• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Ha az a zöld kosaras-rossz a kép-ami ferdén van rögzítve, akkor jó lenne függőlegesen beállítani. Az víz felül áramlik, az akvárium túlfelén "lezúdul" az aljára az áramlás viszi a szmötyit visszafelé, a szívóág beszívja, de nem középen, leginkább lejjebb.
pròbàltam. màr csak kìnomban raktam oda ferdèn hàtha. a kosaras szìvò magassàga àllìthatò próbáltam fent is lent is egyszerűen nem szìv be semmit vagy elvètve egy egy maszatot. 4 napja megy a szűrő de ugyan ùgy nèz ki mintha nem is menne :(
 
pròbàltam. màr csak kìnomban raktam oda ferdèn hàtha. a kosaras szìvò magassàga àllìthatò próbáltam fent is lent is egyszerűen nem szìv be semmit vagy elvètve egy egy maszatot. 4 napja megy a szűrő de ugyan ùgy nèz ki mintha nem is menne :(
Nagyon steril meg a vized. Ha egyoldalra teszed, es a szivo teljesen lent van, mukodnie kell. A lenyeg a kifolyoba legyen annyi ero, hogy a viz vegigmenjen, es lefordulva vissza soporse a padlon a szutykot.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nagyon steril meg a vized. Ha egyoldalra teszed, es a szivo teljesen lent van, mukodnie kell. A lenyeg a kifolyoba legyen annyi ero, hogy a viz vegigmenjen, es lefordulva vissza soporse a padlon a szutykot.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

a viz es a szuro sem steril annyira. az aljzat teteje lett leszedve illetve a regi viznek a fele is visszakerult az akvariumba igy illetve a szuro is csak at lett oblitve a regi akvariumviz masik feleben es tovabbjaratva. csak egyszeruen latom, hogy a kosz korbe korbe forog az akvariumban es nem szedi ossze a szuro es nagyon sokat ront a latvanyon. most visszatettem alulra ismet a szivoagat hatha.
lehetseges hogy a panoramauveg torese miatt nem olyan a sodras amilyennek kene lennie es ezert keruli el a szivoagat a kosz nemtudom. annyi biztos hogy a viz forog rendesen szemmel lathato az uszo darabokbol illetve a megfelelo co eloszlasbol is.
 
a viz es a szuro sem steril annyira. az aljzat teteje lett leszedve illetve a regi viznek a fele is visszakerult az akvariumba igy illetve a szuro is csak at lett oblitve a regi akvariumviz masik feleben es tovabbjaratva. csak egyszeruen latom, hogy a kosz korbe korbe forog az akvariumban es nem szedi ossze a szuro es nagyon sokat ront a latvanyon. most visszatettem alulra ismet a szivoagat hatha.
lehetseges hogy a panoramauveg torese miatt nem olyan a sodras amilyennek kene lennie es ezert keruli el a szivoagat a kosz nemtudom. annyi biztos hogy a viz forog rendesen szemmel lathato az uszo darabokbol illetve a megfelelo co eloszlasbol is.
Elég szivacs és perlonvatta van a szűrőben? Ezek szedik ki a lebegő darabokat.
 
a viz es a szuro sem steril annyira. az aljzat teteje lett leszedve illetve a regi viznek a fele is visszakerult az akvariumba igy illetve a szuro is csak at lett oblitve a regi akvariumviz masik feleben es tovabbjaratva. csak egyszeruen latom, hogy a kosz korbe korbe forog az akvariumban es nem szedi ossze a szuro es nagyon sokat ront a latvanyon. most visszatettem alulra ismet a szivoagat hatha.
lehetseges hogy a panoramauveg torese miatt nem olyan a sodras amilyennek kene lennie es ezert keruli el a szivoagat a kosz nemtudom. annyi biztos hogy a viz forog rendesen szemmel lathato az uszo darabokbol illetve a megfelelo co eloszlasbol is.
A szurod eleget nyom? Olvastam a tecnikait de mennyire van visszafogva? Nekem 120cm-nel van bent egy 1200/h es egy 1500/h. Egyik sincs visszafojtva es hatareset, pont korbelovi.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A szurod eleget nyom? Olvastam a tecnikait de mennyire van visszafogva? Nekem 120cm-nel van bent egy 1200/h es egy 1500/h. Egyik sincs visszafojtva es hatareset, pont korbelovi.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Egy eheim 1262 pumpa tolja 3400lph elmeleti telljesitmeny. hogy vissza van e fogva azt nem tudom. a mulmot az aljarol felforgatja annyi biztos az akvarium elejeben es a vegeben is es forgatja magaval. nem hagyja leulepedni szoval azthiszem eleg a sodras, talan kicsit sok is :) . most lecsereltem a vekony 16mm-es csövet a szivo agrol gyari 24(?)mmesre es csak egy szivo kosar van a vegen. most varok hogy letisztul-e vagy sem. Szemmel lathatoan a vastagabb csovel összeszed valamennyi uszo szemetet, kivancsi vagyok, hogy ez egy ora mulva erzekelheto e.
 
Sziasztok, lehet hülye kérdés, ezért elnézést, de a szivóágat mennyire engedjük le az akváriumban? Kérdésem arra irányul ha pl az akvárium 45 magas, akkor engedjük a talaj közelbe, vagy elég ha mondjuk a csak a feléig ér le?

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A5010 eszközömről
 
Elvileg minél "lentebbről" szív, annál jobban megforog az akvában a víz és nem marad pangó terület.
Persze pl. egy 50 magas akvánál nem nagyon lehet a talajhoz rakni a szívó ág végét, nincs olyan hosszú üveg szívó ág. :D
 
Elvileg minél "lentebbről" szív, annál jobban megforog az akvában a víz és nem marad pangó terület.
Persze pl. egy 50 magas akvánál nem nagyon lehet a talajhoz rakni a szívó ág végét, nincs olyan hosszú üveg szívó ág. :D
Köszi. Azért kérdeztem mert szeretném lecserélni a jelenlegi műanyag gyári szívó/ nyomó ágat. Amit találtam üveget annak a szívó ága 23cm. Számolgatom, hogy mennyire lógna be. Ugye az akvárium 45 magas, ebből durván az üveg és az aljzat magassága kb 7cm. Lehet kicsit tulgondolam az egészet. :)

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A5010 eszközömről
 
Sziasztok!
Esőztetőnél lehet megoldás az áramlás csökkentésére, a meglévő 2.5-3mm-es furatokat kibővíteni mondjuk 4-5mm-re? Az elhelyezés miatt csak egy tagot tudok feltenni, a kettőből, a csapot is jobban el kell zárnom..:cautious:
 
Sziasztok!
Esőztetőnél lehet megoldás az áramlás csökkentésére, a meglévő 2.5-3mm-es furatokat kibővíteni mondjuk 4-5mm-re? Az elhelyezés miatt csak egy tagot tudok feltenni, a kettőből, a csapot is jobban el kell zárnom..:cautious:
Persze, lehet. Közben próbáld ki, nehogy túl nagy legyen a furat.
 
Sziasztok..

Segítséget szeretnék kérni..

Tetra ex600 plus szűrő végzi a 37,5 literes akvárium szűrését ..
Jelenleg az akvárium hátfalán van az esoztető..jobb oldalon hátsó sarokba a szivóág..
Az esőztető alatt a Co difffuzor..

Szerintetek jó így vagy módosítsam
 
Sziasztok..

Segítséget szeretnék kérni..

Tetra ex600 plus szűrő végzi a 37,5 literes akvárium szűrését ..
Jelenleg az akvárium hátfalán van az esoztető..jobb oldalon hátsó sarokba a szivóág..
Az esőztető alatt a Co difffuzor..

Szerintetek jó így vagy módosítsam
Szia.
En biztosan az esoztetobol kijovo viz utjaba tennem a difuzort. De az egyeni velemeny masodlagos. A cel a beoldas hatekonysaga. Tehat ha a difuzorbol kiaramlo gaz nem szalad fel es ki a vizbol, hanem ahogy kijon a difibol lent marad, vagy elindul felfele, de visszafordul lefele, es addig forog a vizben minden buborek amig be nem oldodik, akkor helyes a pozicioja.
 
Akérdésem,hogy minél hatékonyabb legyen a víz körforgása

Ezért is kérdeztem ,hova tegyem a ki és bejövő ágat
 
Akérdésem,hogy minél hatékonyabb legyen a víz körforgása

Ezért is kérdeztem ,hova tegyem a ki és bejövő ágat
Rövid oldalra tenném. Egyik oldalra az esőztetőt, (nem ismerem a berendezésedet így nem tudom mi lehet az útjában) alá a szívó ágat, szembe oldalra a difuzort.
 
Sziasztok!
Adott egy 90 széles akva, egy eheim 2075 és egy 2071, mindkettő lilyvel. A 2075-nél lily tök elől, beszívó tök hátul, 2071-nél fordítva, a beszívó elől a lily teljesen hátul. Így lenne az ideális? Tudom hogy volt már...de így a hátsó lily nagyon fekteti a háttérnövényeket.
(ja és a szűrők az akvárium két rövid oldalán vannak)
 
Back
Oldal tetejére