• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Sziasztok!
Hamarosan elindul az akim, és még nem tudom hogy, hova tegyem az esőztetőt, és a szívó ágat.
Nekem az az elrendezés tetszik a legjobban, hogy bal oldalt az oldalfalon van az esőztető, és a jobb oldalon a szívó ág.
De én azt olvastam, hogy mindig egy oldalon kell lenni a 2 csőnek, mert az áramlás "visszajön", nos akkor most hogy csináljam??
Tegyem egy oldalra az esőztetőt és a szívóágat??
Vagy a hátfalra rakjam az esőztetőt és a bal vagy jobb oldalra a szívóágat? Így mivel hosszabb a "hátfal" 2-szer olyan hosszú csövet tudok betenni.
Tehát röviden:
1. bal oldal esőztető jobb oldal szívóág
2. bal oldal esőztető, bal oldal szívóág
3. hátfal esőztető, jobb vagy bal oldalszívóág?

Ha valakinek van jobb ötlete meghallgatom ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Szia Dani!
Én tegnap helyeztem el az akiban a külső szűrőmet. A 2. verzió szerint: bal oldalt, az oldalfalon az esőztető, baloldal hátfalon a szívóág. Látni nagyon jól, hogy így tényleg körbeforog a víz, és nem is néz ki rosszul. Szóval én a kettest tudom ajánlani. :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Szia Dani

Igazából szinte minden megoldásra van példa, de az alap felfogás szerint, a 2. verzió a legelfogadottabb. Bár nem teljesen értem, hogy miért ne lehetne az egyik végén az esőztető, a másik végén a szívóág. A körbemenő áramlatot mind a két változattal meg lehet oldani. Most a hátfalon hosszába elhelyezett esőztetőt nem sorolom ide, mert ez a megoldás szerintem csak kis akváriumnál használható. Nagyon sokat számít, hogy az adott akváriumban, hogy vannak elhelyezve a berendezési tárgyak, növények, stb. Mindig arra kell törekedni, hogy lehetőség szerint, zavartalan áramlatot tudjunk kialakítani körbe az akváriumban. A széndioxid buborékok eljuttatásában is fő szerepe van a megfelelő, minden részre kiterjedő áramlatnak. Nálam még kényesebb kérdés lesz, mikor az üveg ki/beömlőket kell elhelyezni.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Kipróbáltam még egy fura verziót.
Az esőztető végére raktam egy fúvókát, amit alapból is lehetett volna használni.
ilyen eredetileg: 3219299_d73086561c6af02185f3642e7a40c6a0_m.jpg

És ilyen lett:
4568557_bff719dfae14e1b0e9cff9d49501783e_m.jpg

Nem lett igazán jó kép, mert nincs itthon egy fényképező se, ezért telefonnal kellett csinálni (az utolsót)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

El fog menni az összes nyomás a fúvókánál,és az esőztető furatain semmi vagy nagyon kevés marad.Én egy reaktort próbáltam rá az esőztető végére,és így jártam.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Hát igen, ez a fránya víz is olyan, mint az áram, a kisebb ellenállás felé folyik. Viszont vannak szabályozható Y-elemek, ahol egy forgatható elemmel tudod szabályozni az arányokat. Mondjuk egy reaktorhoz eleve erős szűrő vagy vízpumpa kell, ha meg még egy esőztetőt is meg akarunk hajtani vele, akkor főleg. De ha van aki megteheti, hogy egy 2028 szűrjön mondjuk egy 54-l-es akváriumot, akkor úgy ok lehet. :p
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Mivel a 130 centis akimhoz kevésnek bizonyul a szűrésem ( nem mindenhol megfelelő az áramlás) így még egy szűrőt hadrendbe fogok állítani a jövő hónapban. Kérdésem az lenne, hogy hogyan érdemes elhelyezni a két szűrő csöveit?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Vinsz said:
Mivel a 130 centis akimhoz kevésnek bizonyul a szűrésem ( nem mindenhol megfelelő az áramlás) így még egy szűrőt hadrendbe fogok állítani a jövő hónapban. Kérdésem az lenne, hogy hogyan érdemes elhelyezni a két szűrő csöveit?

Rengeteg megoldás létezik és mindegyik működik. Mivel alapvetően erős szűrésed lesz nem lehet probléma de azért 3 megoldást mondanék ha a gyári esőztetőt használod.

1. Rövid oldalon egymás alatt a 2 esőztető. Elenkező oldalon a beszívók. Mondhatni együtt tolják a vizet teljes hosszban. N-Dee akijában ez volt bár az nem volt ekkora mint a tied.
2. Egymással szemben mindkét sarokban hátul egy egy beszívó kosárral. Nálam elég régóta megy ezzel a 120-as akim. És mindenféle áramlási, szűrési, co2 beoldás probléma nélkül.
3. hátsó falra teljes hosszban berakott esőztető. Az aki elejére nyomja a vizet. Talán előnye a másik 2 megoldással szemben hogy a co2-t közvetlen az aljzatra nyomja. Így az aljzaton található növények jobban fejlődnek.

Én biztos kipróbálnám mindegyiket. Nem kell sok idő hozzá. És látni fogod hogy a te szűréseddel melyik hozza a legjobb eredményt.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Rengeteg megoldás létezik és mindegyik működik. Mivel alapvetően erős szűrésed lesz nem lehet probléma de azért 3 megoldást mondanék ha a gyári esőztetőt használod.

1. Rövid oldalon egymás alatt a 2 esőztető. Elenkező oldalon a beszívók. Mondhatni együtt tolják a vizet teljes hosszban. N-Dee akijában ez volt bár az nem volt ekkora mint a tied.
2. Egymással szemben mindkét sarokban hátul egy egy beszívó kosárral. Nálam elég régóta megy ezzel a 120-as akim. És mindenféle áramlási, szűrési, co2 beoldás probléma nélkül.
3. hátsó falra teljes hosszban berakott esőztető. Az aki elejére nyomja a vizet. Talán előnye a másik 2 megoldással szemben hogy a co2-t közvetlen az aljzatra nyomja. Így az aljzaton található növények jobban fejlődnek.

Én biztos kipróbálnám mindegyiket. Nem kell sok idő hozzá. És látni fogod hogy a te szűréseddel melyik hozza a legjobb eredményt.

Gondolván a késöbbiekre is (Co2) meg lehet oldani hogy a két beömlőre kötök egy külső reaktort?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

viktorlantos said:
1. Rövid oldalon egymás alatt a 2 esőztető. Elenkező oldalon a beszívók. Mondhatni együtt tolják a vizet teljes hosszban. N-Dee akijában ez volt bár az nem volt ekkora mint a tied.

Egy kis helyesbítés: a beszívók is az esőztetők felöli oldalon voltak elhelyezve. Így az aki tetején előre tolt víz, az alján visszafelé áramolt, egészen a beszívókig, azaz így volt meg a megfelelő körforgás.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Vinsz said:
Gondolván a késöbbiekre is (Co2) meg lehet oldani hogy a két beömlőre kötök egy külső reaktort?

Ha egymás alatt lesz a két esőztető, akkor elég csak az alsóra reaktort kötnöd. Ez szépen betolja CO2-os vizet, a felette lévő meg még jól be is tekeri.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Egy kis helyesbítés: a beszívók is az esőztetők felöli oldalon voltak elhelyezve. Így az aki tetején előre tolt víz, az alján visszafelé áramolt, egészen a beszívókig, azaz így volt meg a megfelelő körforgás.

ops sorry ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

viktorlantos said:
1. Rövid oldalon egymás alatt a 2 esőztető. Elenkező oldalon a beszívók. Mondhatni együtt tolják a vizet teljes hosszban. N-Dee akijában ez volt bár az nem volt ekkora mint a tied.
Látom N-dee már javította, de csak annyit, hogy kipróbáltam ezt az egyik sarok beszívó ellenkező oldal esőztető felállást és tényleg nem jó. Láttam az áramlásból, hogy lent jön vissza, szinte ki is kerüli a sarokban lévő szívó csonkot. Ha csak a szívást tartjuk szem előtt, akkor tényleg az a legtutibb, ha minden egy oldalon van.
(A co2 és a tápanyag optimálisabb elosztlása érdekében én mégis a hátlapra helyeztem a 2 esőztetőt és egyelőre 1 sarokba a 2 beszívót.)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Sziasztok,

Az akvariumomban jelenleg 2 kulso ( JBL E900 es JBL E700 ) szuro uzemel. Ugy alakult, hogy technikai okok miatt a 2 szuro befolyo agat egymassal szembe kellene forditanom. A kerdesem az, hogy igy a 2 oldalrol keltett aramlat - ami valahol az akvarium kozepen szembetalalkozik majd - nem oltja ki egymast? Illetve nem gond, h az egyik szuro erosebb? Az aki 100 cm hosszu.

Udv, Potyka
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

Nekem is így van, az áramlás nálad ugyan nem teljesen középen találkozik, de találkozik.
A két áramlat a talaj felé irányul és visszafordul a beömlő csonk felé.

Nálam mindkét oldalon megy a CO2 ezért ez nem probléma, de ha csak egy oldalon van az sztem nem túl jó, a másik oldalra nemigen jut el.

A másik aksimnál is ugyan így van, és amikor beöntöm az aragamilket akkor lehet látni a fehér folyadék örvénylő áramlását. Érdekes látvány, esettanulmány, így mindig be tudom lőni az áramlást, lehet látni, hogy hol erős, és hová nem jut el.

Itt lehet szemmel látni a fehér szemcsés víz áramlását, miként a talaj felé irányul, és a talaj felett visszaáramlik oda ahonnan jött.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban.

jojo said:
Nekem is így van, az áramlás nálad ugyan nem teljesen középen találkozik, de találkozik.
A két áramlat a talaj felé irányul és visszafordul a beömlő csonk felé.

Nálam mindkét oldalon megy a CO2 ezért ez nem probléma, de ha csak egy oldalon van az sztem nem túl jó, a másik oldalra nemigen jut el.

A másik aksimnál is ugyan így van, és amikor beöntöm az aragamilket akkor lehet látni a fehér folyadék örvénylő áramlását. Érdekes látvány, esettanulmány, így mindig be tudom lőni az áramlást, lehet látni, hogy hol erős, és hová nem jut el.

Itt lehet szemmel látni a fehér szemcsés víz áramlását, miként a talaj felé irányul, és a talaj felett visszaáramlik oda ahonnan jött.

Szia,
Nalam nincsen CO2 beoldas csak Easy Carbo, igy remelhetoleg akkor nem lesz gond.
Koszi, Potyka
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

112 literes akváriumomban 1000-es atman külső szűrőt használok. Az előzőekben felsorolt megoldások közül, mindet kipróbáltam, a tapasztalat az, hogy bármelyik verziót használom, túl erősnek érzem az áramlást, gyakorlatilag átrendezi az akit. Most a szívó ág a jobb oldali hátfalon, az esőztető a jobboldali oldalfalon található. Az esőztető nyílásait az üveg felé fordítottam így az áramlás számottevően kisebb lett, de vajon ez elég lesz?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

kope said:
112 literes akváriumomban 1000-es atman külső szűrőt használok. Az előzőekben felsorolt megoldások közül, mindet kipróbáltam, a tapasztalat az, hogy bármelyik verziót használom, túl erősnek érzem az áramlást, gyakorlatilag átrendezi az akit. Most a szívó ág a jobb oldali hátfalon, az esőztető a jobboldali oldalfalon található. Az esőztető nyílásait az üveg felé fordítottam így az áramlás számottevően kisebb lett, de vajon ez elég lesz?

Fura.
Az Atman 1000 az a CF-1000?
Nekem A 100 literesben megy egy Atman CF-1200, és mivel nem volt egyenletes az áramlás, ezért be lett üzemelve benne még egy Atman 3336.
Az összesen ugyebár 700l/h + 1550 l/h.
Nem mondom, a CF1200 is elég lenne áramlás erősségben, de nem egyenletes.
A CF-1200 szívó ága a hátfalon bal oldalon van a 3336-é pedig a hátfalon jobb oldalon. (Ez a setup miatt van, mert közép tájon egy P. Narrow elállja az áramlás útját félig meddig)
A nyomó ág pedig két esőztető formájában a bal oldal falon van, úgy hogy az egyik vízszintestől 10 fok felfelé néz (CF-1200), a másik pedig a vízszintestől -85 fokra. (nem tévedés mínusz 85).

Egy ronda rajzocska a helyzetről:


A kritikát szívesen meghallgatom, de annyit mondhatok, hogy az áramlás eloszlása kiváló, és a CO2 eloszlás is. Nagyon elégedett vagyok a helyzettel.

Az Atman CF-1000 maximum addig lehet túl erős amíg 2-3 hét alatt nem koszolódik be kissé a szűrőanyag.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Énnekem a hátfalon van végig egy esőztető, és a bal sarokba a szívóág. Egyelőre meg vagyok vele elégedve. :)
 
Back
Oldal tetejére