• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

Sziasztok! Ez mi lehet? Elég ronda... Barna színe van és csőszerű, ha a videóról nem lenne egyértelmű. Hydra lehet? Közelről úgy néz ki mint a tengeri rószának a csápjai vagy milye. :D És amelyik levélbe kapaszkodik az teljesen elrohadt
Ez nem hidra. A hidra kisebb mint a videódban lévő akármi és máshogy néz ki:
Brown-hydra-showing-budding.jpg
 
Igen. Holnap megnézem mikroszkóp alatt hogy mi a fene lehet ez, de nem hiszem hogy alga. Régebben már mintha vettem volna ki ilyet, úgy látszik vissza nőtt :/
Elég rossz a felvétel, lőthetnél róla egy jobbat. Kíváncsi vagyok, hogy miez. Tiszta horror.
Ha kiveszed az akiből, dobd bele egy pohárba, neveld és nézd meg hogy mi lesz belőle. Lehet, hogy valami ilyesmi:
20080617tengerisz5.jpg
 
Elég rossz a felvétel, lőthetnél róla egy jobbat. Kíváncsi vagyok, hogy miez. Tiszta horror.
Ha kiveszed az akiből, dobd bele egy pohárba, neveld és nézd meg hogy mi lesz belőle. Lehet, hogy valami ilyesmi:
View attachment 30148
Előfordulhat :D. Amúgy lehet hogy beképzelem de néha mintha nem az áramlat mozgatná hanem magától mozogna. Sajnos a szoftveres zoom miatt lett ilyen rossz, holnap ha kiveszem csinálok róla közeli képeket, nem húzom le amíg ki nem derítettem mi ez mert egyszer már megszabadultam egytől :/
 
Utoljára módosított:
Előfordulhat :D. Amúgy lehet hogy beképzelem de néha mintha nem az áramlat mozgatná hanem magától mozogna. Sajnos a szoftveres zoom miatt lett ilyen rossz, holnap ha kiveszem csinálok róla közeli képeket, nem húzom le amíg ki nem derítettem mi ez mert egyszer már megszabadultam egytől :/
Téged ismerve még a végén indítasz neki egy akváriumot :ROFLMAO::p
 
Sziasztok!
Nekem is lett egy valamim:
DSC_0001.JPG
Ma reggel induláskor vettem észre, gyorsan lekaptam. Mellette balra a kis barna folt egy pajzscsiga, így lehet méretet is viszonyítani. Nem tudom, hogy mozog-e, az csak este fog kiderülni, szinte átlátszó, a belsejében mintha lett volna pár fehér pötty. Tegnap szerintem még nem volt ott, vagy azóta képződött, vagy ma mászott oda.
 
Sziasztok!

Van sok "valamim". :confused: 1mm körüli lények lepték el az akváriumom. Planáriára tippeltem, de képek alapján nem stimmel, vagy csak én nézem be.
Mi lehet ez? Káros? Irtandó? Ha irtandó, akkor mivel? Garnélák vannak csak az akiba rajtuk kívül.
36659724484_665fa879b4_h.jpg20170928_120913 by Ákos Zseli, on Flickr
 
Sziasztok. Az anubiasokon es bucekon egy par hete gyanus sargas barna foltok jelentek meg. Gondoltam hianytuneteik vannak, tapoztam, de nem segitett. Most ugynazokat a foltokat latom az aki uvegen. Kozben pajzscsiga invaziom lett. Elkepzelheto hogy ezeknek a kis .....nek ez a peteje? A novenyeim amugy jol vannak. Nem halnak el a levelek, csak csunyak.
Bocs ha rosszak a kepek telefonom van csak. Az elson a kovek kornyeken lathaok a foltok az uvegen.

20171125_180748.jpg 20171121_161914.jpg
 
Sziasztok!

Van sok "valamim". :confused: 1mm körüli lények lepték el az akváriumom. Planáriára tippeltem, de képek alapján nem stimmel, vagy csak én nézem be.
Mi lehet ez? Káros? Irtandó? Ha irtandó, akkor mivel? Garnélák vannak csak az akiba rajtuk kívül.
View attachment 4115820170928_120913 by Ákos Zseli, on Flickr

Nekem ilyenek vannak kismillióan. Tudsz róluk valamit?
 
Nekem ilyenek vannak kismillióan. Tudsz róluk valamit?
Sziasztok!

Van sok "valamim". :confused: 1mm körüli lények lepték el az akváriumom. Planáriára tippeltem, de képek alapján nem stimmel, vagy csak én nézem be.
Mi lehet ez? Káros? Irtandó? Ha irtandó, akkor mivel? Garnélák vannak csak az akiba rajtuk kívül.
View attachment 4115820170928_120913 by Ákos Zseli, on Flickr

kagylósrák?
ha elég fürgék akkor azok lesznek.
Nem ártanak csak ha sokan vannak zavaróak.
 
Sziasztok! Még nem vagyok nagyon járatos itt, de ma én is találtam ,,VALAMIT'' az akimban... nem vagyok benne biztos de icipici csigának tűnik. Szerintetek ártalmas lehet? Igazából semmilyen élőlényt nem szívesen bántanék és ha már a semmiből lett, megtartanám, de azt olvastam hogy ezek hamar elszaporodnak és utána lehetetlen ,,kilakoltatni'' őket. Mi a véleményetek?
 
Sziasztok! Még nem vagyok nagyon járatos itt, de ma én is találtam ,,VALAMIT'' az akimban... nem vagyok benne biztos de icipici csigának tűnik. Szerintetek ártalmas lehet? Igazából semmilyen élőlényt nem szívesen bántanék és ha már a semmiből lett, megtartanám, de azt olvastam hogy ezek hamar elszaporodnak és utána lehetetlen ,,kilakoltatni'' őket. Mi a véleményetek?
Szia!
Üdvözlünk itt.
Nem valószínű, hogy gondot fog okozni.
Veszélytelenek a lakókra és legtöbbször a növényekre is.
Tartsd meg, ha nagyon elszaporodnak, kiszedheted őket kézzel, szerezhetsz Helenat (csigaevő csigát) vagy törpe gömbhalat akik kordában tartják majd őket.
 
Szia!
Üdvözlünk itt.
Nem valószínű, hogy gondot fog okozni.
Veszélytelenek a lakókra és legtöbbször a növényekre is.
Tartsd meg, ha nagyon elszaporodnak, kiszedheted őket kézzel, szerezhetsz Helenat (csigaevő csigát) vagy törpe gömbhalat akik kordában tartják majd őket.

Először is köszönöm szépen! :)
A probléma az hogy eléggé korlátozott hogy mit tehetek az akimba mert van egy Bettám, és eléggé szemtelen a kicsike :p azt vettem észre hogy vele (csigusszal) is farkasszemet nézett... van olyan teremtmény akit ha esetleg eldurvulna a helyzet, betelepíthetnék a Betta mellé is?
Nagyon szépen köszönöm a segítségetek!
 
Először is köszönöm szépen! :)
A probléma az hogy eléggé korlátozott hogy mit tehetek az akimba mert van egy Bettám, és eléggé szemtelen a kicsike :p azt vettem észre hogy vele (csigusszal) is farkasszemet nézett... van olyan teremtmény akit ha esetleg eldurvulna a helyzet, betelepíthetnék a Betta mellé is?
Nagyon szépen köszönöm a segítségetek!
A Betta egyedüli lakója az akvànak? Mekkora az akvárium?
Akkor a gömbhalak kizàrva, mert csipkedhetik a hosszù ùszójù halfajokat.
Ha jelenleg még csak egy csiguszod van, ne aggòdj.
Ha megszaporodnak, szerezz bele csigaevő csigát.
De lehet a Bettád is elintézi...
 
A Betta egyedüli lakója az akvànak? Mekkora az akvárium?
Akkor a gömbhalak kizàrva, mert csipkedhetik a hosszù ùszójù halfajokat.
Ha jelenleg még csak egy csiguszod van, ne aggòdj.
Ha megszaporodnak, szerezz bele csigaevő csigát.
De lehet a Bettád is elintézi...

Egy kb. 40l-es akváriumunk van, még teljesen zöldfülűként kezdtünk mindent egy ajándékba kapott Bettával, ami nagyon pici akiban volt és a díszhalkereskedésben egy eladó segítségével rendeztük be ezt a jelenlegit, így van most ( a bettán kívül) 8 neonhalunk, 6 kolibrink, meg négy páncélosunk.
A csiga szerű állatkából eddig kettőt láttam, fogalmam sincs honnan kerültek az akiba, azt olvastam hogy talán valamelyik növénnyel hozhattuk be, bár a legutolsó növényünk már kb. egy hónapja bent van. Így nem értem a dolgot. Remélem azért nem lesz velük problémánk, viszont amit ajánlottál csigaevő csiga arról is azt olvastam hogy szintén gyorsan szaporodik, ez akkor szélmalom harcot jelent? Mit gondoltok mégis érdemesebb lenne még most megszabadulni tőlük?
Köszönöm szépen a segítségetek!
 
Szia!
Egy fénykép mindenképpen segítség lenne, hogy meg tudják mondani, milyen csigusszal is van dolgotok. Ha hólyag, akkor az szerintem irtandó kategória. Iszonyatosan el tud szaporodni. 1 hete költöztettem ki 2 egyedet egy kísérleti mini műanyagdobozba. Ma két petecsomót fedeztem fel, és még huncutkodás közben is rajtakaptam őket.
Ha postakürtöt sikerült behurcolni, az tudtommal nem annyira szapora, és még szép is tud lenni. Szóval mindenképpen kéne egy fénykép, vagy pontos leírás.
A másik, hogy nem sok ez a hal 40 literre?
 
Szia!
Egy fénykép mindenképpen segítség lenne, hogy meg tudják mondani, milyen csigusszal is van dolgotok. Ha hólyag, akkor az szerintem irtandó kategória. Iszonyatosan el tud szaporodni. 1 hete költöztettem ki 2 egyedet egy kísérleti mini műanyagdobozba. Ma két petecsomót fedeztem fel, és még huncutkodás közben is rajtakaptam őket.
Ha postakürtöt sikerült behurcolni, az tudtommal nem annyira szapora, és még szép is tud lenni. Szóval mindenképpen kéne egy fénykép, vagy pontos leírás.
A másik, hogy nem sok ez a hal 40 literre?

Nem tudom hogyan tudok fényképet feltölteni arra még nem jöttem rá, ( lehet arra még nem vagyok jogosult? vagy ez nincs korlátozva?)
És miután meglett az akvárium berendezve, halakkal betelepítve és regisztráltam ide akkor már én is úgy láttam hogy lehet a méretéhez képest sok, de gondoltuk hogy ha a ,,szakértő'' azt mondja hogy lehet akkor biztos úgy van...
 
Egy kb. 40l-es akváriumunk van, még teljesen zöldfülűként kezdtünk mindent egy ajándékba kapott Bettával, ami nagyon pici akiban volt és a díszhalkereskedésben egy eladó segítségével rendeztük be ezt a jelenlegit, így van most ( a bettán kívül) 8 neonhalunk, 6 kolibrink, meg négy páncélosunk.
A csiga szerű állatkából eddig kettőt láttam, fogalmam sincs honnan kerültek az akiba, azt olvastam hogy talán valamelyik növénnyel hozhattuk be, bár a legutolsó növényünk már kb. egy hónapja bent van. Így nem értem a dolgot. Remélem azért nem lesz velük problémánk, viszont amit ajánlottál csigaevő csiga arról is azt olvastam hogy szintén gyorsan szaporodik, ez akkor szélmalom harcot jelent? Mit gondoltok mégis érdemesebb lenne még most megszabadulni tőlük?
Köszönöm szépen a segítségetek!
Valószínűleg pete formájában hurcoltátok be.
Szedd ki nyugodtan a csigákat. Az a biztos, aztán meglátod, hogy találsze-e később az akvában.
Félre ne érts, nem kötözködöm, de 40 liter nem ideàlis a neonhalaknak. Nekik nagyobb kell és minél nagyobb csapat, annál jobb.
A kolibri és a betta elég a 40 literbe.
Páncélosok közül is a törpe cory alkalmas ebbe a méretbe (C. pygmaeus és habrosus).
Persze ne rohanj most eladni őket, ha jól érzik magukat, egészségesek, akkor rendben. Csak mint infot akartam, hogy tudd.
Sok sikert a továbbiakban, és reméljük mihamarabb egy szép növényes akva tulajdonosaként köszönthetünk majd!:)(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére