• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz hűtése (gyári megoldások)

A gyari megoldasok ezert jok, mert nem kell ezen gondolkodni es kitapasztalni az elolenyek eletenek az aran. Ebbol is a legjobb megoldas, ami az egesz szobat huti: az inverteres klima.
 
Ez csak egy hétköznapi ventilátor,nem hűt és a szobahőfok már melegebb,mint az akvárium vize.
Gondolom melegebb levegővel már nincs értelme "hűteni".
Pedig van értelme. Nálam a 10. emeleti, klíma nélküli panellakás 28-30 fokos szobahőjével hűtöm le az aki vizét stabilan 23-24 fokra. Egyetlen 12V-os, 120 mm-es venti megy, igaz csak 84literes az aki. Cserébe a párolgás miatt kb 2-3 liter vizet kell naponta utántölteni.
 
Pedig van értelme. Nálam a 10. emeleti, klíma nélküli panellakás 28-30 fokos szobahőjével hűtöm le az aki vizét stabilan 23-24 fokra. Egyetlen 12V-os, 120 mm-es venti megy, igaz csak 84literes az aki. Cserébe a párolgás miatt kb 2-3 liter vizet kell naponta utántölteni.
Ezt nem gondoltam volna.
Sajnos már csak délután tudom visszakapcsolni.
Nekem is 120-as ventilátorom van,csak 230-as,kavarja a levegőt rendesen,azért majd csinálni fogok egy ventilátor sort az adott helyemre.
Nagyon köszönöm az ismertetést nektek.
 
Leghutesnel a parolgas miatti energia veszteseggel, hoveszteseggel hutod az akvat. A venti abban segit, hogy elmozgatja a felszin felol a paras levegot es a mozgas kicsit gyorsitja is. A termodinamika miatt ha a meleg szobaban semmit sem csinalsz a hidegebb vizzel, az fel fogja venni azt a homersekletet. A leghutes hatekonysaga egyenesen aranyos az elerheto parolgo felulettel (es a levego paratartalmaval). Tommi tankja 84l 80*35cm alapterulettel, a 240 literes juvel akvarium alapterulete 121*41 cm. A 84 literesnel 33 cm2 jut 1 liter hutendo vizre, a 240nel 20 cm2. Azaz a leghutes hatekonysaga a nagyobb akvanal ketharmada a kisebbhez kepest. Ha o 4 fok kulonbseget tud csinalni 30C° levegohomerseklethez kepest, akkor te a legjobb esetben is max 2,5 fogsz.
 
Leghutesnel a parolgas miatti energia veszteseggel, hoveszteseggel hutod az akvat. A venti abban segit, hogy elmozgatja a felszin felol a paras levegot es a mozgas kicsit gyorsitja is. A termodinamika miatt ha a meleg szobaban semmit sem csinalsz a hidegebb vizzel, az fel fogja venni azt a homersekletet. A leghutes hatekonysaga egyenesen aranyos az elerheto parolgo felulettel (es a levego paratartalmaval). Tommi tankja 84l 80*35cm alapterulettel, a 240 literes juvel akvarium alapterulete 121*41 cm. A 84 literesnel 33 cm2 jut 1 liter hutendo vizre, a 240nel 20 cm2. Azaz a leghutes hatekonysaga a nagyobb akvanal ketharmada a kisebbhez kepest. Ha o 4 fok kulonbseget tud csinalni 30C° levegohomerseklethez kepest, akkor te a legjobb esetben is max 2,5 fogsz.
-2,5 fokkal én már boldog leszek,leginkább a 30 feletti hőfokot tartom gáznak,attól ilyedtem meg.Sajnos az akvárium nem valami előnyös ebből a szempontból ,mert csak ~100x60cm alapterületem van a ~300l vízre.
A szoba 29 fokos -2 a hűtéssel az 27 fok lenne, ha minden igaz,de akkor én már örülök.
Köszi:Árpi
 
-2,5 fokkal én már boldog leszek,leginkább a 30 feletti hőfokot tartom gáznak,attól ilyedtem meg.Sajnos az akvárium nem valami előnyös ebből a szempontból ,mert csak ~100x60cm alapterületem van a ~300l vízre.
A szoba 29 fokos -2 a hűtéssel az 27 fok lenne, ha minden igaz,de akkor én már örülök.
Köszi:Árpi
Megpróbálnám 2 (vagy akár 3) 120 mm-es ventivel is.
Egymás mellé téve elég nagy felületet fújnának, sokat javulna a hatékonyság és összességében filléres befektetés.
 
Megpróbálnám 2 (vagy akár 3) 120 mm-es ventivel is.
Egymás mellé téve elég nagy felületet fújnának, sokat javulna a hatékonyság és összességében filléres befektetés.
Igen,majd ki akarom próbálni több ventivel ,de már ezzel az eggyel is sikeres vagyok.
Délután ~5órakor 29°C fogadott, ami este 9-re lement 27-re!
A párolgás tényleg beindult,szerintem,csak a tegnapi éjjel eltűnt ~5liter.
A tetőket elhúztam,elöl-hátul 7-8cm rést hagyva, ahol süvít kifele a ventilátor párás levegője:
 

Attachments

  • 20210624_224756_1.gif
    20210624_224756_1.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 15
  • 20210624_230156.jpg
    20210624_230156.jpg
    293.2 KB · Megtekintések: 16
Igen,majd ki akarom próbálni több ventivel ,de már ezzel az eggyel is sikeres vagyok.
Délután ~5órakor 29°C fogadott, ami este 9-re lement 27-re!
A párolgás tényleg beindult,szerintem,csak a tegnapi éjjel eltűnt ~5liter.
A tetőket elhúztam,elöl-hátul 7-8cm rést hagyva, ahol süvít kifele a ventilátor párás levegője:
-Lemaradt:
Még az egyik ledvilágításomat is kikapcsoltam,mert rohadtul melegítettek párban, -gondoltam ilyenkor egy is bőven elég belőlük-,
szóval ez is hozzájárulhatott nem kis mértékben a sikeres hőfokcsökkentéshez...
Mégegyszer mindenkinek köszönöm a segítséget! Árpi
 
Back
Oldal tetejére