• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Kínai, kicsi tölcsérest ne vegyél! Azzal sokkszor csak a szívás van, mivel az inkább a talaj felé irányítja a vizet mintsem azzal párhuzamos áramlatot alakít ki. Aljzat felkeverése meg egyenes út az algásodáshoz. Már én is lecseréltem mindkettőt GA-sra
A kepen lathato az a ga-s?
:eek:

sztanotomi

Legenda
A hardscape és a növények miatt fontos a jó elhelyezés, az esozteto talán ezeken nem akad fenn mivel a teljes szélességében tolja a vizsugarakat.
Pont az a baj, mert így nincs meg a vízszintes áramlás. Mire gondolok?... Ha jobb elől van a lily akkor a vizet eltolja bal előre ott hátrakanyarodik a bal hátsó sarokba, onnan jobb hátra, majd újra jobb előre, ahol a szmotyit összegyűjti a beszívó ág. De az az érdekes hogy a teljes vízoszlopot megtekeri nem csak a felszínt, azért is tesszük a CO2 diffúzort a lilyvel szembe, mert megtöri a buborékokat.
A nagy akváknál a két lilyt ellentétes oldalra szokták helyezni, (pl. jobb elől és bal hátul) hogy erősítsék egymást, (az áramlást).
Míg az esőztető flow-ja elindul jobbról balra aztán lebukik a baloldalon alulra és visszajön jobbra lent de ez a fajta áramlás kevésbé gyűjti össze a mulmot és keveri a CO2-t mint az előző.

Viktor

Főkertész
Pont az a baj, mert így nincs meg a vízszintes áramlás. Mire gondolok?... Ha jobb elől van a lily akkor a vizet eltolja bal előre ott hátrakanyarodik a bal hátsó sarokba, onnan jobb hátra, majd újra jobb előre, ahol a szmotyit összegyűjti a beszívó ág. De az az érdekes hogy a teljes vízoszlopot megtekeri nem csak a felszínt, azért is tesszük a CO2 diffúzort a lilyvel szembe, mert megtöri a buborékokat.
A nagy akváknál a két lilyt ellentétes oldalra szokták helyezni, (pl. jobb elől és bal hátul) hogy erősítsék egymást, (az áramlást).
Míg az esőztető flow-ja elindul jobbról balra aztán lebukik a baloldalon alulra és visszajön jobbra lent de ez a fajta áramlás kevésbé gyűjti össze a mulmot és keveri a CO2-t mint az előző.
Nekem jobb hatul van a Lily nyomó ága, jobb elol a szívó és bal elol a CO2 diffúzor. Tehát nem úgy ahogy leírtad, sajnos bal hátul annyira benottek a növények, hogy szerintem sok CO2 elveszne, az ottani növényeken koncentralodna. Vagy esetleg ez segítene, hogy ne illanjon el a vízfelszínen a CO2?

bca9f308a833aef2636cf5158b90a889.jpg

sztanotomi

Legenda
Nekem jobb hatul van a Lily nyomó ága, jobb elol a szívó és bal elol a CO2 diffúzor. Tehát nem úgy ahogy leírtad, sajnos bal hátul annyira benottek a növények, hogy szerintem sok CO2 elveszne, az ottani növényeken koncentralodna. Vagy esetleg ez segítene, hogy ne illanjon el a vízfelszínen a CO2?
Hozd előre a lilyt jobb előre hogy megtörje a CO2-t. Hidd el jobb lesz a beoldása, megtöri majd a bubikat és egyenletesebb lesz a beoldás mindenhol!
Világbajnok ez a diffi, aquario-akril-co2-diffuzor-kicsi vagy a közepes ha 60-as az akvád, nagyon apró bubikat enged.

Utoljára módosított:

Viktor

Főkertész
Hozd előre a lilyt jobb előre hogy megtörje a CO2-t. Hidd el jobb lesz a beoldása, megtöri majd a bubikat és egyenletsebb lesz a beoldás mindenhol!
Világbajnok ez a diffi, aquario-akril-co2-diffuzor-kicsi vagy a közepes ha 60-as az akvád, nagyon apró bubikat enged.
Köszi, pont ilyet rendeltem :)

Hm, eddig elől volt a Lily de nem voltam elégedett. Teszek még egy próbát.

Szívó ág hol legyen a befolyohoz képest? Közvetlenül mellette vagy vigyem hátra?

sztanotomi

Legenda
Köszi, pont ilyet rendeltem :)

Hm, eddig elől volt a Lily de nem voltam elégedett. Teszek még egy próbát.

Szívó ág hol legyen a befolyohoz képest? Közvetlenül mellette vagy vigyem hátra?
Nálam mellette van, de lehet nálad úgy jobb ha kicsit hátrébb van. Tapasztald ki, hol gyűjt több szmötyit.

Oldal tetejére