• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A tavi szűrőkról és az egyebekről

Hali Jojo!

Kösz az infót ha nagy leszek meghálálom. :lol: Közben többen megerősítették a csöpög verziót. Így ha ez a gondolat zsákutca volt akkor nincs más hátra,mint előre az alsó polcos verzió útján. Akivel beszéltem azt nem ismerte azt a szót, hogy alga .... ja és nem az 1 cm hal/ 1 liter vízzel működik az akija.

üdv.

jó papp .... aki holtig tanul
 
Az egyik barkácsáruház újságában láttam egy brutálnak tűnő külsőszűrőt, sima hagyományos vödrös, olyan mint az általunk használt szűrők.Közel egy hatvanas, ha akarod megkeresem.
 
Az a baj ezekkel, hogy általában egy kalap sz... mindegyik. Az olcsó 20-30-40 ezres szökőkút szivattyúk, amelyekkel forgalmazzák-ajánlják használni kb. egy évet bírnak. Maximum... Tavaly vettem kettőt szökőkúthoz anyu irodája elé, egy szezont kibírtak :thumbdown:
40 ezerért néztem "gyári" gravitációs tartályt, amihez még szivattyú is kell. Egy sima hajlékony műanyag hordó volt, benne 5 centi vastag szivacslappal, belehajítva 5 kg porózus kő. 10m3-es tóhoz volt, szerintem abszolút nulla.
A tuti szűrők-szivattyúk az Oase-nál kell keresni, esetleg az olcsóbb Ubbink, Messner, Velda (akvarista hasonlattal Eheim+, Tetra). A többi nagy része felejtős.
 
Back
Oldal tetejére