• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

Sziasztok.
Egy általam eddig ismeretlen Aliant vettem észre az akváriumban. Csak egy Betta és vadas garnélák, csigák lakják az akváriumot. Az alienek (2db eddig) kb.2mm nagyságú gombóc formájú állatkák. Elég gyorsan mozognak. Nemrég vettem ide növényeket, valószínű azokkal kerültek be. Nem örülök :devil:. Help!
Olyan mint egy kis fehér egér.:D
Viccet félretéve, nem vízi ászka véletlenül? :cool:
 
Nem hasonlít az ászkarákokra. Ez inkább gömbölyű, mint lapos és nem látom hogy szelvényezett lenne. Mindenesetre a Bettán nincs ilyen állat és a garnélát is kikerüli. Remélem nem élősködő.
 
Sziasztok.
Egy általam eddig ismeretlen Aliant vettem észre az akváriumban. Csak egy Betta és vadas garnélák, csigák lakják az akváriumot. Az alienek (2db eddig) kb.2mm nagyságú gombóc formájú állatkák. Elég gyorsan mozognak. Nemrég vettem ide növényeket, valószínű azokkal kerültek be. Nem örülök :devil:. Help!
Ilyen időnként nálam is volt, de amióta beállt az akvárium, nincs egy sem. Ill. lehet, hogy nem volt ínyükre a CO2.
Melyik akvádban van?
 
Ilyen időnként nálam is volt, de amióta beállt az akvárium, nincs egy sem. Ill. lehet, hogy nem volt ínyükre a CO2.
Melyik akvádban van?
A Vadas akváriumban vannak, 1 hónapos az akvárium, nincs benne co2. De ilyen állatokat még egyik akváriumomban sem láttam. Ha nem károsak, akkor nem zavarnak. Van szaporulat garnélákból, és a Bettán sem látok semmi különöset. A kis alieneket csak az aljzaton láttam rohangálni.
 
A Vadas akváriumban vannak, 1 hónapos az akvárium, nincs benne co2. De ilyen állatokat még egyik akváriumomban sem láttam. Ha nem károsak, akkor nem zavarnak. Van szaporulat garnélákból, és a Bettán sem látok semmi különöset. A kis alieneket csak az aljzaton láttam rohangálni.
Igen, nálam is ott sürgölődtek, de aztán ahogy a semmiből előbukkantak, úgy el is tűntek. Igaz több idő kellett, mint 4 hét, de nem sokkal. Sűrűbban cseréltem vizet, ill. porszívóztam. Lehet, hogy Neked is érdemes volna megtenni, hátha bejönne a Vadasban is.
 
Sziasztok,
tudja valaki, mi ez a barna valami ami megjelent több helyen is a red moor ágakon?
Van ahol 10 cm hosszú.
20191227_175507.jpg
 
Csigákat pátyolgatok egy befőttesüvegben, amiket egy növénnyel kaptam. Maláj tornyoscsigának nézem őket. A legnagyobbak is még csak fél centisek lehetnek, de már szaporodnak.
De nemis ez a lényeg, hanem találtam egy csomó bogarat, vagy kullancsot. Nagyon aprók, de sikerült lencsevégre kapni őket.
Nem tudjátok mik ezek?
Félek, hogy kiugranak az üvegből és kiszívják a véremet. :)

 
Még pár darab van belőle ha kell. :)
Köszönöm a felajanlásod, de messze lakok és nem szeretnem a hosszú postázási stressznek kitenni ezeket a joszagokat. (Ez a diplomatikus változata az eredeti mondatnak: fujj, dehogy kellenek, a te tetveid, maradjanak is azok.)

Azért érdekesek. Mocskot esznek? Talan hasznosak is.

A kagylosrákok jópofák. :)

Nálam ketto ilyen jott be télire:
IMG_20201024_223640.jpg

Két nap alatt kiirtották az akvárium környekén élö ugrovillas- csaladot. Konkrétan nem láttam, hogy megölik öket, de nagyon régota mindig voltak a viz felszinen pattogo ugrovillasok, es két napja, amiota meglattam az elso katicat, eltuntek az ugrancsok... Tehat csak rajuk tudok gyanakodni.
 
Csigákat pátyolgatok egy befőttesüvegben, amiket egy növénnyel kaptam. Maláj tornyoscsigának nézem őket. A legnagyobbak is még csak fél centisek lehetnek, de már szaporodnak.
De nemis ez a lényeg, hanem találtam egy csomó bogarat, vagy kullancsot. Nagyon aprók, de sikerült lencsevégre kapni őket.
Nem tudjátok mik ezek?
Félek, hogy kiugranak az üvegből és kiszívják a véremet. :)

Jó tipp a kullancs, ezek ugyanis atkák, tehát a rokonai.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére