• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

becherovka said:
Sziasztok!

Szerintetek egy háromszög alapterületű (derékszögű, egyenlő befogójú oldalakkal) akváriumban hol érdemes a szűrők ki és befolyóágát elhelyezni, hogy a legjobb áramlást érhessem el, két be és két kiömlő ág esetén? Esőztetőt nem tervezek, de az is megoldható!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Zoli

:?:

Ha a két kisebb szögű sarokba raknám külön külön a beömlőket, a derékszögű sarokba, meg a két elszívó csövet?
 
Túl bonyolultat kérdezel... :)
Ez egy nagy akvárium? Ha csak egy ki-befolyót kéne akkor a "hosszú sarokba" tenném ... És nem esöztetőt használnék, hanem lly-t.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Szia Nigro!

Először is köszi a választ!
Sorry, nem akartam bonyolult lenni... :oops:
Az aki 900l-es, igazából ötszög, mert a két hosszabb sarokban még van egy-egy kisebb "toldás", valahogy így:
http://www.kepfeltoltes.hu/120323/82483 ... es.hu_.jpg
Én is két lilyt tervezek, amit két powerhead fog hajtani alsó szűrőakiból...
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

becherovka said:
Szia Nigro!

Először is köszi a választ!
Sorry, nem akartam bonyolult lenni... :oops:
Az aki 900l-es, igazából ötszög, mert a két hosszabb sarokban még van egy-egy kisebb "toldás", valahogy így:
http://kepfeltoltes.hu/view/120323/824837428K_p001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Én is két lilyt tervezek, amit két powerhead fog hajtani alsó szűrőakiból...
Hát "Ő" lenne a kis akvárium? ;) Katt
Sarokakváriumban a flow-ot szerintem csak pusztán esőztetővel nem tudod megoldani, vagy nehezen. Áramoltató(k) kellenek majd bele.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Szia Stevo!

Igen Ő az, bár a kép elég gány lett,meg a feltöltésem is... :?
Elvileg két powerhead, meg egy serafil 1100 viszi majd, mindegyik átlag 1000l/órás vízforgatással és lily beömlővel. Csak az elhelyezésükön vacilálok. De az áramoltató is lehet kell majd, az ötlet jó! :thumbup:
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

becherovka said:
Szia Stevo!

Igen Ő az, bár a kép elég gány lett,meg a feltöltésem is... :?
Elvileg két powerhead, meg egy serafil 1100 viszi majd, mindegyik átlag 1000l/órás vízforgatással és lily beömlővel. Csak az elhelyezésükön vacilálok. De az áramoltató is lehet kell majd, az ötlet jó! :thumbup:
Az úgy már jobban hangzik! :)
Igaz nem teljesen ugyanaz, de hasonlít. Hirtelen eszembe jutott egy skót akvakertész naplója, érdemes átpörgetni szerintem, ötletek, képek miatt mindenképp: Katt
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

"skót akvakertész"...
Ami az asszony által megszabott költségkeretet illeti, ez akár én is lehetnék! :D
Amúgy köszi a linket! :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Nah, most hogy van kép. Maradnék a hátsó sarokban, ahogy említettem és a két lily a két első sarok felé, vagy front üveg közepe felé fúj.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Rendben, megfogadom a tanácsot! Nem tudom mennyire látni, mert elég homály a kép, de a túlfolyó az aki hátsó sarkában van, és a sera elszívóját is ide tervezem valahová alulra. A lily-k szögét hogy lőjem be(igaz sok állítási lehetőség nincs), a víz színével párhuzamosan, vagy kissé lefelé, a talaj irányába nyomja a vizet? A vízoszlop kb. 65-70cm magas lesz.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ha tudod állítani akkor az egyik mozgassa a felső réteget, a másik a középsőt. Lent nem kell mozgatás, mivel ott "jön vissza" a víz. Persze ez csak elmélet. Majd a gyakorlat megmutatja a végleges megoldást. ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Üdv,

Az üveg lily pipe -okat hol érdemes elhelyezni az akvárium rövid oldalán?
Közepén és mellette mindjárt a beszívó ág vagy
A front üveghez közelebb a lily pipe -ot és a hátfalhoz közel a beszívó ágat?

Tudom, hogy ezt ki kell tapasztalni, de mégis hogy lenne érdemes elhelyezni őket?
Az aki egyébkén 64 literes 60cm x 30cm x 36cm(magas).
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

A Szívó pipát minél hátrább szoktuk, de ne érjen le a hátrafelé emelkedő aljzathoz. Legyen pár centi vízréteg még alatta. A lily-t elé a frontüveg felé. Itt arra figyelj, ha hátul sok a stem, akkor előtte nyomjon, ne bele ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Halihó!

2080-as tulajokat kérdeznék a szívócsövek elhelyezéséről.
Jelenleg egy 2073 dolgozik a 240-es akvárium alatt (januárban indul, nagyon low-tech). Nem is volt eddig gondom igazán vele, csak hát a növényzet kezd egy kissé elburjánzani, ezáltal kezd eltűnni a flow. A 2080 most már teljesen üzemképes (nagyon olcsó volt viszont hiányzott néhány cucc a vödörből és a csőcsatlakozó adapter) és egy hete megy szűrőanyagokkal feltöltve a pincében.

Jelenlegi felállás:
1. szívóág / jobb oldal
1. esőztető / jobb oldal

2080-hoz:
1. szívóág / jobb oldal
2. szívóág / ?? oldal
1. esőztető / jobb oldal

Akinek van tapasztalata a befolyók és kifolyó elhelyezésével kapcsolatban kérem ossza meg velem.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Tudom, hogy ezt nehéz elfogadni, de bal oldal? ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

LGA said:
Tudom, hogy ezt nehéz elfogadni, de bal oldal? ;)
Én inkább vagyok baloldali mint te :twisted: kedves rokon.
Itten beszólsz emailre meg nem válaszolsz ;)

Tehát szted 1 bal, 1 jobb szívó és 1 jobb oldal esőztető? Áramlás nem lesz összevissza?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Esőztető a hosszú hátfalra, középre, a két szívó a két hátsó sarokba, és akkor szépen megforgatja az egész akit. Szerintem.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

esozteto.JPG


Előre elnézést kérek, ha bugyuta az ötlet, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre! Kék színnel jelöltem az esőztetőt, ez függőlegesen lenne rögzítve a hátfalra úgy, hogy a lyukak az akvárium eleje felé néznek. Piros színnel van jelölve a beszívó, az közvetlenül az esőztető mellett lenne.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Szerintem hordani fogja az aljzatot, mivel az esőztetőből nem egyenesen hanem valamennyire ferdén jön ki a víz, a jelen esetben pedig lefelé
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Victor said:
Szerintem hordani fogja az aljzatot, mivel az esőztetőből nem egyenesen hanem valamennyire ferdén jön ki a víz, a jelen esetben pedig lefelé
Igazad lehet! Ha kicsivel bátrabb és vállalkozóbb típus lennék, akkor naphosszat próbálkoznék vele. De nem nagyon akarom stresszelni az akvárium népét.
 
Back
Oldal tetejére