogatva. Ez alá becsíptetek egy légbubis fóliát, akkorát, ami leér a vízig, és felfekszik annak tetejére. A cserevíz erre folyik rá, és ez oldalra irányítja a lezúduló folyamot. Mivel oda van csiptetve az üveghez, nem kell rá figyelni, és ahogy emelkedik a vízszint, ez is emelkedik vele együtt.
View attachment 28242 View attachment 28243

Nagyon ötletes. Vadászok is egy pukifóliát a raktárból... ;)
 
Back
Oldal tetejére