• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Sziasztok! Adott egy 45x27x30 45P akvárium, ehhez milyen befolyócsövet ajánlotok? Lilly vagy Spin?
Én pl. működtettem már ugyanekkora akváriumot ezzel is, azzal is problémamentesen. Lehet akvarizálni lassabb és intenzívebb áramlással is, neked kell eldöntened hogy hogyan szeretnéd. Vedd figyelembe a többi körülményt is, pl. milyen erős a szűrőd, milyen áramlást kedvelő élőlényeid vannak, mekkora növénytömeg van az akvában, vagy pl. hogy diffúzort könnyebb optimálisan elhelyezni lilyhez, mint spinhez (bár utóbbihoz sem lehetetlen).
 
Értem! A szűrő egy Eheim Exp. 250, Főleg nano halak és rákok lesznek benne. Tervem egy Iwugami vagy egy "erdős" scape lenne, Előbbinél kevesebb fajta alacsony növények , másiknál magasabb ( sűrűbb) layout és több növény. A spinnel hol lenne a diffúzor optimális helye?
 
Utoljára módosított:
Értem! A szűrő egy Eheim Exp. 250, Főleg nano halak és rákok lesznek benne. Tervem egy Iwugami vagy egy "erdős" scape lenne, Előbbinél kevesebb fajta alacsony növények , másiknál magasabb ( sűrűbb) layout és több növény. A spinnel hol lenne a diffúzor optimális helye?
a Spint ugye akkor csak a rövid oldalra tudod elhelyezni esztétikussan. a diffúzort mindenképp a spin elé vagy mögé kb 10cm vel, az akvárium alsó felébe. nálam az vált be.
de az áramlást is figyelembe kell venni hogy körbejárja az akváriumot!!!
a Te esetedben sztem szerencsésebb egy lily pipe!
 
a Spint ugye akkor csak a rövid oldalra tudod elhelyezni esztétikussan. a diffúzort mindenképp a spin elé vagy mögé kb 10cm vel, az akvárium alsó felébe. nálam az vált be.
de az áramlást is figyelembe kell venni hogy körbejárja az akváriumot!!!
a Te esetedben sztem szerencsésebb egy lily pipe!
Tudsz javasolni olyan Lily pipe-ot ami ekkora akvába még normálisan néz ki, valami Mini verzió, mert amit eddig láttam azok mind nagyon belógtak.
 
Tudsz javasolni olyan Lily pipe-ot ami ekkora akvába még normálisan néz ki, valami Mini verzió, mert amit eddig láttam azok mind nagyon belógtak.
hát van pár fajtám dehogy ekkorába neked mi az ami nem lóg nagyon be azt nem tudom! ha elmész a GA ba ott van biztosan pár fajta nagyságrendre is!
aquarebbel,Greenworks, Dooa, Chiriros persze az Ada sem az utolsó!
 
Back
Oldal tetejére