• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A tápozás váltása növényes akváriumban

Mely gyártó tápozását használod?

• Total voters
    10

premierpark

Főkertész
Sziasztok,

Tapasztalatokat szeretnék kérni a tápozás váltásával kapcsolatban.
Lehetnek olyan személyek itt a fórumon, akik egy bizonyos gyártó termékeivel kezdték el a növényes akváriumuk tápozását, de a későbbiekben váltottak valamilyen okból kifolyólag.
Biztos sokakat foglalkoztat a tápváltás menete, buktatói, ezért kérem, hogy aki váltott már tápot írja le, hogy hogyan történt a csere és milyen nehézségekbe ütközött, vagy éppen milyen pozitívumokat vett észre az új táp használata során.

Kérem azt is írjátok oda, hogy miről és mire váltottatok.

SMAdrián

VIP kertész
Sziasztok,

Tapasztalatokat szeretnék kérni a tápozás váltásával kapcsolatban.
Lehetnek olyan személyek itt a fórumon, akik egy bizonyos gyártó termékeivel kezdték el a növényes akváriumuk tápozását, de a későbbiekben váltottak valamilyen okból kifolyólag.
Biztos sokakat foglalkoztat a tápváltás menete, buktatói, ezért kérem, hogy aki váltott már tápot írja le, hogy hogyan történt a csere és milyen nehézségekbe ütközött, vagy éppen milyen pozitívumokat vett észre az új táp használata során.

Kérem azt is írjátok oda, hogy miről és mire váltottatok.
EL váltottam GA-ra, de ezt fokozatosan. Pl. ha 5ml micro abból 2-3 napig csak 4,5ml a többi meg az új táp. És ezt fokozatosán csökkenttettem még át nem váltottam az új tápra. De így is voltak növények amin látszott hogy megviselte. Ennek a leforgása kb.2 hét. Most próba ként TF-et használok, de ez már a restart-tól, mert ilyenkor amúgy is megviselik a növények az átrendezést. Nem azért váltottam, mert nem volt jó, hanem ki akarok próbálni több fajta tápot.

Oldal tetejére