• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

A "Három jeles szürkében" már tettem föl képet ezekről az apró élőlényekről, de ott csak távolabbi képeket sikerült csinálnom róluk:

A következő tüneményekről nem tudom mifélék!
A két parvula szálon látható élőlényekre lennék kíváncsi!
Kezdetben a hátsó üvegen alkottak laza telepet, majd szépen szóródtak, az akvárium egyes növényein bandázva.
Szemmel láthatóan azokban kárt nem téve.
Bármilyen tárgy közeledtére menekülnek, mielőtt valamelyik alga fajba szeretnétek besorolni!
K%25C3%25A9p%2520009.jpg

Most sikerült egy üvegen elhelyezkedő telepet lefényképeznem:

K%25C3%25A9p%2520024.jpg
K%25C3%25A9p%2520025.jpg



Kicsit nagyobban (sajnos ennél többre nem képes a gépem):

K%25C3%25A9p%2520026.jpg


A.ttila
 
Elovastatok mit írt? :D ”bármilyen eszköz közeledtére menekülnek„. ;)
 
Ilyen volt nálam is ,de amióta egyenletesen megy a co2 azóta nem látok belőle.És csak érdekességből írom ,hogy nálam a frontüvegen mintha "kúszott" volna,mert időközönként ha ránéztem változott a helyzete,elvándorolt az üvegen(n)Most nem látom hál'istennek.De engem is érdekelne mi is ez!
 
Sziasztok!

Örülök hogy többek érdeklődését felkeltette a "Valami"!

Valószínű egy mikroszkópos vizsgálattal be lehetne azonosítani!
Még bízom Moszat szaktársunk hozzászólásában (Ő eléggé képben van az ilyen témákban biológusként)!

De ezek szerint már mánál is előfordult.

A.ttila
 
szerintem is,lesznek kis csigáid :cool:.
Nálam is volt ilyen, és még nehéz is eltávolítani:mad:. Mármint nagyobb erőt kell kifejteni, mint amikor algát törölsz.
Azt mivel magyarázod ,hogy elvándorol a fehér folt az aki frontüvegén?Nálam is volt ilyen de az valami oknál fogva változtatta a helyét.Mint amikor nagyitásban látsz üvegen fagyást.Csigapete nem hinném ,hogy ilyenre képes:)
 
Sziasztok!

szerintem is,lesznek kis csigáid
Kis csigáim biztos lesznek, de nem ebből!
Egyik nap egy levélen vannak másnap egy másikon, harmad nap az üvegen és ott is látszik hogy változtatják a helyüket kimondottan csapatban (de nem alakzatban:D).
Más lesz, nem csiga szaporító gömbök!

A.ttila
 
Sziasztok!


Kis csigáim biztos lesznek, de nem ebből!
Egyik nap egy levélen vannak másnap egy másikon, harmad nap az üvegen és ott is látszik hogy változtatják a helyüket kimondottan csapatban (de nem alakzatban:D).
Más lesz, nem csiga szaporító gömbök!

A.ttila
Erre gondolok én is!(n)
 
Ha ilyen látványosan mászik, akkor valami egysejtű kolónia lesz nyálkaburokban. Ha valaki elhoz a Blahához egy mintát, szívesen megsasolom a mikroszpókkal.
Ha lesz ilyen ,akkor közzétehetnéd a kutatásod eredményét;)
 
Szia Moszat!

Ha ilyen látványosan mászik, akkor valami egysejtű kolónia lesz nyálkaburokban. Ha valaki elhoz a Blahához egy mintát, szívesen megsasolom a mikroszpókkal.
A hétvégén megoldjuk ha Neked is jó!
A többit privát üzenetben megbeszéljük!

A.ttila
 
Sziasztok!

Biztos meg lesz osztva a végső befutó neve (ha Magyar nincs is a Latin biztos).
Képről nyilatkozik majd Moszat Szakértőnk!

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére