• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Kicsit bonyolult volt a megfogalmazás (legalább is nekem) :)

A belső a jobb sarokban van de a külső szűrőnek csak a nyomóoldali részét tudom betenni a szívó részt a bal sarokba tudom tenni.
Ez így elméletileg mennyire jó, illetve rossz hatásfokú?

Normál esetben a szűrő nyomó oldala elnyomja a vizet a szemben lévő rövid oldalra, ott alábukik a víz, majd alul visszajön. Így a legkoszosabb víz a nyomó oldal alatt található. A legideálisabb tehát az, ha egy oldalra teszed mindkét csövet. Ha nem megy, akkor tedd úgy, ahogy megy. Ezen még nem bukott akvárium projekt ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Bocsi ha nem volt érthető.
Meg azt is értem hogy nekem kell kisilabizálni, csak ilyen gonddal senkit sem láttam írni, mivel senkinek sincs belső meg külső egyben, kivéve Hupika-t de neki már írtam, majd várom mit ír, de közben érdekell a többiek véleménye.

De mivel nem tudom egy oldalra rakni a két szűrőt, mert sajnos korlátozott a helyigény.
Ha egymással szembe rakom őket az mennyire rossz?
Mivel a külső a vízfelszínt fodrozza ( teljes szélességben, vagy részben ) míg a belső a hátfalon tolja a vizet.
Amúgy 120cm-es akváriumom van
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Belső szűrő fejjel lefelé? ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Na majd akkor megpróbálom. Gondolom ez is valami kocsmai tudomány. ;)

De most viccet félre téve.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Rakd nyugodtan egymással szembe. ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Érdekelne engem ez az esőztető dolog valódi szerepe. Nem emlékszem Takashi úr akváriumainál ilyesmire, mindig csak a lilly pipe-ot látom. Ebből gondolnám (lehet tévedek), hogy a növényes akvarisztikában nincs sok haszna?
Ezen kívül - bár nem ide illik - az ADA akváriumokban a co2 diffúzor is általában az akvárium magasságának a közepe felé van elhelyezve. Pedig ugye, ha lent van a talajhoz közel, akkor nagyobb utat jár be a co2, míg a felszínen távozik. Ennek az elhelyezésnek se értem az okát.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ezek engem is érdekelnének. Van erről valamilyen részletes, epikus Nigro poszt esetleg a blogon vagy máshol? :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Dyin said:
Ezek engem is érdekelnének. Van erről valamilyen részletes, epikus Nigro poszt esetleg a blogon vagy máshol? :)

Helyes , már ketten vagyunk!
Nigro blogján nem emlékszem ilyesmire.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Nem vagyok Nigro, de jobb híján elmondom én, mit tudok a beömlőkről. :geek:

Az egész abból adódik, hogy nincs két egyforma akvárium, így két egyforma áramlási viszony és szükséglet sem. A csövezésnek (be és kiömlő) az a feladata, hogy mindenhol jól átmozgassa a vizet, levegőt juttasson be, illetve a CO2-t minél egyenletesebben terítse.

Amanoék - amennyire én láttam - valóban nem gyakran használnak esőztetőt, azt gondolom, hogy pusztán esztétikai okokból. Négy féle beömlőt használnak, Lily Pipe-ot, Violet Glasst, Jet-et és Poppy Glasst. (Utóbbit meg idehaza nem látom gyakran...). Ezeket az akvárium mérete és a layout alapján választják. (No meg halhol.) A Lily Pipe ha jól van elhelyezve, csinos kis örvény csinál - ennek következtében elég sok levegőt szed össze csobogás nélkül, illetve a víz kavargatása miatt lassabban, gyengédebben mozgatja át az akváriumot. A Violet elég hasonló, de nem csinál felszíni örvényt és nehezebben levegősödik fel vele a szűrő, mert alacsonyabb merülésre tervezik. A Poppy tulajdonképpen egy Lily, tovább lassítva. Annyira megtekeri a felszínt, hogy alig csinál áramlást - ha olyan halad van, ami ezt szereti. És végül a Jet, egy nagyon erős, koncentrált sugarat hoz létre. Jól átmozgatja az egész akváriumot, durva áramlást tud csinálni.

Na, az esőztető pont arra lett kitalálva, hogy tompítsa a Jet hatását. Ezzel jóval egyenletesebb és teljesebb megforgatást lehet elérni - általában. Gyakran jobban benn tartja a CO2-t, mint a Lily, azáltal, hogy felül tolja a vizet, így nem tud kialakulni (elvben ;) ) olyan, hogy az akvárium frontján jön a víz, hátul megy - azaz valaki a fenéken lemarad a betevő brikettről.

Ezek mind üres akváriumra vonatkoznak. Sajnos mindenkinek végig kell játszania, hogy melyik forma és azok közül melyik méret, elhelyezés, alak, gyártó stb. jön be - mert nyilván két esőztető vagy Lily sem egyforma, így kicsit eltér a viselkedésük is.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok mint kicsit feljebb Mexx2 kolléga. Nekem is Juwel aksim van, de csak 120 literes és itt is csak 2 gyári bevezető van a tetőn a két szélén. Nekem egy Tetratec EX 700-asnak kellet megoldani a cső bevezetéseit. Mivel nekem a belső szűrő tönkrement, így én a szivattyú lukjába vezettem be a szívó ágat (így kihasználtam a szűrőházat, mert ez a kialakításából adódóan az alján is és a tetején is el van látva nyílásokkal, ráadásul a fűtő is benne van, kivenni meg macerás lett volna a hátterezés miatt), a befújó ágat meg a másik oldalon vezettem be, és az esőztetőt a hosszú hátfalra párhuzamosan állítottam be. Egyelőre úgy tűnik, hogy így is jó a szűrés, bár az írásokból úgy vettem le, hogy jobb lenne egy oldalon a két ág, de egyelőre nem tudom ezt megoldani, csak ha szét vagdosom a tető egy részét.
Remélem így is jól fog funkcionálni, de ezt majd az idő eldönti. :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Szevasztok!

Egy kis megerősítésre volna szükségem :) az akvárium méretei:148cmx55cm alapter, 63cm magas. Egy Eihem 2075-ös és egy szűrőaki ( 2000l/h -s pumpával )fogja a szűrési feladatokat ellátni.
Gondolom az esőztető felejtős :?:
Az első gondolatom az volt, hogy jobb oldalra kerülnek a szívó bal oldalra pedig a nyomó ágak. De ezt elvetettem mert a 148 cm túl hosszú, valószínűleg nehéz lenne átlőni.
Most az a tervem, hogy jobbra hátra a szűrőaki szívóága, jobbra előre a külsőszűrő nyomóága kerülne. Bal hátul lenne a szűrőaki nyomóága, bal elöl pedig a külsőszűrő szívóága. Működhet így :?: Valamint érdemes e ketté osztani a szűrőaki nyomóágát? így kerülhetne bal oldalon középre is egy kimenet, ott úgy is sok fa és növény lesz.

üdv: l
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

lagen said:
Szevasztok!

Egy kis megerősítésre volna szükségem :) az akvárium méretei:148cmx55cm alapter, 63cm magas. Egy Eihem 2075-ös és egy szűrőaki ( 2000l/h -s pumpával )fogja a szűrési feladatokat ellátni.
Gondolom az esőztető felejtős :?:
Az első gondolatom az volt, hogy jobb oldalra kerülnek a szívó bal oldalra pedig a nyomó ágak. De ezt elvetettem mert a 148 cm túl hosszú, valószínűleg nehéz lenne átlőni.
Most az a tervem, hogy jobbra hátra a szűrőaki szívóága, jobbra előre a külsőszűrő nyomóága kerülne. Bal hátul lenne a szűrőaki nyomóága, bal elöl pedig a külsőszűrő szívóága. Működhet így :?: Valamint érdemes e ketté osztani a szűrőaki nyomóágát? így kerülhetne bal oldalon középre is egy kimenet, ott úgy is sok fa és növény lesz.

üdv: l

:?:
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

lagen said:
lagen said:
Szevasztok!

Egy kis megerősítésre volna szükségem :) az akvárium méretei:148cmx55cm alapter, 63cm magas. Egy Eihem 2075-ös és egy szűrőaki ( 2000l/h -s pumpával )fogja a szűrési feladatokat ellátni.
Gondolom az esőztető felejtős :?:
Az első gondolatom az volt, hogy jobb oldalra kerülnek a szívó bal oldalra pedig a nyomó ágak. De ezt elvetettem mert a 148 cm túl hosszú, valószínűleg nehéz lenne átlőni.
Most az a tervem, hogy jobbra hátra a szűrőaki szívóága, jobbra előre a külsőszűrő nyomóága kerülne. Bal hátul lenne a szűrőaki nyomóága, bal elöl pedig a külsőszűrő szívóága. Működhet így :?: Valamint érdemes e ketté osztani a szűrőaki nyomóágát? így kerülhetne bal oldalon középre is egy kimenet, ott úgy is sok fa és növény lesz.

üdv: l

:?:

Ugyan nekem csak 90cm hosszú akim van, de nálam jól működik az általad vázolt megoldás. Két lily dolgozik és szépen forog körbe a teljes víztömeg.
A középső befolyó szerintem zsákutca, az csak bezavarna.
A GA-ban a 120-as aksikban egyébként egymással szemben vannak a lily-k, ott a víz két körben forog.
Bármelyik lehet jó, ez nagyban függ a növényektől és a dekorok elrendezésétől is.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Köszi Nigro és eMZé!

Akkor mehetne esőztetővel is és a saját elgondolásom szerint is. :) Melyik variációban bíznátok jobban?
+1 :?: Van e valami jelentősége annak, hogy a kifolyó ágak milyen magasságban vannak?

A dekorok nagy valószínűséggel valahogy így fognak elhelyezkedni: viewtopic.php?f=11&t=2259&start=10

köszi: l
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

A 2000-es pumpával mehetne egy hátfali esőztető végig. A lyukakat (számát, átmérőjét) ki kell kísérletezned (kb. 7 centinként volt nálam). Nekem nagyon szépen átforgatta a vizemet (3000-essel), de csak növények nélkül. Ha nem lesz bőven telepítve, akkor működni fog. A 2075-öt a szűrőaki pumpájának hátfali befolyójával ellentétes (front) sarokból forgatnám szűkített lilyvel a fronttal párhuzamosan. Így szépen átmozgatná a vizet.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Köszi neked is Atti!

Nem tudom miért gondoltam, hogy az esőztető nem jöhet szóba nagy akiknál :oops: . Megpróbálom ezt a variációt, köszi!
üdv: l
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

sziasztok,

1. kérdésem, hogy a külső szűrő esőztetőjét milyen szögbe érdemes elhelyezni az oldalfalon? Mindenképp csak vízszintesen érdemes, vagy függőlegesen is beválhat esetleg valamilyen szögben?
2. kérdésem, hogy a talajhoz képest milyen magasságban érdemes elhelyezni? Az akvárium tetején, netán középen, vagy lejjebb?
3. kérdésem, hogy az esőztető cső lyukak milyen szögben érdemes elhelyezni az oldalfalhoz képes? Merőlegesen, netán lefelé nyomja a vizet vagy kicsit felfelé?

Köszi előre is, de ezekre nem leltem választ.
zsujka
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

zsujka said:
sziasztok,

1. kérdésem, hogy a külső szűrő esőztetőjét milyen szögbe érdemes elhelyezni az oldalfalon? Mindenképp csak vízszintesen érdemes, vagy függőlegesen is beválhat esetleg valamilyen szögben?
2. kérdésem, hogy a talajhoz képest milyen magasságban érdemes elhelyezni? Az akvárium tetején, netán középen, vagy lejjebb?
3. kérdésem, hogy az esőztető cső lyukak milyen szögben érdemes elhelyezni az oldalfalhoz képes? Merőlegesen, netán lefelé nyomja a vizet vagy kicsit felfelé?

Köszi előre is, de ezekre nem leltem választ.
zsujka
Szia
1. vízszintesen célszerű
2. az akvárium felső része felé érdemes , a vízszinttől min. 1-2cm-re
3. vagy párhuzamosan a vízszinttel vagy egy kicsit lefele, de estére felfele is állhat hogy egy kicsit csobogjon (oxigént juttatva így az akiba)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

Szerintetek egy háromszög alapterületű (derékszögű, egyenlő befogójú oldalakkal) akváriumban hol érdemes a szűrők ki és befolyóágát elhelyezni, hogy a legjobb áramlást érhessem el, két be és két kiömlő ág esetén? Esőztetőt nem tervezek, de az is megoldható!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Zoli
 
Back
Oldal tetejére