• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Kínai, kicsi tölcsérest ne vegyél! Azzal sokkszor csak a szívás van, mivel az inkább a talaj felé irányítja a vizet mintsem azzal párhuzamos áramlatot alakít ki. Aljzat felkeverése meg egyenes út az algásodáshoz. Már én is lecseréltem mindkettőt GA-sra
A kepen lathato az a ga-s?
:eek:
 
A hardscape és a növények miatt fontos a jó elhelyezés, az esozteto talán ezeken nem akad fenn mivel a teljes szélességében tolja a vizsugarakat.
Pont az a baj, mert így nincs meg a vízszintes áramlás. Mire gondolok?... Ha jobb elől van a lily akkor a vizet eltolja bal előre ott hátrakanyarodik a bal hátsó sarokba, onnan jobb hátra, majd újra jobb előre, ahol a szmotyit összegyűjti a beszívó ág. De az az érdekes hogy a teljes vízoszlopot megtekeri nem csak a felszínt, azért is tesszük a CO2 diffúzort a lilyvel szembe, mert megtöri a buborékokat.
A nagy akváknál a két lilyt ellentétes oldalra szokták helyezni, (pl. jobb elől és bal hátul) hogy erősítsék egymást, (az áramlást).
Míg az esőztető flow-ja elindul jobbról balra aztán lebukik a baloldalon alulra és visszajön jobbra lent de ez a fajta áramlás kevésbé gyűjti össze a mulmot és keveri a CO2-t mint az előző.
 
Pont az a baj, mert így nincs meg a vízszintes áramlás. Mire gondolok?... Ha jobb elől van a lily akkor a vizet eltolja bal előre ott hátrakanyarodik a bal hátsó sarokba, onnan jobb hátra, majd újra jobb előre, ahol a szmotyit összegyűjti a beszívó ág. De az az érdekes hogy a teljes vízoszlopot megtekeri nem csak a felszínt, azért is tesszük a CO2 diffúzort a lilyvel szembe, mert megtöri a buborékokat.
A nagy akváknál a két lilyt ellentétes oldalra szokták helyezni, (pl. jobb elől és bal hátul) hogy erősítsék egymást, (az áramlást).
Míg az esőztető flow-ja elindul jobbról balra aztán lebukik a baloldalon alulra és visszajön jobbra lent de ez a fajta áramlás kevésbé gyűjti össze a mulmot és keveri a CO2-t mint az előző.
Nekem jobb hatul van a Lily nyomó ága, jobb elol a szívó és bal elol a CO2 diffúzor. Tehát nem úgy ahogy leírtad, sajnos bal hátul annyira benottek a növények, hogy szerintem sok CO2 elveszne, az ottani növényeken koncentralodna. Vagy esetleg ez segítene, hogy ne illanjon el a vízfelszínen a CO2?

bca9f308a833aef2636cf5158b90a889.jpg
 
Nekem jobb hatul van a Lily nyomó ága, jobb elol a szívó és bal elol a CO2 diffúzor. Tehát nem úgy ahogy leírtad, sajnos bal hátul annyira benottek a növények, hogy szerintem sok CO2 elveszne, az ottani növényeken koncentralodna. Vagy esetleg ez segítene, hogy ne illanjon el a vízfelszínen a CO2?
Hozd előre a lilyt jobb előre hogy megtörje a CO2-t. Hidd el jobb lesz a beoldása, megtöri majd a bubikat és egyenletesebb lesz a beoldás mindenhol!
Világbajnok ez a diffi, aquario-akril-co2-diffuzor-kicsi vagy a közepes ha 60-as az akvád, nagyon apró bubikat enged.
 
Utoljára módosított:
Hozd előre a lilyt jobb előre hogy megtörje a CO2-t. Hidd el jobb lesz a beoldása, megtöri majd a bubikat és egyenletsebb lesz a beoldás mindenhol!
Világbajnok ez a diffi, aquario-akril-co2-diffuzor-kicsi vagy a közepes ha 60-as az akvád, nagyon apró bubikat enged.
Köszi, pont ilyet rendeltem :)

Hm, eddig elől volt a Lily de nem voltam elégedett. Teszek még egy próbát.

Szívó ág hol legyen a befolyohoz képest? Közvetlenül mellette vagy vigyem hátra?
 
Köszi, pont ilyet rendeltem :)

Hm, eddig elől volt a Lily de nem voltam elégedett. Teszek még egy próbát.

Szívó ág hol legyen a befolyohoz képest? Közvetlenül mellette vagy vigyem hátra?
Nálam mellette van, de lehet nálad úgy jobb ha kicsit hátrébb van. Tapasztald ki, hol gyűjt több szmötyit.
 
Kocka akikról kevesebbet olvasok és hamarosan érkezik a spinem.
A spint, mivel kétfelé nyom érdemes középre rakni és a beszívót vele szembe középre vagy mégis hogyan?
Ha így raknám, akkor a difit meg hova? Nem rakhatom a beszívó mellé.
Ez a baj a kocka formával, ötletem sincs..
 
Kocka akikról kevesebbet olvasok és hamarosan érkezik a spinem.
A spint, mivel kétfelé nyom érdemes középre rakni és a beszívót vele szembe középre vagy mégis hogyan?
Ha így raknám, akkor a difit meg hova? Nem rakhatom a beszívó mellé.
Ez a baj a kocka formával, ötletem sincs..
a spin középre elé a difi és az ellentétes sarokba a szívó ágat!
 
Kocka akikról kevesebbet olvasok és hamarosan érkezik a spinem.
A spint, mivel kétfelé nyom érdemes középre rakni és a beszívót vele szembe középre vagy mégis hogyan?
Ha így raknám, akkor a difit meg hova? Nem rakhatom a beszívó mellé.
Ez a baj a kocka formával, ötletem sincs..
Nekem a spin nem ketfele nyom. Inkabb egy fele.
 
nem közvetlen alá! le az akva aljára, és valamivel elé ! ugyis látni fogod hogy honnan fogja beszívni a gázt! a 3/4 magasságba vagy tolnia vagy szivnia kell a bubikat akkor jó sztem!
Ha jól értem, akkor kb úgy, hogy mondjuk bal hátsó sarok szívó, jobb oldalsó üveg közepe spin és ugyanez az oldal spin alá, de egy kicsit a front felé a difi?
Akkor itt nem érvényes, hogy a difit szembe rakjuk a nyomóággal, mint sima lilynél?
 
Ha jól értem, akkor kb úgy, hogy mondjuk bal hátsó sarok szívó, jobb oldalsó üveg közepe spin és ugyanez az oldal spin alá, de egy kicsit a front felé a difi?
Akkor itt nem érvényes, hogy a difit szembe rakjuk a nyomóággal, mint sima lilynél?
igen nálam legalábbis igy volt a 30*30as ba a 13' os spin, a mostani az egy 17 es spin ö a sarokban van és kb 10 cm erel elötte a difi , de ez egy 40*40 es kocka!
itt láthatod! és bal hátul a szívó ág amit nem látsz!EOS 750D-0687.JPG
 
Utoljára módosított:
igen nálam legalábbis igy volt a 30*30as ba a 13' os spin, a mostani az egy 17 es spin ö a sarokban van és kb 10 cm erel elötte a difi , de ez egy 40*40 es kocka!
itt láthatod! és bal hátul a szívó ág amit nem látsz!View attachment 91808
Igen, akkor jól értettem.
Jól látom, hogy itt a spin oldalán van hátul a szívó? Vagy az már mindegy, hogy a szívót melyik oldalra rakom?
 
Back
Oldal tetejére