• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Nekem hasonló méretű az akim és a szűrőm is hasonló erejű! ;)
Nekem amikor esőztetőm volt, csak a rövid oldalon vált be. mert amikor áttettem a hátfalra a flow egy kicist feldúrta az akit! Szerintem az esőztető furataihoz ne nyúlj, inkább elősszőr próbáld ki a a rövid oldalon, majd próbáld meg az esőztető nélkűl szimplán a befolyó csővel használva és közben figyeld az áramlást, hogy körbe megy-e az akiban. Ezeket a dolgokat szerintem mindnekinek ki kell tapasztalni, számomra egyszerűen esztétikai szempontból nem jön be az esőztető, szerintem nem való egy nanóba!
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok, lehet nem ebbe a topikba való, de lesz egy második aksim (80x40x40) és nem tudom hogy abba mekkora üveg ki-be ömlőket kell használni, főleg úgy hogy két szűrő végezné a szűrést (2226,2224), tudna nekem valaki segíteni ezzel kapcsolatba?

Valamint külső reaktorral használhatóak-e ezek a lily-pipe üveg beömlők!?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

hectorvti said:
Sziasztok, lehet nem ebbe a topikba való, de lesz egy második aksim (80x40x40) és nem tudom hogy abba mekkora üveg ki-be ömlőket kell használni, főleg úgy hogy két szűrő végezné a szűrést (2226,2224), tudna nekem valaki segíteni ezzel kapcsolatba?

Valamint külső reaktorral használhatóak-e ezek a lily-pipe üveg beömlők!?

Amekkora a szűrőcső. pl 12/16,16/22
Lehet használni reaktorral.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

inadsz said:
hectorvti said:
Sziasztok, lehet nem ebbe a topikba való, de lesz egy második aksim (80x40x40) és nem tudom hogy abba mekkora üveg ki-be ömlőket kell használni, főleg úgy hogy két szűrő végezné a szűrést (2226,2224), tudna nekem valaki segíteni ezzel kapcsolatba?

Valamint külső reaktorral használhatóak-e ezek a lily-pipe üveg beömlők!?

Amekkora a szűrőcső. pl 12/16,16/22
Lehet használni reaktorral.

Nem jól tettem fel a kérdést, a pontos méretekre lennék kíváncsi, hossz és a kiömlő átmérője stb. van egy frankó üvegesem, meg tudná nekem csinálni szinte filléres áron ezért lenne jó ha lennének pontos méretek!

A reaktort azért kérdeztem mert olyan akikban láttam ilyen lily-pipot ahol diffúzor van az aki másik oldalán...
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

hectorvti said:
inadsz said:
hectorvti said:
Sziasztok, lehet nem ebbe a topikba való, de lesz egy második aksim (80x40x40) és nem tudom hogy abba mekkora üveg ki-be ömlőket kell használni, főleg úgy hogy két szűrő végezné a szűrést (2226,2224), tudna nekem valaki segíteni ezzel kapcsolatba?

Valamint külső reaktorral használhatóak-e ezek a lily-pipe üveg beömlők!?

Amekkora a szűrőcső. pl 12/16,16/22
Lehet használni reaktorral.

Nem jól tettem fel a kérdést, a pontos méretekre lennék kíváncsi, hossz és a kiömlő átmérője stb. van egy frankó üvegesem, meg tudná nekem csinálni szinte filléres áron ezért lenne jó ha lennének pontos méretek!

A reaktort azért kérdeztem mert olyan akikban láttam ilyen lily-pipot ahol diffúzor van az aki másik oldalán...

Balázs nagy akijában is lilly van és 2 reaktort használ ;)
A méreteket nem tudom
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok,

Hogy érdemes a kifolyókat úgy elhelyezni, hogy a magas növények (pl Lotus) levelei ne legyenek az ajzaton, de a szűrés és CO2 beoltás optimális legyen? Próbáltam esőztetővel hátul és oldalt is, de nem igazán tetszett az eredmény, nagyon lenyomja a leveleket a 2 szűrő által keltett flow (Tetratec EX700 ás Aqua Pro 3). Csak a csonkok 90°-os könyökökkel nem mozgatják annyira a növényeket, de nem tudom, hogy lenne érdemes elhelyezni a ki és befolyókat, hogy ne legyen pangó terület. (100*40*50 az aki)
Próbáltam körkörös áramlást (bal oldalt hátul egy kifolyó, bal oldal front sarok felé nyomja a vizet, a másik jobb oldalon hátul, bal oldal hátsó sarok felé), de a bal old oldalon elhelyezett Alife reaktor buborékai miatt úgy nézett ki az aki, mint egy szódásüveg....

Köszönöm

Márk
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Használj lily pipe-ot.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Köszönöm a választ.
A lily pipe-okat egymással szemben érdemes lehelyezni, sarkokban a beszívókkal?
Köszi
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Bismarck said:
Köszönöm a választ.
A lily pipe-okat egymással szemben érdemes lehelyezni, sarkokban a beszívókkal?
Köszi
Sokaknál ez vált be. (Nálam speciel úgy vannak elhelyezve, hogy a bal oldali hátulra nyomja a vizet az akvárium hosszában, a jobb oldali pedig hátulról kb. 45°-os szögben előrefelé a másik irányba, így van egy körforgás.)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

Nagyon sokat keresgéltem már a témában a fórumon de eddig még nem találtam megfelelő választ rá. A gondom az lenne, hogy nem tudom hogyan helyezzem el az akváriumomban a külső szűrőm be és kifolyó csöveit, valamint a co2 diffúzort, hogy megfelelő legyen az áramlás valamint a co2 eloszlása.

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110510/IMG_ ... es.hu_.jpg

Mellékeltem 2db képet az akváriumról, amelyben jelenleg még egy belső szűrő van. Ezt cserélném le a külső szűrőre ami egy házi készítésű. Még nem vásároltam meg hozzá a be és kifolyó csöveket. Milyen befolyó csövet ajánlanál Lily pipe-ot vagy esőztetős csövet? És azt hova helyezzem el az akvárium belső falára hosszába, hogy az esőztető lukai a víz alatt vannak és 60 fokban felfelé nyomják a vizet (ebben az esetben elnyomná az áramlat a hátsó növényeket) vagy a jobb oldali falra ahonnan balra hosszába nyomná ugyan így a vizet? A szívó csövet a jobb sarokba gondoltam.
A diffúzorom jelenleg a baloldali üvegfalon van, az maradhat ott?


Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Annak idején én is rengeteget utána olvastam ennek az elhelyezésnek, de a vége az lett, ki kellett legóznom, nálam hol működőképes. Szóval szerintem a legjobb, ha végigpróbálsz többféle lehetőséget, úgy is Te fogod látni, Nálad mi az ideális. Nálam amúgy a hátsó falon végigvezetett esőztető jött be (112 literes akvárium), alatta a diffúzor, ill. elől jobb oldalt egy kis vízforgató segít be a jobb áramlásba.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Mivel lehetne legjobban megvizsgálni (vizualizálni) a víz forgatását egy növényes akváriumban? Mondjuk ahogy egy tengeri akváriumba lehetne aragamilket önteni és rögtön látja az ember, hol van pangó víz.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

LGA said:
Mivel lehetne legjobban megvizsgálni (vizualizálni) a víz forgatását egy növényes akváriumban? Mondjuk ahogy egy tengeri akváriumba lehetne aragamilket önteni és rögtön látja az ember, hol van pangó víz.
Ma reggel véletlenül egy ággal felkavartam az aljzatot,és a kis apró szemü por egyből körbeszaladt az akin.Látszott szépen a flow,kellett egy kis idő míg a szűrő összeszedte! :lol:
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

LGA said:
Mivel lehetne legjobban megvizsgálni (vizualizálni) a víz forgatását egy növényes akváriumban? Mondjuk ahogy egy tengeri akváriumba lehetne aragamilket önteni és rögtön látja az ember, hol van pangó víz.

Pl. Sera Nitrivec ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

A Seachem Clarity is alkalmas lehet erre, amellett, hogy hasznos is lehet.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Esőztető elhelyezésével kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.Most a Tetratec 1200 esőztetője a hátfalon van az Eheim 2315 esőztetője pedig o jobb oldalfalon.Át akarom tenni az Eheimét is a hátfalra,hogy a kettő együtt egy erős áramlást tudjanak létrehozni.De az a problémám,hogy nem tudom őket egymás alá-fölé tenni,mert kb. egy "magasak".Úgy tudnám elhelyezni egymás mellett őket, hogy mindegyik esőztetőjéből kivennék 1-1 tagot.Így rövidebb hosszúságon kellene áttolniuk a szűrőknek a vizet, ami nagyobb áramlási sebességet eredményez-jobb flow.Így nem árthatok a szűrőnek,nem fojtom le őket????KI vehetek egy-egy tagot,remélem jól gondolkodok.??Várom a javaslatokat!!
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Üdv!
Szerintem nyugodtan ki lehet belőle venni egy tagot,van olyan akva is ahol a rövid falra van téve az esőztető.Ha túl erősnek találod majd a flow-t,akkor a kimenő oldali csapon tudsz majd állítani rajta.
Tomi
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Üdvözlet!!!

Szeretnék segítséget kérni, hogy mennyire rontja, illetve segítik egymást a szűrők.
Egy Juwel 300L-es akváriumom van és van benne egy 1000l/h belső szűrő és van hozzá egy 1200l/h külső.
Na most a problémám az, hogy gyári akvárium ezért 2 hely van ahol belehet vezetni a kábeleket, így korlátozott a szűrők elhelyezése.
A belső a jobb sarokban van de a külső szűrőnek csak a nyomóoldali részét tudom betenni a szívó részt a bal sarokba tudom tenni.
Ez így elméletileg mennyire jó, illetve rossz hatásfokú?
Nem akarok növényes akváriumot de szerintem ez most nem is olyan fontos mivel a szűrés legyen sima, vagy növényes ugyanolyan fontos, és a növényesnél 99-100%-nak kell lenni a szűrésnek, míg a többinél szerintem nincs ennyire kiélezve, ezért is írtam ide.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Kihalt a fórum, vagy csak rossz a kérdés.
 
Back
Oldal tetejére