• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

Nem tudom hogyan tudok fényképet feltölteni arra még nem jöttem rá, ( lehet arra még nem vagyok jogosult? vagy ez nincs korlátozva?)
És miután meglett az akvárium berendezve, halakkal betelepítve és regisztráltam ide akkor már én is úgy láttam hogy lehet a méretéhez képest sok, de gondoltuk hogy ha a ,,szakértő'' azt mondja hogy lehet akkor biztos úgy van...
Még kell hozzászólás ahhoz, hogy tudj feltölteni képet, addig is külső tárhelyről tudsz linkelni (pl. Flickr).
Nyiss egy naplót magatoknak, ott pikk-pakk összejön a kellő mennyiség. ;)
 
Valószínűleg pete formájában hurcoltátok be.
Szedd ki nyugodtan a csigákat. Az a biztos, aztán meglátod, hogy találsze-e később az akvában.
Félre ne érts, nem kötözködöm, de 40 liter nem ideàlis a neonhalaknak. Nekik nagyobb kell és minél nagyobb csapat, annál jobb.
A kolibri és a betta elég a 40 literbe.
Páncélosok közül is a törpe cory alkalmas ebbe a méretbe (C. pygmaeus és habrosus).
Persze ne rohanj most eladni őket, ha jól érzik magukat, egészségesek, akkor rendben. Csak mint infot akartam, hogy tudd.
Sok sikert a továbbiakban, és reméljük mihamarabb egy szép növényes akva tulajdonosaként köszönthetünk majd!:)(y)

Igen a párom szerint is ki kéne vegyük csak én sajnálom őket... :p
Nem értem félre és minden segítséget nagyon köszönök, és igen utólag ezt én is olvastam, hogy nagyobb helyet igényelnek, jövőre tervezünk is majd nagyobbat (aminél majd már inkább a ti segítségetek fogom kérni) de én úgy látom hogy egyelőre jól érzik magukat a kolibrikkel már egy rajt képeznek, együtt úszkálnak, bolondoznak. Törpe páncélosaink vannak akiknek köszönhetően gyönyörű tiszta a vizünk, de természetesen amint lehetőségünk lesz kapnak nagyobb otthont! :)
Köszönöm a segítséget és a jó kívánságot! :)
 
Még kell hozzászólás ahhoz, hogy tudj feltölteni képet, addig is külső tárhelyről tudsz linkelni (pl. Flickr).
Nyiss egy naplót magatoknak, ott pikk-pakk összejön a kellő mennyiség. ;)

Erre gondoltam igen! :) akkor amint meglesz a jogosultságom küldök képet, nyilván egyszerűbb lenne úgy segítenetek! :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
 
Na látod ez most egy jó kérdés. :DA hólyagcsiusznak csúcsos a háza, tányérból viszont nem láttam még ilyen foltosat. Pedig én is nevelgetek egyet, és a hólyaghoz képest sokkal lassabban nő, plusz nem barátkoznak egymással. Viszont láttam már, hogy erre is rámondták azt, hogy hólyag. Várjunk egy csigaszakértőt. ;)
 
Nálam nőtt valahogy egy foltos tányércsigu. A képen lévőnek a háza nem tűnik csúcsosnak, úgyhogy szerintem is inkább tányér lesz.
Szerintem is, csak nem akartam mondani, ha mégsem. Weboldalakon csak a tiszta piros, fehér, vagy kékeket találtam, gondolom náluk a párducmintás számít a vadasnak.
Ha valóban tányér, én pár darabot megtartanék, a további utódokat pedig reptetném. Jópofák, nálam egy fehér nyaldossa az üveget, és nagyon csípem. :D
 
Szerintem is, csak nem akartam mondani, ha mégsem. Weboldalakon csak a tiszta piros, fehér, vagy kékeket találtam, gondolom náluk a párducmintás számít a vadasnak.
Ha valóban tányér, én pár darabot megtartanék, a további utódokat pedig reptetném. Jópofák, nálam egy fehér nyaldossa az üveget, és nagyon csípem. :D

Köszönöm Nektek! :)
Reméltem, hogy ilyesmi lesz a válasz, akkor megtartom és figyelem a populációt! :)
Amúgy kell róluk tudni valamit?
 
Weboldalakon csak a tiszta piros, fehér, vagy kékeket találtam, gondolom náluk a párducmintás számít a vadasnak.

Ezt találtam róluk:
A nagy tányércsiga, körülbelül 3 cm átmérőjű és 1 cm magas háza nagy, korong alakú. Színe vörösbarna vagy zöldes barna, mely alul világosabb. Létezik belőle világoskék és rózsaszín változat is. A fiatal csigák háza gyakran pöttyös mintázatú is lehet, de ahogy öregszenek ezek a pöttyök eltűnnek.

Read more: http://diszhal.info/Planorbarius_corneus.php#ixzz52gVxgH57
 
Köszönöm Nektek! :)
Reméltem, hogy ilyesmi lesz a válasz, akkor megtartom és figyelem a populációt! :)
Amúgy kell róluk tudni valamit?
Bármit megesznek, mindenen átgázolnak, és nincsenek tisztában a saját méreteikkel. Az enyém már párszor beszorult ide-oda. Plusz képesek bealgásodni. :D Az egyetlen dolog, amire talán tényleg figyelni kell, hogy ha gyógyszeres kezelésre szorulsz, feltétlenül vedd ki, azok a szerek általában ártalmasok a puhatestűekre. Amúgy pedig kellemes nevelgetést. :)
 
Ezt találtam róluk:
A nagy tányércsiga, körülbelül 3 cm átmérőjű és 1 cm magas háza nagy, korong alakú. Színe vörösbarna vagy zöldes barna, mely alul világosabb. Létezik belőle világoskék és rózsaszín változat is. A fiatal csigák háza gyakran pöttyös mintázatú is lehet, de ahogy öregszenek ezek a pöttyök eltűnnek.

Read more: http://diszhal.info/Planorbarius_corneus.php#ixzz52gVxgH57
Fura, ezt még olvastam is annak idején. De tényleg csak a színes változatok léte maradt meg, biztos mert nagyon szeretnék egy kéket. :D
 
Ezt találtam róluk:
A nagy tányércsiga, körülbelül 3 cm átmérőjű és 1 cm magas háza nagy, korong alakú. Színe vörösbarna vagy zöldes barna, mely alul világosabb. Létezik belőle világoskék és rózsaszín változat is. A fiatal csigák háza gyakran pöttyös mintázatú is lehet, de ahogy öregszenek ezek a pöttyök eltűnnek.

Read more: http://diszhal.info/Planorbarius_corneus.php#ixzz52gVxgH57

Köszi az infókat! :) :p
 
Ha kék lesz neked adom! :p :)
Sajna kétlem, hogy barnából bekékülne. :( Nekem is van egy sötétebb, pöttyös példányom külön rakva. Nem akarok kis csigákat vadászni, úgyhogy nálam maradt az 1 csiga/medence felállás, minden betolakodó repül a műanyagdobozba.
Részemről off vége, menjünk át egy csigás topikba, ha van még kérdésed. ;)
 
Sajna kétlem, hogy barnából bekékülne. :( Nekem is van egy sötétebb, pöttyös példányom külön rakva. Nem akarok kis csigákat vadászni, úgyhogy nálam maradt az 1 csiga/medence felállás, minden betolakodó repül a műanyagdobozba.
Részemről off vége, menjünk át egy csigás topikba, ha van még kérdésed. ;)

:D úgy értettem hogy ha későbbiekben lenne majd kékem! :)
De rendben! :) köszi a segítséget én is ezt a példát fogom követni! :)
 
Sziasztok!

A "Három jeles szürkében" már tettem föl képet ezekről az apró élőlényekről, de ott csak távolabbi képeket sikerült csinálnom róluk:
Most sikerült egy üvegen elhelyezkedő telepet lefényképeznem:
K%25C3%25A9p%2520024.jpgK%25C3%25A9p%2520025.jpg
Kicsit nagyobban (sajnos ennél többre nem képes a gépem):
K%25C3%25A9p%2520026.jpg

Bár annak idején nem sikerült @Moszat kolleginához eljutni a "valamikkel", mostanság beugrott hogy mi lehetett: Cyklops lárvák tömege - ez magyarázza a csoportos mozgást és az apró termetüket.

A.ttila
 
Sikerült több beazonosítatlan dolognak is elszaporodnia az akváriumomban, amiről azt se tudom megállapítani, hogy kúszik vagy mászik.


Ha valaki felismer bármi állatkát, amit lát, akkor legyen szíves felvilágosítani. Köszönöm! :)
 
Sziasztok.
Egy általam eddig ismeretlen Aliant vettem észre az akváriumban. Csak egy Betta és vadas garnélák, csigák lakják az akváriumot. Az alienek (2db eddig) kb.2mm nagyságú gombóc formájú állatkák. Elég gyorsan mozognak. Nemrég vettem ide növényeket, valószínű azokkal kerültek be. Nem örülök :devil:. Help!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére