• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

Sziasztok srácok! Nem tudom hogy jó helyre írok -e de nem találtam neki megfelelő topikot. A helyzet a következő: az akvárium 4 hete üzemel...ma este munkából hazajövet látom hogy csiga van az akiban.Ha én a csigát benne hagyom akkor eldurvul a helyzet vagy érdemes lépni ellene?
 
Sziasztok srácok! Nem tudom hogy jó helyre írok -e de nem találtam neki megfelelő topikot. A helyzet a következő: az akvárium 4 hete üzemel...ma este munkából hazajövet látom hogy csiga van az akiban.Ha én a csigát benne hagyom akkor eldurvul a helyzet vagy érdemes lépni ellene?
Én nem hagynám benne... manuális eltávolítás, aztán ha eldurvul esetleg a helyzet: csigaevő csiga, nálam megoldotta a problémát, valszeg egyik növénnyel "cipelted" be az aksiba a csigákat.
 
Üdv A. Kavicsos!
Szeretném megkérdezni, hogy mi van a "valami"-vel? :)

Most olvastam el ezt a topic-ot, és így most furdal, hogy végül is mi is a "valami"? :)
Ráadásul a következőt írtad:
Biztos meg lesz osztva a végső befutó neve (ha Magyar nincs is a Latin biztos). Képről nyilatkozik majd Moszat Szakértőnk!

Ne érts félre, nem követelőzésként írom, (ááá dehogy :whistle: :) ) de gondoltam hátha március óta kiderült már, hogy kik is ŐK :alien:
 
Ma egy ilyen "valamit" találtam a nagy akváriumomban:

DSC_1462.jpg


DSC_1464.jpg


DSC_1465.jpg


Ez meg mi??... :eek:
Csak nem valami pióca?? Na de hogy?? Honnan??... :wideyed:
 
Ez meg mi??...
Csak nem valami pióca?? Na de hogy?? Honnan??...
Így első ránézésre pedig arra emlékeztet.
Azt próbáld végig venni, hogy mik történtek mostanában, illetve hogy élővízből került-e be valami a rendszerbe.
 
Így első ránézésre pedig arra emlékeztet.
Azt próbáld végig venni, hogy mik történtek mostanában, illetve hogy élővízből került-e be valami a rendszerbe.
Semmi... 5 hónapos az akvárium, nővényeket csak GA-ból veszek, pár mohát itt fórumról.
Panelházban a 7.én lakom és semmi élővíz nincs a környéken.... ill. de - egy kis patak folyik át úgy 150 méterre :D De onnan csak nem repül át egy pióca! :ROFLMAO:
 
Semmi... 5 hónapos az akvárium, nővényeket csak GA-ból veszek, pár mohát itt fórumról.
Panelházban a 7.én lakom és semmi élővíz nincs a környéken.... ill. de - egy kis patak folyik át úgy 150 méterre :D De onnan csak nem repül át egy pióca! :ROFLMAO:
Élővízből gyűjtött kaja (cyclops, daphnia, szúnyoglárva), esetleg nagyvonalúan lemosott dekor (kő, fa) nem járt indítás óta a medencében?
Ha nem, akkor nincs más válasz: teleportálta magát 150 méterről.;)
 
Élővízből gyűjtött kaja (cyclops, daphnia, szúnyoglárva), esetleg nagyvonalúan lemosott dekor (kő, fa) nem járt indítás óta a medencében?
Ha nem, akkor nincs más válasz: teleportálta magát 150 méterről.;)
Nem, semmi olyasmi, csak száraz táppal etetek ill. olykor zöldséget dobok be :)
Hát igen... ez tényleg rejtély hogy ez a dög hogyan és honnan tudott belekerülni a nagy medencémbe... :bag:
Minden esetre remélem hogy csak ez az egy volt és az egyik legyezőm halála rejtély fog maradni :cry:
 
Nem, semmi olyasmi, csak száraz táppal etetek ill. olykor zöldséget dobok be :)
Hát igen... ez tényleg rejtély hogy ez a dög hogyan és honnan tudott belekerülni a nagy medencémbe... :bag:
Minden esetre remélem hogy csak ez az egy volt és az egyik legyezőm halála rejtély fog maradni :cry:

Én magyar kertészetben találkoztam korábban ilyesmivel.
Gondolom a nevelési körülmények miatt lehetett, mert a külföldi kertészetekből még sosem kaptunk.
 
Sziasztok!

A nano garnélásomban néhány hete megjelentek, és úgy látom, hogy egyre jobban szaporodnak ilyen nagyon pici fehér élőlények (sokkal kisebb, mint a kagylórák). Ott vannak a talajon, az üvegen és a vízben is nagyon gyorsan "repkednek". Mi lehet ez?
 
Sziasztok!

A nano garnélásomban néhány hete megjelentek, és úgy látom, hogy egyre jobban szaporodnak ilyen nagyon pici fehér élőlények (sokkal kisebb, mint a kagylórák). Ott vannak a talajon, az üvegen és a vízben is nagyon gyorsan "repkednek". Mi lehet ez?
Valószínűleg cyclopsok! ;)
 
Na de most látom hogy ez milyen régi belyegyzés. Azóta kiderült hogy mi volt az a valami? Nekem is volt ilyen 2 hete az üvegemen, ugyanígy vándorolt de azóta nem láttam.
 
Sziasztok! nem találtam ilyen témát, víziászka van az akváriumomban. Garnélás akvárium, 180 liter, nem szeretném szétszedni... Hogy lehet őket eltüntetni?
 
Sziasztok! Ez mi lehet? Elég ronda... Barna színe van és csőszerű, ha a videóról nem lenne egyértelmű. Hydra lehet? Közelről úgy néz ki mint a tengeri rószának a csápjai vagy milye. :D És amelyik levélbe kapaszkodik az teljesen elrohadt
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére