• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz hűtése (gyári megoldások)

Erről a termékről van valakinek tapasztalata????Gondolkodom egy ilyenen a nagy meleg miatt.
Up Aqua termosztátos ventilátor - vízfelszín hűtő hőmérővel most csak 14 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
Kaptál azóta választ?
@viktorlantos fotózott vele, és @HUGO akváriuma felett láttam ilyet.
Nekem ez a megoldás tetszik legjobban, az üveg oldalára akasztva nem olyan tolakodó, mint a többi propeller. Ha a termosztátja is jól működik, akkor kifejezetten szimpatikus.
Most akadtam rá egy texasi véleményére, aki azt a kritikát írta, hogy túl hangos: sem aludni, sem tévézni nem lehet mellette.
 
Most akadtam rá egy texasi véleményére, aki azt a kritikát írta, hogy túl hangos: sem aludni, sem tévézni nem lehet mellette.

Texas.... 40-45 celsiusfok.... az a baj, hogy náluk légkondizni/víz kondizni kellene és nem ventilátorozni.
Ahogy egyre jobban kell működnie a hűtőknek egyre hangosabbak lesznek. Ez is hangos amikor nagyon pörgeted.

A hálószobába akvarizálással pedig tényleg nem tudok mit kezdeni. Pedig sok vevőnk van aki oda veszi az akváriumot. Egy olyan helyen ahol az orszőrmogást is hangos surrogásnak hallod nincs keresnivalója egy brümmögő dolognak. :)
 
Texas.... 40-45 celsiusfok.... az a baj, hogy náluk légkondizni/víz kondizni kellene és nem ventilátorozni.
Ahogy egyre jobban kell működnie a hűtőknek egyre hangosabbak lesznek. Ez is hangos amikor nagyon pörgeted.

A hálószobába akvarizálással pedig tényleg nem tudok mit kezdeni. Pedig sok vevőnk van aki oda veszi az akváriumot. Egy olyan helyen ahol az orszőrmogást is hangos surrogásnak hallod nincs keresnivalója egy brümmögő dolognak. :)
Közben találtam egy ausztrál "tesztelőt", ő kifejezetten csendesnek tartja. :D
Talán azon is lehet segíteni, hogy az üveg minél kevésbé vegye át a rezonálást. (Mint a régi ciklon légpumpánál: ami gumin lógott és szivacs volt közte és a fal között.:))
A külső szűrőm csöveit néhány hónappal ezelőtt sikerült teljesen véletlenül éppen úgy megcsavarni, hogy egyáltalán nem remegteti meg a sem a szekrényt, sem az akváriumot. Csak a pumpa búgása maradt meg. (Mindez fél méterre az ágyamtól, a fejemmel egy vonalban.(y) Nem mintha a korábbi zörgés veszélyeztette volna az álmomat: 8 óra munka, 4 óra gyereknyúzás, és bombát is robbanthattak volna mellettem.)
Viktor, nálatok tényleg termosztátos változat van? Sehol máshol nem találok ilyet, mindenhol csak a tekerős szabályozót látom. (Bár gondolom a fújós hűtősnél nem annyira létszükséglet egy termosztát, mint egy fűtő esetében. Néhány éve főztem halat akváriumban:(. Fagyasztani azért nagyobb kihívás lenne. :D)
 
Közben találtam egy ausztrál "tesztelőt", ő kifejezetten csendesnek tartja. :D
Talán azon is lehet segíteni, hogy az üveg minél kevésbé vegye át a rezonálást. (Mint a régi ciklon légpumpánál: ami gumin lógott és szivacs volt közte és a fal között.:))
A külső szűrőm csöveit néhány hónappal ezelőtt sikerült teljesen véletlenül éppen úgy megcsavarni, hogy egyáltalán nem remegteti meg a sem a szekrényt, sem az akváriumot. Csak a pumpa búgása maradt meg. (Mindez fél méterre az ágyamtól, a fejemmel egy vonalban.(y) Nem mintha a korábbi zörgés veszélyeztette volna az álmomat: 8 óra munka, 4 óra gyereknyúzás, és bombát is robbanthattak volna mellettem.)
Viktor, nálatok tényleg termosztátos változat van? Sehol máshol nem találok ilyet, mindenhol csak a tekerős szabályozót látom. (Bár gondolom a fújós hűtősnél nem annyira létszükséglet egy termosztát, mint egy fűtő esetében. Néhány éve főztem halat akváriumban:(. Fagyasztani azért nagyobb kihívás lenne. :D)

Nálunk az automata verzió van. A tekerővel beállítod mennyit tartson és ő ki be kapcsol ahogy működik.
Ha sokat kell mennie zajos lesz és hangosabb.

De megnyugtatlak. Nálam a 4-es Aqua Medic hűt otthon 24 órában, a NAPPALIBAN és így is csak kis feszültségen tudom élvezetesen használni. Mondjuk ez pont elég, hogy a teljes nyarat és a bődületes hőséget is kibírtam vele.

Ha már zaj, a víz klíma sem teljesen csendes. Amikor bekapcsol és megy akkor zajos.

Szóval zajra érzékenyebb embereknek a decibel szerint legalacsonyabb klímát ajánlom. Daikin? :) Ilyenkor talán már akciósan rá lehet pattanni. :)
 
A hálószobába akvarizálással pedig tényleg nem tudok mit kezdeni.
Sajnos - ahogy én is - sokan vagyunk kényszerpályán :(. A 2 szobás / 50 nm-es lakásban nem igen tudod máshova tenni az akváriumot, mint valamelyik hálószobának használt helyiségbe, lévén mindegyik az ;). DE! Ha lenne önálló nappalink, akkor tuti nem a szobába tenném/kérném :) (Mellékesen megjegyzem, hogy mi simán alszunk a 200 literes akvárium "zajai" mellett 1,5 méterre és a picúr pedig a 3 kis akvárium (kettőn külső szűrő van) mellett 0,5 méterre.)

Hogy a témához is kapcsolódjak: napközben (amikor amúgy is melegebb van) nagyobb fordulatra teszem a ventit a "Cardinia island" felett, mert úgysem zavar senkit a napközbeni alapzaj mellett. Míg éjjelre leveszem a fordulatot, hogy éppen csak menjenek a ventik. Így fixen 22°C-on tartja az akvárium vizet, míg a szoba 26-27°C is van.
 
Sziasztok,
Dennerle akasztós akvárium hűtő 96 liternél mennyit tudna lenyomni a hőmérsékleten? :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok,
Dennerle akasztós akvárium hűtő 96 liternél mennyit tudna lenyomni a hőmérsékleten? :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Szia,
Ez sokmindentől függ, már ha arra a termosztátos nano hűtőre gondolsz. Pont ilyet használok egy 20 literes fölött és remekül helytáll a kisebb fordulatra állítva. 25 fokra állítottam be, úgy hogy a szobában is kb ennyi fok volt, óránként 10 percre kapcsolt be és az akva tudta tartani a hőmérsékletet a világítás (24w) hőjét ellensúlyozva. Hangosnak hangos, illúziók arról hogy halk, ne legyenek :) . 96 liternél szerintem 1 vagy nagyobb fordulaton max 2 fokot tudna levinni, de ha figyelembe veszem hogy mekkora hangja van, én valamivel komolyabb hűtést választanék a helyedben.
 
Visszatérnék ehhez a kérdéshez: azóta van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel?
Megválaszolom a saját kérdésem. Az elmúlt napok 28-31 fokos zivataros kánikulájában sem ment a 65 literes akvárium vizének hőmérséklete 25 fok fölé. A beállított 24 fokot akkor lépte túl, amikor - hogy aludni tudjunk - kikapcsoltam néhány órára. Ami pedig a hangját illeti: nekem baromi hangos. Mintha egy hajszárító menne alacsony fordulatszámon.
Aki szabályozható adapterrel használja a ventilátorát: mit kell figyelni a ventilátor és az adapter kompatibilitásánál? (Most még néhány hétig túl fáradt leszek, hogy átgondoljam, mi-mit jelent a matricákon. :coffee:
up-aqua-hutoventillator-2.jpg
 
Megválaszolom a saját kérdésem. Az elmúlt napok 28-31 fokos zivataros kánikulájában sem ment a 65 literes akvárium vizének hőmérséklete 25 fok fölé. A beállított 24 fokot akkor lépte túl, amikor - hogy aludni tudjunk - kikapcsoltam néhány órára. Ami pedig a hangját illeti: nekem baromi hangos. Mintha egy hajszárító menne alacsony fordulatszámon.
Aki szabályozható adapterrel használja a ventilátorát: mit kell figyelni a ventilátor és az adapter kompatibilitásánál? (Most még néhány hétig túl fáradt leszek, hogy átgondoljam, mi-mit jelent a matricákon. :coffee:
View attachment 13343
ampert :D és min voltot amin még működik :)
 
ampert :D és min voltot amin még működik :)
Köszi a választ. Ma már 3 órát sikerült aludni az éjjel :coffee: most nem bízom magamban, félő, hogy elfüstölném a kütyüt. Szóval az áramerősség/amper annyi legyen, mint a gyári adapteren, és a feszültség/volt legyen állítható? :coffee::coffee:
 
Megválaszolom a saját kérdésem. Az elmúlt napok 28-31 fokos zivataros kánikulájában sem ment a 65 literes akvárium vizének hőmérséklete 25 fok fölé. A beállított 24 fokot akkor lépte túl, amikor - hogy aludni tudjunk - kikapcsoltam néhány órára. Ami pedig a hangját illeti: nekem baromi hangos. Mintha egy hajszárító menne alacsony fordulatszámon.
Aki szabályozható adapterrel használja a ventilátorát: mit kell figyelni a ventilátor és az adapter kompatibilitásánál? (Most még néhány hétig túl fáradt leszek, hogy átgondoljam, mi-mit jelent a matricákon. :coffee:
View attachment 13343
@viktorlantos, mintha lenne up aqua-s feszültségszabályozós adapter is. Nektek van ilyenetek? Vagy esetleg tudnátok rendelni hozzá (már ha nem aranyáron adják)? ;)
 
Sziasztok,
Aqua magic 2 ventis verzió szerintetek a jbl termosztátjával működne? @viktorlantos te nem próbáltad?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére