• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vedlés (nem döglött csak levetette szoros gúnyáját)

A leírásod alapján ezek a garnélák neocaridinák, akiknek megfelel a csapvíz.
Ez a vízszűrő, ha tényleg lágyít, akkor a bibi ott lehet, hogy nagyon lágy a vizük. Vissza kell keményíteni a vizüket fokozatosan, napi 20-30% csapvizes vízcserével. Ezt a vízszűrőt én elfelejteném.
Ezekhez a garnélákhoz nem kell feltétlen RO, de ha az ember a nekik megfelelő mértékben pótolja a megfelelő ásványi anyagokat (kálcium, magnézium sók), azzal is lehet akvarizálni.
 
Sziasztok!
Yellow Fire Garnèláknál azt veszem észre egyre többüknèl, h hátukon erősebb citromsárga csík vonul. Ők szelektálni valók, vagy a vedlèssel függ össze ( nem tudnak- most fognak èsatöbbi) ?

Előre is köszönöm a választ!
 
Sziasztok!
Ma vedlet elsőnek nálam garnéla, ha jól tudom az jót jelent hogy amit levedlet az teljesen átlátszó és nem szakadt le se a lába se semmi más része. Illetve hogy ez egy vissza jelzés afelől hogy megvan minden tápanyag a számukra. Ebben kérnék megerősitést vagy megcáfolást ha rosszul tudom esetleg. 26938949_c8e39e3311d6ace3de5699289de6a5bd_m.jpg
 
Sziasztok!
Ma vedlet elsőnek nálam garnéla, ha jól tudom az jót jelent hogy amit levedlet az teljesen átlátszó és nem szakadt le se a lába se semmi más része. Illetve hogy ez egy vissza jelzés afelől hogy megvan minden tápanyag a számukra. Ebben kérnék megerősitést vagy megcáfolást ha rosszul tudom esetleg. View attachment 153471
Amíg bunda van csak, addig jó vagy. A vízparamétereken nem szabad hirtelen változtatni. Neocaridina, ha jól sejtem.
 
Nálunk minden nap van ilyen,jajj megint egy dög!Ááááh nem az csak egy bunda.Micsoda megkönnyebülés.
Mert mindig a legeldugottabb helyen látszik,és nem teljesen kivehető,hogy valójában mi is az.
Szeretném egyszer videóra venni.
Nálam is így kezdődött a reakció 😄.
 
Back
Oldal tetejére