• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

én egy 35-ös dennerle tankot szürök egy 2424 el, Spinnel használom! a 2213ast cseréltem le rá kevésnek találtam!
Egy kollégám használja 54 literhez gyönyörű szép növényekkel igen jól beűltetve igaz low tech. Az enyém is low tech a 2211 tényleg kicsi volt de ezt még fojtani is kell mert a manadó összevissza vándorol az akiban. Most váltok 45 ről 60cm hosszú akira de az is csak 42 liter lesz.
 
Az esozteton korabban nagyobbra furtam a lyukakat, azzal csokkentheto az aramlat erossege. Lehet szurot cserelni, de nekem elbirta koraban a tobb novennyel is a 30ast. A mostanit is, bar most nincs tele novennyel a tank.
Hogy jobb e a lily. Sokan biztosan ravagjak, hogy igen. Nekem az esoztetovel sem volt gondom. Szebb az uveg es vegre megengedhettem magamnak egy szep spint.
Ja ja ok volt nekem is viszont a 2213 asnál sokkal egészségesebek a növények a zöld alga is csak úgy pereg le a levelekről. Kellett a kicsit nagyobb szűrő.
 
Én most átraktam a Lily -t és a szívó ágat is, eddig a rövid oldal két szélén volt, most közelebb toltam egymáshoz és átraktam a másik oldalra, mert már akkorára nőttek a vizicsillagok, hogy egyrészt beszivta folyamatosan a levelét másrészt az áramlás szinte megállt a szívó ágnál.

Így nagyon szépen forgatja a vizet és már középre is eljut a CO2!

e068b9ede1e65162a976237317a73fe4.jpg
 
Én most átraktam a Lily -t és a szívó ágat is, eddig a rövid oldal két szélén volt, most közelebb toltam egymáshoz és átraktam a másik oldalra, mert már akkorára nőttek a vizicsillagok, hogy egyrészt beszivta folyamatosan a levelét másrészt az áramlás szinte megállt a szívó ágnál.

Így nagyon szépen forgatja a vizet és már középre is eljut a CO2!

View attachment 69311
Mostmár nekem is kell lilly be is szerzek egyet.;)
 
Kínai, kicsi tölcsérest ne vegyél! Azzal sokkszor csak a szívás van, mivel az inkább a talaj felé irányítja a vizet mintsem azzal párhuzamos áramlatot alakít ki. Aljzat felkeverése meg egyenes út az algásodáshoz. Már én is lecseréltem mindkettőt GA-sra
 

Attachments

  • IMG_20181219_090154.jpg
    IMG_20181219_090154.jpg
    178.2 KB · Megtekintések: 26
Lehet kihagytam valamit, esetleg ha másnak van még tudása tapasztalata a Lily -ről...
Hát az van! ;)
Kettő kell belőle! Mert (1) eltöröd és kell a pót, (2) ha pucolásra kerül a sor csak berakod a tisztát, a másikat meg ráérsz áztatni az öblítős (hypós) vízben. Kis cucálás után patyolat tisztán pedig el lehet tenni a következő cseréig, így nem áll a szűrőd sokáig mert gyorsan kit tudod cserélni őket.
Az akvában az áramlásnak akkorának kell lennie (elméletileg), hogy a növények csak lengedezzenek. Az ennél nagyobb áramlásnál már megjelenhet az ecsetalga. Ezért a lilyk tökéletesek egy 60-90p.és akvához.
Nyáron ha akarsz esőztethetsz is vele, kiemeled a vízből, hogy csobogjon így tudod hűteni a vizet, plusz adsz egy kis oxigént a halaknak, co2 leállás után.
 
Kínai, kicsi tölcsérest ne vegyél! Azzal sokkszor csak a szívás van, mivel az inkább a talaj felé irányítja a vizet mintsem azzal párhuzamos áramlatot alakít ki. Aljzat felkeverése meg egyenes út az algásodáshoz. Már én is lecseréltem mindkettőt GA-sra
Én kínait vettem, látszólag mint az ADA [emoji6]

Jó tipp amúgy! Köszi!
 
Back
Oldal tetejére