• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz hűtése (gyári megoldások)

A 300-as fölé is raktam most egy négy ventis gyári akváriumhűtőt, de ekkora kasztlit még nem hűtöttem, a taiwanost a két ventis nyilván gyorsabban hűti le... Szóval a kérdés: 300 literes akvának egy ilyen 4 ventis akva hűtő hány óra alatt kellene hogy letolja 1 fokkal a hőmérsékletét kb? Mi a tapasztalat? Azért ez már elég nagy víztömeg... Most eléggé le van szabályozva hogy este ne sivítson, de dilemmázok még hogy nem lassítottam-e be túlzottan a ventiket.
 
A 300-as fölé is raktam most egy négy ventis gyári akváriumhűtőt, de ekkora kasztlit még nem hűtöttem, a taiwanost a két ventis nyilván gyorsabban hűti le... Szóval a kérdés: 300 literes akvának egy ilyen 4 ventis akva hűtő hány óra alatt kellene hogy letolja 1 fokkal a hőmérsékletét kb? Mi a tapasztalat? Azért ez már elég nagy víztömeg... Most eléggé le van szabályozva hogy este ne sivítson, de dilemmázok még hogy nem lassítottam-e be túlzottan a ventiket.
Nekem 4 ventis van, azt 200 literig ajánlják.
Nekem fullon levitte a 30 liter hőjét 2-3 fokkal, 5-7 perc alatt.
Az pont a tizede a tiednek :D
Tehát akkor ebből arányÍthatsz :D :)
Nekem egyébént 10 voltos feszkónál már elég halk, csak suhog.
Bár aludni még nem próbáltam mellette.
 
Viszont én azt tapasztaltam, hogy 10V alatt jóval kevesebb a légáram is. 10-11V között volt meg az optimális levegő/zaj viszony.
 
Sziasztok.
Érdekelne a dennerle nano coolair termosztátoa ventilátora de nem tudom milyen hangos? Valakinek tapasztalata vele? Hangosabb mint a jbl 100-asa? Egy 40l akváriumra szeretnék valami hűtést.
 
Sziasztok.
Érdekelne a dennerle nano coolair termosztátoa ventilátora de nem tudom milyen hangos? Valakinek tapasztalata vele? Hangosabb mint a jbl 100-asa? Egy 40l akváriumra szeretnék valami hűtést.

Ezek a kis oldalfalra akasztható ventik hangosak. Hangosabbak, mint a JBL vagy Aqua Medic rendszerű sorban pakolt ventilátorok.
Az automata ki be kapcsolja, de csendet tényleg ne várj tőle.

Viszont életet ment. És kb a következő 2 hónapban van rá szükség a nappali időszakokban leginkább.
 
Ezek a kis oldalfalra akasztható ventik hangosak. Hangosabbak, mint a JBL vagy Aqua Medic rendszerű sorban pakolt ventilátorok.
Az automata ki be kapcsolja, de csendet tényleg ne várj tőle.

Viszont életet ment. És kb a következő 2 hónapban van rá szükség a nappali időszakokban leginkább.
Köszi akkor lehet marad a jbl
 
Ezek a kis oldalfalra akasztható ventik hangosak. Hangosabbak, mint a JBL vagy Aqua Medic rendszerű sorban pakolt ventilátorok.
Az automata ki be kapcsolja, de csendet tényleg ne várj tőle.

Viszont életet ment. És kb a következő 2 hónapban van rá szükség a nappali időszakokban leginkább.
Az elmúlt két hétben szinte minden éjjel fel kellett pattannom, mert elfelejtettem kikapcsolni a kis ventit és az valamikor éjjel egykor a fejemtől kevesebb, mint egy méterre hirtelen eszeveszett zörgésbe kezdett. - Tudom-tudom, akvárium nem hálószobába való. :banghead::)
 
Az elmúlt két hétben szinte minden éjjel fel kellett pattannom, mert elfelejtettem kikapcsolni a kis ventit és az valamikor éjjel egykor a fejemtől kevesebb, mint egy méterre hirtelen eszeveszett zörgésbe kezdett. - Tudom-tudom, akvárium nem hálószobába való. :banghead::)
Tegyél elé egy időkapcsolót, az csak nappal engedi működni.
 
Az elmúlt két hétben szinte minden éjjel fel kellett pattannom, mert elfelejtettem kikapcsolni a kis ventit és az valamikor éjjel egykor a fejemtől kevesebb, mint egy méterre hirtelen eszeveszett zörgésbe kezdett. - Tudom-tudom, akvárium nem hálószobába való. :banghead::)
A túrót! Én a harmadikat indítom nemsokára a hálószobában (az asszony kitekeri lassan a nyakam ) És nincs gond.
 
Ezt egy picit elkiabáltam egy idő után a jbl úgy elkezdett zörögni mint egy traktor 45 fokba, állitottam rajta 90 fok semmi hangja csak jobb mint a semmi.
 
Ezt egy picit elkiabáltam egy idő után a jbl úgy elkezdett zörögni mint egy traktor 45 fokba, állitottam rajta 90 fok semmi hangja csak jobb mint a semmi.
Én mióta a DIY lámpám ventilátoraiba 1-1 csepp motorolajat cseppentettem azóta nincs hasonló gondom. Próbáltam korábban még metabondot is, de ez idő után azzal is elkezdett rezonálni, most meg sima MOL-os 10W40 olajjal, hónapok óta minimális hanggal megy
 
Yo. Van egy Ista dupla hűtőventillátorom. Az adaptert szeretném cserélni 12V-ról egy változtathatóra, hogy csökkentsem a fordulatszámot, így a hangerőt is. Szerintetek azzal elmenne? Mire kell odafigyelni?

A jelenlegi adatai: 12 Volt, 1 Amper, 12 Watt, Input: AC 100~240V 0,5A, Output: DC 12V 1A, DC cable, polarity: Center +, csatlakozó: 5.5x2.1x10mm
A dobozon meglepő módon "current = 0,3A" szerepel. Fura.

Legyen 1A-es és mondjuk 9 vagy 10 Volton próbáljam meg, jó-e a teljesítmény és hangerő aránya?
 
Utoljára módosított:
Yo. Van egy Ista dupla hűtőventillátorom. Az adaptert szeretném cserélni 12V-ról egy változtathatóra, hogy csökkentsem a fordulatszámot, így a hangerőt is. Szerintetek azzal elmenne? Mire kell odafigyelni?

A jelenlegi adatai: 12 Volt, 1 Amper, 12 Watt, Input: AC 100~240V 0,5A, Output: DC 12V 1A, DC cable, polarity: Center +, csatlakozó: 5.5x2.1x10mm
A dobozon meglepő módon "current = 0,3A" szerepel. Fura.

Legyen 1A-es és mondjuk 9 vagy 10 Volton próbáljam meg, jó-e a teljesítmény és hangerő aránya?
Szia
Én mind a két jbl 100 ventimet dimmeltem jóval halkabb :)viszont majdnem egész nap ketyegnek.
 
Engem , nagyon érdekelne, fontos lenne, egy olyan, hogy egy 100x40x40 akvát, kb ugye belemegy, 18 liter amazónia, szerintem nettó 130-140 liter víz menne bele, egy
JBL Cooler 200 + hűtőventilátor (4 ventilátor) lehűtené, tudná tartani a 23-24 c nyáron, ha a szobába kb 28 c van ?

Vagy vegyek rá egy
JBL Cooler 300 + hűtőventilátor (6 ventilátor) ?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Engem , nagyon érdekelne, fontos lenne, egy olyan, hogy egy 100x40x40 akvát, kb ugye belemegy, 18 liter amazónia, szerintem nettó 130-140 liter víz menne bele, egy
JBL Cooler 200 + hűtőventilátor (4 ventilátor) lehűtené, tudná tartani a 23-24 c nyáron, ha a szobába kb 28 c van ?

Vagy vegyek rá egy
JBL Cooler 300 + hűtőventilátor (6 ventilátor) ?
Szerintem le hűtené a 200-as is. Nekem 2db 12cm pc venti hűti a 125l akváriumot. Tartósan 24,1-24,7 között , Igaz sokszor kapcsol be.
 
Sziasztok!
A 32°C-os vizem miatt fontolgatom egy házi barkács Peltier elemes vízhűtő használatát.
A gond,csak ott lenne,hogy alu hűtőbordán és réz csonkokon keresztül áramlana az akvárium víze.
20éve még lebeszéltek róla,a lehetséges mérgezések miatt, úgyhogy akváriumban még ki sem próbáltam.
330l vizet kellene hűtenem 29°C-os szobahőmérséklet mellett, sajnos a vízfelszíni ventilátorozás nem nagyon érdekli a hőmérőt!
(A gyári megoldások az elmebeteg árak miatt kizárva és most nincs is időm barkácsolni egy újat rozsdamentes elemekből.)
Mi a véleményetek erről?
Mérgezés lenne a vége, vagy belefér egy kis nehézfém dúsítás hőségriadó esetén?

Érzékeny a téma, mert kishalakat is nevelek éppen, de belegondolva ,hogy a vízvezetékünk is tele van vas, ólom ,és rézcsövekkel amik ugyanúgy mérgezést okozhatnának,
már nem olyan elképzelhetetlen...
Kíváncsi lennék egy mai nézőpontra a felhasznált anyagokkal kapcsolatban.
Köszönettel: Korongos
 
Ez gyari megoldasos topic., a temad helye a diy reszleg. A nehezfemek pont olyan mergezoek, mint 20 eve voltak, ez nem valtozott. Ha ennek ellenere be akarod kotni a halaidhoz, ne kerj hozza megerositest masoktol, nem fogsz kapni. A vizvezetekbol kijovo viz egyreszt mindig uj, azaz a minimalis nehezfem mennyiseg, ami az utazas soran beleoldodik nem novekszik, mint egy forgatasos rendszerben. Ha regen volt nyitva csap, azert is mondjak, hogy folyatni kell par percig. Ezenkivul azt a vizet lekezeled vizkezelovel, ami megkoti ezeket a femeket.
 
Ez gyari megoldasos topic., a temad helye a diy reszleg. A nehezfemek pont olyan mergezoek, mint 20 eve voltak, ez nem valtozott. Ha ennek ellenere be akarod kotni a halaidhoz, ne kerj hozza megerositest masoktol, nem fogsz kapni. A vizvezetekbol kijovo viz egyreszt mindig uj, azaz a minimalis nehezfem mennyiseg, ami az utazas soran beleoldodik nem novekszik, mint egy forgatasos rendszerben. Ha regen volt nyitva csap, azert is mondjak, hogy folyatni kell par percig. Ezenkivul azt a vizet lekezeled vizkezelovel, ami megkoti ezeket a femeket.
Szia,
ezt nem vitatom,ezért sem próbáltam még akváriumban,de ezt a 30fok feletti meleget már túlzásnak tartottam.
Gondoltam hátha létezik azóta valami szer,amit ha keringtetek rajta, akkor valami védőréteget képez a belső felületeken,és használhatóvá teszi akvarista használatra.
Vagy esetleg minimális használat esetén még nem következik be azonnal mérgezés,napi 3-4óra használat,csak a nagy meleg idején még beleférhet az ügyletbe, csak hogy kicsit letörjem a meleget...
Idővel lepedék is kialakul a belső felületeken,ami további védelmet biztosíthat és esetleg elfogadható lesz a használata,vagy ilyesmi...
Nem megerősítést kértem,csak gondoltam lehet valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata.
Lehet hogy a meleg sokkal rosszabb,mint az esetleges mérgezés,és nagy a vízmennyiség.
Akkor marad a hajnali ventilátor,az éjjel sikerült levinnem 28fokra, de már megint 29 a szobahőfok,úgyhogy kikapcsoltam.
Köszi:Árpi
 
Back
Oldal tetejére