• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Sziasztok! Van a 126 l akváriumom és egy atman 600 és aquanova 800 as külső szűrő van rajta és az lenne a kérdésem hogy mi a jobb 2 lily pipe vagy a hátoldali esőztető?
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Egy 112l-es(80x35x40) akvát (kb nettó 90 liter víz) szűrök egy Eheim 2071-es szűrővel (950l/h). A nyomó ág jobb elöl (Lilly pipe), a szívó pedig jobb hátul. A szívóággal szemben bal hátul 0-24-ben megy egy skimmer (300l/h). Mivel nem egészen vagyok megelégedve az elszívással, arra gondoltam, hogy a szívóágat ketté osztom, a skimmer mellé tennék (bal hátra) egy szívócsonkot.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg ez az osztás növelné a hatékonyságot szerintetek? Illetve mindegy, hogy például az egyik ág hosszabb csövön lenne? A szűrőre gondolom nem lenne semmilyen hatással a teljesítményt illetően?!

Ha már volt ilyen téma, akkor elnézést érte!

Köszi
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Egy 112l-es(80x35x40) akvát (kb nettó 90 liter víz) szűrök egy Eheim 2071-es szűrővel (950l/h). A nyomó ág jobb elöl (Lilly pipe), a szívó pedig jobb hátul. A szívóággal szemben bal hátul 0-24-ben megy egy skimmer (300l/h). Mivel nem egészen vagyok megelégedve az elszívással, arra gondoltam, hogy a szívóágat ketté osztom, a skimmer mellé tennék (bal hátra) egy szívócsonkot.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg ez az osztás növelné a hatékonyságot szerintetek? Illetve mindegy, hogy például az egyik ág hosszabb csövön lenne? A szűrőre gondolom nem lenne semmilyen hatással a teljesítményt illetően?!

Ha már volt ilyen téma, akkor elnézést érte!

Köszi
Szia.
Szerintem nem. A nyomoag ala kell tenni a szivoagat. A skimmert is ugyan arra az oldalra. Nem a nyomo ag altal iranyitott vizbol kell elkapnia a szutykot, (mar amennyit bir) hanem a nyomo ag altal letrejot flow a szembe oldalon lefordul, es az aljan vissze sepri a sok koszt. Ennek annyira kell erosnek lennie, hogy szabad szemmel lasd ahogy a retek, sodrododik a kifolyo ala. Megfigyeled melyik pontra tereli a retek nagyjat, es oda teszed be a szivot. Ez ha gyenge, a skimmerrel rasegithetsz. Esetleg duplazhatod ha ugy erzed, hogy tobbet is szivna, de szinte ugyan oda tennem mindkettot.
 
Szia.
Szerintem nem. A nyomoag ala kell tenni a szivoagat. A skimmert is ugyan arra az oldalra. Nem a nyomo ag altal iranyitott vizbol kell elkapnia a szutykot, (mar amennyit bir) hanem a nyomo ag altal letrejot flow a szembe oldalon lefordul, es az aljan vissze sepri a sok koszt. Ennek annyira kell erosnek lennie, hogy szabad szemmel lasd ahogy a retek, sodrododik a kifolyo ala. Megfigyeled melyik pontra tereli a retek nagyjat, es oda teszed be a szivot. Ez ha gyenge, a skimmerrel rasegithetsz. Esetleg duplazhatod ha ugy erzed, hogy tobbet is szivna, de szinte ugyan oda tennem mindkettot.

Köszönöm Henrik, akkor átrendezem első sorban a csövezést, a szívó megy a nyomó alá, mellé a skimmer, aztán meglátjuk mit mutat!
 
Sziasztok mér egy éve használok kűlsöszűrőt de kíváncsi lennék, hogy a szívó pipát milyen mélyre kell helyesen tenni?
Talajhoz közel, középmagasra?
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az eheim 2080 esetében a két szívó ágat egy helyre egymáshoz közel, vagy inkább távolabb egymástól jobb elhelyezni? A mostani felállás ez:
ro6x%ir+T+SohDsJ%1LpQg.jpg
Mindenhol azt olvasom, hogy azonos rövid oldalon legyen a szívó és nyomó ág is. Hozzáteszem, a buborékok áramlását megfigyelve most is körkörös az áramlás, de meg akarom próbálni a tanácsoltak szerint. Tehát akkor a nyomó a bal oldalra a front felé a szívók pedig egymás mellé a hátoldal felé legyenek behelyezve?
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az eheim 2080 esetében a két szívó ágat egy helyre egymáshoz közel, vagy inkább távolabb egymástól jobb elhelyezni? A mostani felállás ez:
View attachment 69193
Mindenhol azt olvasom, hogy azonos rövid oldalon legyen a szívó és nyomó ág is. Hozzáteszem, a buborékok áramlását megfigyelve most is körkörös az áramlás, de meg akarom próbálni a tanácsoltak szerint. Tehát akkor a nyomó a bal oldalra a front felé a szívók pedig egymás mellé a hátoldal felé legyenek behelyezve?
A a bal első szívót tedd jobb hátra
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az eheim 2080 esetében a két szívó ágat egy helyre egymáshoz közel, vagy inkább távolabb egymástól jobb elhelyezni? A mostani felállás ez:
View attachment 69193
Mindenhol azt olvasom, hogy azonos rövid oldalon legyen a szívó és nyomó ág is. Hozzáteszem, a buborékok áramlását megfigyelve most is körkörös az áramlás, de meg akarom próbálni a tanácsoltak szerint. Tehát akkor a nyomó a bal oldalra a front felé a szívók pedig egymás mellé a hátoldal felé legyenek behelyezve?
Ekkora akváriumnál jobban működne ha 2 szűrő lenne, 2 befolyó, és 2 beszívó. De ha nincs 2 szűrő akkor a befolyót 2 ágaznám. Egyik a egyik sarokban, a másik meg a másik sarokban. Én a 80 hosszt is 2 ágaztam, mert így jobb a áramlás.
 
Sziasztok! Szerintetek egy 45x26x18 akvariumban van értelme egy Eheim 2221 befolyoit kettéosztani? Jelenleg egy lilly tolja, de elég sok a pangó felület. A fenti hsz után kezdtem el gondolkodni, és pont van egy felesleges poppym...
 
Sziasztok az áramlás erejét ki,hogy állítja be? milyen erős áramlás kell egy akváriumba? 30 as akvához 2213 at használok és igen vissza kell vegyem a flow ot mert tolja rendesen,pedig megvan pakolva.Én úgy tudom az túl erős áramlás algásodást okoz.
Köszi a válaszokat.
 
Sziasztok az áramlás erejét ki,hogy állítja be? milyen erős áramlás kell egy akváriumba? 30 as akvához 2213 at használok és igen vissza kell vegyem a flow ot mert tolja rendesen,pedig megvan pakolva.Én úgy tudom az túl erős áramlás algásodást okoz.
Köszi a válaszokat.
Szia. Szerintem fugg a kifolyotol is. Nekem nincs tultomve, de spinnel maxon tolom es nincs nagy aramlas. Esoztetovel, amin kicsik a lyukak mondjuk el tudom kepzelni, hogy eros.
 
Sziasztok! Szerintetek egy 45x26x18 akvariumban van értelme egy Eheim 2221 befolyoit kettéosztani? Jelenleg egy lilly tolja, de elég sok a pangó felület. A fenti hsz után kezdtem el gondolkodni, és pont van egy felesleges poppym...
Elsőnek ilye használtam 30 as akiba épp elég volt ezért váltottam nagyobra. Szerintem nem vinné el a kettéosztást de egy próbát megér. Az eggyel nagyobb 2213 sokkal erőssebb a 2211 hez képest meg 3x nagyobb a szűrőkapacitása megérte cserélnem.
 
Utoljára módosított:
Szia. Szerintem fugg a kifolyotol is. Nekem nincs tultomve, de spinnel maxon tolom es nincs nagy aramlas. Esoztetovel, amin kicsik a lyukak mondjuk el tudom kepzelni, hogy eros.
Igen nekem is esőztetővel megy de ha csak a cső nyomja akkor is nagy. Tehát szemre ahogy eddig is ,hogy mindenütt mozogjanak a növények kicsit. Lilly pipe jobb az esőztetőnél?
 
Igen nekem is esőztetővel megy de ha csak a cső nyomja akkor is nagy. Tehát szemre ahogy eddig is ,hogy mindenütt mozogjanak a növények kicsit. Lilly pipe jobb az esőztetőnél?
én egy 35-ös dennerle tankot szürök egy 2424 el, Spinnel használom! a 2213ast cseréltem le rá kevésnek találtam!
 
Igen nekem is esőztetővel megy de ha csak a cső nyomja akkor is nagy. Tehát szemre ahogy eddig is ,hogy mindenütt mozogjanak a növények kicsit. Lilly pipe jobb az esőztetőnél?
Az esozteton korabban nagyobbra furtam a lyukakat, azzal csokkentheto az aramlat erossege. Lehet szurot cserelni, de nekem elbirta koraban a tobb novennyel is a 30ast. A mostanit is, bar most nincs tele novennyel a tank.
Hogy jobb e a lily. Sokan biztosan ravagjak, hogy igen. Nekem az esoztetovel sem volt gondom. Szebb az uveg es vegre megengedhettem magamnak egy szep spint.
 
Back
Oldal tetejére